035 / 77 01 125 | obchod@goldcarp.sk

Úroda kaprov na Levkuške

Prečítali: 1846
Pri príchode k jazeru sme videli že každý náš top miesto je obsadené a tak sme si vybrali stred jazera pri slivkových stromoch. Presunuli sme sa teda na to miesto a rozbalili svoje rybárske náčinia.

Dohodli sme sa na tom že budeme loviť z jedného miesta a to iba s mojimi 420 cm feeder prútmi a to z týchto dôvodov:
1. Hlásili silný, premenlivý vietor, dážď, prehánky a tak môžeme sedieť pod jedným veľkým dáždnikom a mať pod kontrolou prúty.
2. Tento rok to platí a viac krát sa už osvedčilo že treba nahadzovať na viac ako 100 metrov aby človek chytil lepšie ryby.
3. Ak je aktivita rýb vysoká tak stačí aj jeden prút a ja som predpokladal že silný vietor naštartuje ryby.

Teplota vody je ešte stále dosť vysoká a už dlhší čas som rozmýšľal nad tým že použijem fermentované krmivo ktoré je určené pre amurov aby som rybám ponúkol niečo netradičné aj v tom prípade ak v tomto rybníku nežije veľa amurov.

Do 16 litrového vedra som dal 3 balenia krmiva FermentX Veľký Amur ktoré obsahuje kyselinu mliečnu a kvasené zrná kukurice a pšenice + 2 balenia FermentX Additive ktoré sú vlastne rozpučené, kvasené semienka.
Ako som otvoril balenia tak to pre môj nos nebola vôňa ale poriadny smrad a ostávalo mi iba dúfať že to nejaká ryba zožerie. Toto krmivo aj prísada je už vopred navlhčená, žiadnu vodu netreba pridávať a tak som poprosil Romanka aby pomocou akumulátorovej vrtačky poriadne namiešal krmivo lebo je všetko zlepené.
Koncová montáž bola jednoduchá, efektívna, nemotala sa pri nahadzovaní a letela presne a ďaleko.
Pozostávala z 25 gramového krmítka Dart Pellet Feeder, klasického obratlíka a trocha väčšieho háčika Gamakatsu číslo 6 ale podľa mňa veľkosť háčika bola primeraná veľkosti nástrahy lebo pod háčik na vlas som nastražil 2 zrná fermentovanej kukurice ktoré som vybral z krmiva a pridal som ešte jedno zrno silikónovej kukurice Spéci Corn s príchuťou Veľký Amur...
...aby som dostal vyváženú nástrahu ktorá je iba natoľko odľahčená že nezodvihne háčik zo dna.

Ako sme si takto pripravovali krmivo a prúty tak začalo poprchávať tak sme si museli švihnúť a pridať na tempe. A tak v rýchlosti som naplnil krmítka a to poriadne ako je vidieť aj na fotke a maximálnou silou nahodil a koncová montáž letela určite nad 100 metrov a tak som nahodil aj druhú montáž.

Postavili sme dáždnik s 3 metrovým priemerom a upevnili ho búrkovými tyčami a vzadu s 2 kolíkmi ktoré sa pridávajú k tomuto dáždniku, pod dáždnik sme dali rybárske kreslá a všetky veci ktoré sme potrebovali mať v suchu a vždy pri rukách.

Približne po piatich minútach začalo pršať a silnejšie fúkať a vôbec nám nebolo teplo. Už teraz som vedel že sme podcenili počasie lebo obi dvaja sme mali na sebe iba krátke tričká a krátke nohavice.

Pršalo iba 15 minút a hneď po daždi prišiel prvý záber, Romanko zasekol a zdolal prvú rybu ktorou bol amur.
Nebol síce veľký ale potešil. Ako som fotil Romanka s amurom tak som začul brzdu svojho navijaka ako hrá tú moju obľúbenú melódiu a tak som aj ja opatrne zasekol a začal zdolávať rybu na konci háčika. Zdolávačka trvala asi 15 minút a v podložke sa ocitol približne 6kg kapor.
Pozrel som sa na Romanka a iba sa smial a povedal že to bude rybačka ako minule. Kolotoč nahadzovania, zdolávania, fotenia. Ja som si tým nebol istý ale v kútiku duše som si prial aby to bolo tak. A teraz keď píšem tento článok sa usmievam lebo to presne tak ako to Romanko povedal.
Začala sa séria záberov a zdolávačiek a fotení. Ja som vlastne väčšinu času trávil tým že som nastražoval nástrahy, plnil som krmivo do krmítiek, nahadzoval do diaľky a Romanko zdolával ryby ako na bežiacom páse, niekedy som aj ja zdolával a to hlavne vtedy keď bol záber aj na druhom prúte a to stalo asi šesť krát.
Zdolal som aj ja jedného 70cm amura a Romanko zdolal asi za 30 minút jediného kapra ktorá mala váhu nad 10kg.
Dohromady sme zdolali za 10 hodinový lov 36 kaprov s približnými váhami od 4 – 11kg, dvoch amurov a dvoch pleskáčov. Poobede sme boli obi dvaja vyčerpaný a zničený, dva krát zmoknutý a dva krát osušený, na to premenlivé počasie sme neboli pripravený ale prežili sme to a teraz už len dúfam že nedubeme prechladnutý.

