035 / 77 01 125 | obchod@goldcarp.sk

Jesenná kaprománia

Prečítali: 3024

Určite ste už počuli, čítali alebo zažili to že jesenné obdobie je to pravé orechové čo sa týka lovu tých väčších kaprov a nie je to inak ani pri love feeder technikou. Pravidelný čitatelia mojich príspevkov si už mohli všimnúť to že najradšej lovím práve tie väčšie kapry lebo je to výzva pre mňa. Výzvou je to že pomocou jemnej koncovej montáže a pomerne malou nástrahou musím vyselektovať tie väčšie jedince spomedzi húfu menších kaprov. Občas sa to podarí a inokedy až tak nie ale tento rok sa mi darí až výnimočne. Moje predošlé 2 príspevky ktoré boli zverejnené v augustovom a v septembrovom čísle Slovenského Rybára boli o love kaprov na Levkuške a tento tretí článok bude takým voľným pokračovaním.

Jesenná kaprománia
Tak poďme na to.

Od pondelka do soboty pracujem a voľno mám iba v nedeľu. Snažím sa preto v nedeľu dostať do prírody a k vode aby som si aktívne oddýchol a načerpal energiu do ďalšieho pracovného týždňa. V práci mi mobil začal výrazne viac krát zvoniť ako inokedy, volali mi kamaráti aj známi že čítali môj príspevok v Slovenskom Rybári a chceli podrobnejšie informácie o tom čo ako robím, prečo to robím a či by som ich zobral sebou na spoločnú rybačku a pomohol im aby mali približne takú aktívnu rybačku ako som popisoval vo svojich príspevkov. Slovo dalo slovo a nasledujúcu nedeľu sme boli na Levkuške traja rybári, Imrich, Attila a ja. Bolo ráno 6 hodín, hmla, zima proste pravé skoro jesenné počasie. Na jazere bolo málo rybárov a nemali sme problém posadiť sa vedľa seba.

Jesenná kaprománia
Rozbalili sme naše náradie a začali miešať krmivo ktoré bolo pre ich nosy brutálne smradľavé, samozrejme aj pre môj nos ale ja som im to nedával najavo. Dostával som od nich také otázky že: Peťo to nemyslíš vážne že toto zožerie kapor alebo nejaká ryba, veď to je hnus.
Jesenná kaprománia
Ja som ich upokojoval a presviedčal že to bude fungovať veď mi to funguje spoľahlivo celé leto len to občas miešam s iným krmivom a skúšam vždy niečo nové.
Jesenná kaprománia
Momentálne som namiešal krmivo FermentX Kyselina Mliečna a Ready Method Modrá Fúzia.
Jesenná kaprománia
Obe krmivá sú už navlhčené od výrobcu a môžete mi veriť že to prvé krmivo zapácha brutálne...
Jesenná kaprománia
... a to druhé zafarbí a zakalí vodu tiež brutálne ale ryby to zbožňujú na Levkuške a hlavne tie väčšie jedince.
Jesenná kaprománia
Nástrahy sme si zvolili Legend Pop Up pelety a to z toho dôvodu lebo sú v jednom balení 12 aj 16 milimetrové priemery a zvyčajne aj 2 rôzne farby a tak môže každý z nás skúšať a experimentovať s farbami a veľkosťami nástrahy.
Jesenná kaprománia
Kamarátom som odporučil aby tieto nástrahy našívali pomocou jemnej ihly na vlas a nedávali ich na nástrahový trň lebo by mohli spadnúť pri razantnom nahadzovaní alebo pri dopade o vodnú hladinu lebo sme nahadzovali do vzdialenosti viac ako 100 metrov od brehu.
Jesenná kaprománia
Ja som vôbec nemal problém nahodiť do takej vzdialenosti ale kamaráti sa trošičku potrápili ale po pár nahodeniach už nemali problém ani oni.

Ja som skoro celý deň nastražoval pod jeden háčik nástrahu s príchuťou Kyselina Mliečna a pod druhý háčik Ohnivý Kapor. Do krmítka som poriadne natlačil výrazné krmivo a tvaroval som to podlhovastej formy aby koncová montáž letela čo najďalej lebo som chcel chytať ešte ďalej ako moji kamaráti.

Prvého záberu som sa dočkal ja a to iba 2 minúty od nahodenia a prvý záber prišiel na výraznú nástrahu Ohnivý Kapor. Záber bol razantný, silný a z cievky navijaka mi zmizli metre vlasca ako špagety z taniera, opatrne som zasekol a začal som pribrzďovať ale nedarilo sa mi a ryba si pýtala a pýtala vlasec. V tomto momente som už vedel že mám dočinenia s rybou nad 10kg a dúfal som že sa mi táto ryba nevypne počas zdolávania keď tu mám kamarátov. Zdolával som opatrne a preto mi trvalo zdolávanie viac ako 40 minút a rybu mi podobral Imrich a to asi o 100 metrov ďalej od môjho lovného miesta.

Jesenná kaprománia
Keď som sa pozrel do podberáka už som vedel že je to kapor a určite má aj 15kg ale váha ukázala pravdu a kapor vážil pekných 14,40kg.

Spravili sme rýchlo 2-3 fotky, ošetrili papuľku a šup s kaprom do vody nech spraví radosť aj druhému rybárovi.

Jesenná kaprománia
Kým som ja zdolával tohto kapra obi dvaja kamaráti sa pochválili že už aj oni mali svoje prvé úlovky a to 8 kilové kapry.

