035 / 77 01 125 | obchod@goldcarp.sk

Method feeder na slávnej nádrži

Prečítali: 4817

Vodnú nádrž pri obci Palotáš hádam nebudem musieť nijako zvlášť predstavovať. Svojimi obrovskými rybami je vychýrená nie len doma, ale aj v zahraničí. Okrem rýb sa celkom určite oplatí spomenúť aj neuveriteľnú krásu okolia, ktorá každého návštevníka zaručene uchváti. Pri príležitosti tejto rybačky som tu strávil 2 dni, na ktoré som sa veľmi tešil, nakoľko nikdy predtým som tu ešte nelovil. Ak ste zvedaví, ako táto rybačka dopadla, prečítajte si nasledujúci článok!

Method feeder na slávnej nádrži
Hneď prvý deň som sa do tohto výhľadu zamiloval!

Zopár suchých informácií o jazere: rozloha: 63 hektárov, priemerná hĺbka vody: 2-2,5 m. Dno je čisté, bez prekážok. V princípe nejde o nijako zvlášť komplikovanú vodu, avšak tí, ktorí, podobne ako ja, sem prídu s cieľom zamerať sa výslovne na veľké kapry, to ľahké mať vôbec nebudú. Veľké ryby je treba v prvom rade nájsť, čoho zárukou bývajú spravidla ďaleké náhody, dosiahnutie vzdialenejších úsekov jazera.

Method feeder na slávnej nádrži
Feedery sa tentoraz dostali k slovu v ríši veľkých rýb

Rybačka bola naplánovaná na dva dni, v tomto prípade to však znamenalo iba lov od rána do večera, nočné zážitky som si teraz nedoprial. Za túto dobu som chcel uloviť aspoň jedného ozajstného urasteného kapra, samozrejme feederovým prútom. Na ulovenie kapitálnych rýb sa na tomto jazere považuje zďaleka za najefektívnejšiu technika lovu na boilies, avšak veril som, že pomocou dobrého výstroja, pri použití správnych vnadidiel a správnej techniky, dosiahnem úspech aj mojim preferovaným method feederom. O prvom dni by bolo ťažké napísať viac ako dve vety, dá sa povedať, že jazero mi strelilo poriadnu facku. Vtedy som si naplno uvedomil, že chytiť aj tú jednu vytúženú objemnú rybu bude oveľa ťažšie ako som si predstavoval...Celý deň som chytil jediného pleskáča, jediná väčšia ryba, ktorá sa na konci dňa na háčik nejako pritrafila, mi ušla. Bolo jednoznačné, že na nasledujúci deň bude treba celú stratégiu od základov premyslieť!

Method feeder na slávnej nádrži
Rybačku na veľké ryby komplikovali pleskáče...
Method feeder na slávnej nádrži
....a menšie kapry, ktorým som sa síce tešil, ale cieľové ryby boli predsa len väčšie
Method feeder na slávnej nádrži
Stanovište na druhý deň

Na druhý deň som popremýšľal a pár vecí som prepracoval. Napriek všetkému som bol naďalej vo veľmi dobrej nálade, koniec koncov, sme na brehu, a na tom, čo bolo včera, nezáleží. Nový deň nová šanca! Zmenil som dve zásadné veci: jednak nové krmivo, a na radu miestneho rybára som sa taktiež rozhodol zvýšiť lovnú vzdialenosť. Prvý deň som používal krmivo, ktoré je od momentu, od kedy prišlo na trh, mojim absolútnym favoritom. Je to krmivo Brutal Liver. Musím povedať, že si ani neviem spomenúť na príležitosť, kedy by som s týmto krmivom nebol chytil ani jednu rybu, ale tu akosi fungovať nechcelo. Teda aspoň nie samé o sebe.

Method feeder na slávnej nádrži
Extrémne čudná zmes. Bolo by ťažké predpovedať, ako to vypáli, ale ja som jej dôveroval!