Skúšajte aj vy netradičné, rybami neokukané krmivá lebo sa môže stať to že to bude to pravé orechové a radšej si na rybačky zoberte viac oblečenia.

Značky:
Populárne články
Vo Februári 2017, sa rodina navijakov TEAM FEEDER výrazne rozrástla a dovtedy osamotený SPRO Team Feeder Special LCS 550M, dostal štyroch nových súrodencov. Za tú dobu sa už s nimi stihli zoznámiť tisícky rybárov a používajú ich...
Čítaj ďalej
Pri predstavovaní prútov By Döme TEAM FEEDER Power Fighter, ktoré sa dostali do obchodov iba nedávno som spomínal, že vďaka neustále prebiehajúcim vývojovým prácam sa nové vylepšené prúty...
Čítaj ďalej
Neustále napínam svoje hranice a ak mi to dovolia, tak aj hranice druhých... Deň čo deň sa aktívne podieľam na vývoji mnohých produktov, občas je toho až priveľa. Zapálene hľadám nové, často až...
Čítaj ďalej
Rád by som sa s Vami rybármi podelil o svoje skúsenosti s lovom na veľké vzdialenosti s feeder prútmi lebo sa táto technika v posledných rokoch stáva čoraz populárnejším. Dúfam že moje rady Vám pomôžu...
Čítaj ďalej
Články o lov na feeder
Jeseň je z pohľadu ponúkaného receptára hádam tým vôbec najkomplexnejším ročným obdobím, nakoľko v septembri môže mať voda ešte letných 25 stupňov Celzia, zatiaľ čo na konci novembra nám už klopú na d...
Čítaj ďalej
Pri príchode k jazeru sme videli že každý náš top miesto je obsadené a tak sme si vybrali stred jazera pri slivkových stromoch. Presunuli sme sa teda na to miesto a rozbalili svoje rybárske náčinia. ...
Čítaj ďalej
Cieleným, športovým lovom na tolstolobika sa zaoberáme už niekoľko rokov. Okrem iného sme o tejto téme natočili aj veľmi zaujímavý a napínavý filmík. V ňom sme s Gáborom Dömem chytali krásnych požiera...
Čítaj ďalej
V tomto článku by som v krátkosti rád čosi povedal a ponaučeniach na nových skúsenostiach, ktoré som nazbieral v semifinálovom kole majstrovstiev republiky v love na Method Feeder, kde dosiahli členov...
Čítaj ďalej

Zanechať komentár

Captcha


Cena dopravy
Slovensko

- Objednávky do 20€ - 4.8€

- Objednávky 21-65€ - 4.2€

- Objednávky 65-150€ - 2.4€

- Objednávky nad 150€ - zdarma

Ceny sú uvedené s DPH

Česká republika

- Objednávky do 2500Kč - 185Kč

- Objednávky 2500-5000Kč - 95Kč

- Objednávky nad 5000Kč - 30Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

Dodánie objednávok

- dobírkou prostrednictvom UPS spravidla do 1-3 pracovné dny 

Viac informácie

Skladové zásoby

×
Skladové zásoby

Sú aktualizovaný

Objednávku dostanete

×
Objednávku dostanete

1-3 pracovné dny

×
Špecializovaný na Feeder

Eshop zameraný na feeder

×
Cena dopravy
Slovensko

- Objednávky do 20€ - 4.8€

- Objednávky 21-65€ - 4.2€

- Objednávky 65-150€ - 2.4€

- Objednávky nad 150€ - zdarma

Ceny sú uvedené s DPH

Česká republika

- Objednávky do 2500Kč - 185Kč

- Objednávky 2500-5000Kč - 95Kč

- Objednávky nad 5000Kč - 30Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

DODACIA LEHOTA

×
DODACIA LEHOTA

1-3 pracovné dny

×
×