Tak toto je dobrý začiatok už len pokračovanie musí byť presne takéto alebo ešte lepšie ale ani v našich snoch nás nenapadlo že aká paráda nás čaká na tejto rybačke. Ryby boli natoľko aktívne že sme mali záber za záberom. Od nahodenia koncovej montáži sme museli čakať na záber maximálne 5 minút ale zdolávania trvali 15 – 20 minút a občas aj viac ako 40 minút.

Jesenná kaprománia
Ryby boli silné a určite sa chystali na zimu lebo žrali a žrali.
Jesenná kaprománia
Každý z nás si nachytal viac ako 10 kaprov s priemernou váhou okolo 8kg.

Počas tejto úspešnej rybačky sme sa dohodli na tom že sa stretneme o týždeň opäť a skúsime šťastie na inom mieste. Druhú nedeľu bolo tiež málo rybárov a mali sme to šťastie že sme sa opäť vedeli posadiť vedľa seba a zahájiť feedrovačku.

Krmivo, nástrahy, montáže to isté čo sa ale zmenilo bolo to že ryby už neboli natoľko aktívne a na zábery sme museli čakať asi 10-15 minút ale aj tak sme si poriadne užili lebo Imrich zdolal aj 3 kaprov nad 10kg, Attila zdolával jedného kapra viac ako hodinu žiaľ sa mu háčik vypol pred podberákom keď sa kapor ešte z posledných síl otočil ale aj tak zdolal približne 15-16 kaprov a ja som zdolal 2 kaprov nad 10kg a viac ako 20 kaprov okolo 9-10kg. Po týchto 2 spoločných rybačkách už kamaráti veria aj smradľavým krmivám a veria tomu čo im poviem ja.

Značky:
Populárne články
Vo Februári 2017, sa rodina navijakov TEAM FEEDER výrazne rozrástla a dovtedy osamotený SPRO Team Feeder Special LCS 550M, dostal štyroch nových súrodencov. Za tú dobu sa už s nimi stihli zoznámiť tisícky rybárov a používajú ich...
Čítaj ďalej
Pri predstavovaní prútov By Döme TEAM FEEDER Power Fighter, ktoré sa dostali do obchodov iba nedávno som spomínal, že vďaka neustále prebiehajúcim vývojovým prácam sa nové vylepšené prúty...
Čítaj ďalej
Neustále napínam svoje hranice a ak mi to dovolia, tak aj hranice druhých... Deň čo deň sa aktívne podieľam na vývoji mnohých produktov, občas je toho až priveľa. Zapálene hľadám nové, často až...
Čítaj ďalej
Rád by som sa s Vami rybármi podelil o svoje skúsenosti s lovom na veľké vzdialenosti s feeder prútmi lebo sa táto technika v posledných rokoch stáva čoraz populárnejším. Dúfam že moje rady Vám pomôžu...
Čítaj ďalej
Články o lov na feeder
Každý rybár, holdujúci lovu na veľké kapry, má svoje tutovky, osvedčené vnadidlá a metódy, za ktoré by dal ruku do ohňa, ktoré fungujú vo väčšine prípadov naozaj vynikajúco a spravidla dopomôžu rybáro...
Čítaj ďalej
Určite ste už počuli, čítali alebo zažili to že jesenné obdobie je to pravé orechové čo sa týka lovu tých väčších kaprov a nie je to inak ani pri love feeder technikou. Pravidelný čitatelia mojich prí...
Čítaj ďalej
Je všeobecne známe, že drvivá väčšina domácich rybárov, podobne ako aj ja, sústredí svoje úsilie predovšetkým na lov kaprov. Na konci roku 2019 som sa však rozhodol, že sa od tohto sveta trochu odpúta...
Čítaj ďalej
Krmítka Haldorádó Dart si v kruhu domácich rybárov získali za veľmi krátku dobu nesmierne veľké uznanie a popularitu. Za základný prvok montáže si ich už vybralo veľmi veľa rybárov a ich počet ďalej n...
Čítaj ďalej

Zanechať komentár

Captcha


Cena dopravy
Slovensko

- Objednávky do 20€ - 4.8€

- Objednávky 21-65€ - 4.2€

- Objednávky 65-150€ - 2.4€

- Objednávky nad 150€ - zdarma

Ceny sú uvedené s DPH

Česká republika

- Objednávky do 2500Kč - 185Kč

- Objednávky 2500-5000Kč - 95Kč

- Objednávky nad 5000Kč - 30Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

Dodánie objednávok

- dobírkou prostrednictvom UPS spravidla do 1-3 pracovné dny 

Viac informácie

Skladové zásoby

×
Skladové zásoby

Sú aktualizovaný

Objednávku dostanete

×
Objednávku dostanete

1-3 pracovné dny

×
Špecializovaný na Feeder

Eshop zameraný na feeder

×
Cena dopravy
Slovensko

- Objednávky do 20€ - 4.8€

- Objednávky 21-65€ - 4.2€

- Objednávky 65-150€ - 2.4€

- Objednávky nad 150€ - zdarma

Ceny sú uvedené s DPH

Česká republika

- Objednávky do 2500Kč - 185Kč

- Objednávky 2500-5000Kč - 95Kč

- Objednávky nad 5000Kč - 30Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

DODACIA LEHOTA

×
DODACIA LEHOTA

1-3 pracovné dny

×
×