Pečeňový chuťový vesmír som nechcel úplne opustiť, avšak domnieval som sa, že to bude chcieť ešte nejaké plus. Krmivá FermentX sú skvelými alternatívami ako na teplé, tak aj chladnúce vody, preto šlo k Brutálnej Pečeni práve jedno takéto kvasené jedlo, konkrétne Tejsavas Betainos (Kvasené). Nikdy predtým som tieto dve zmesi takto spolu nepoužil, ale povedal som si, že horšie ako včera to už nebude, tak aspoň za pokus to stojí!

Method feeder na slávnej nádrži
Predrvenou zmesou je možné naplniť ako Method Feederové, tak aj Pelet Feederové krmítko.

Druhým kľúčovým faktorom po krmive bola nahadzovacia vzdialenosť. Najjednoduchším riešením by bolo použiť čln, ale s vhodným výstrojom sa dala cieľová vzdialenosť dosiahnuť aj z brehu. Ja osobne preferujem lov z brehu a celkom určite som chcel túto úlohu vyriešiť takto.

Method feeder na slávnej nádrži
Obľúbené prúty ma nenechali v štichu ani teraz

Okrem dobre zladeného diaľkového výstroja existuje ešte jeden veľmi užitočný doplnok, pomocou ktorého sa dajú získať cenné metre. Sú to prsačky. Na tomto jazere to je úplná normálka, na brehu v nich vídame rybárov úplne bežne. Nakoľko jazero sa prehlbuje iba veľmi pomaly a dno nie je príliš bahnité, bez problémov môžeme do jazera s prútom v rukách vkráčať až do vzdialenosti 60-80 metrov, čím svoje šance brutálne navýšime.

Method feeder na slávnej nádrži
Prsačky a smer voda...
Method feeder na slávnej nádrži
...a následne všetko do toho

Bolo dosť vyčerpávajúce chodiť celý deň dnu a von, ale boli to veľmi unikátne podmienky, ktoré každý deň nezažívam, takže aj keď to bolo unavujúce, veľmi som si to užíval.

Method feeder na slávnej nádrži
Už si bolo treba iba počkať

Bolo si treba trochu počkať, ale vytúžený záber nakoniec prišiel! Sprv som nemal pocit, že to bude zvlášť veľká ryba, ale keď sa dostala bližšie a konečne som ju zahliadol na vlastné oči, už som sa iba modlil, aby som nedopadol ako prvý deň. Kvôli plytkej vode by bolo v Palotáši zdolávať rybu z brehu prakticky nemožné, v každom prípade si za ňou budeme musieť vyjsť naproti.

Method feeder na slávnej nádrži
Neskutočne som sa zaradoval, keď som zbadal, s akým kaprom mám dočinenia
Method feeder na slávnej nádrži
KONEČNE! Poviem úprimne, už túto jednu rybu by som bol podpísal, ale to som ešte netušil, čo ma čaká...

Čo sa týka montáží, tam som oproti prvému dnu nič nezmenil. Na oboch prútoch bol vlasec TEAM FEEDER Master Carp Line 0,20 mm. Používal som dve rozdielne montáže, prvá obsahovala 55 gramové krmítko Long Cast method feeder s háčikom Gardner Covert Mugga veľkosti 10 v resp. 10 mm-ovým nástrahovým ostňom.

Method feeder na slávnej nádrži
Nástrahou dňa boli Rozpustné Plávajúce Fluo Pelety Ohnivý Kapor. S touto zostavou som chytil hneď viac menších kaprov.

Druhú zostavu tvorilo 35 gramové Pellet Feeder krmítko a háčik Gamakatsu G-Carp Specialist RX BL veľkosti 6, s náväzcom.

Method feeder na slávnej nádrži
Táto montáž zaznamenala podstatne menej záberov, avšak vďačím jej za najväčšiu rybu celej túry.

Na montáži s method feederovým krmítkom boli nástrahou Plávajúce Rozpustné Fluo Pelety v príchuti Ohnivý Kapor, kým na druhej, Pellet Feederovej montáži, som zas, trochu si zaexperimentujúc, použil nástrahovú kombináciu. Tá pozostávala z 3 zrniečok kukurice z krmiva FermentX + jednej nástrahy BlendeX Pop Up. Pred nahodením som na ňu ešte strekol trochu arómy Method Spray Vyháňač Diabla.
Po vypustení prvej ryby nabrali udalosti na obrátkach, do 390-ky sa okamžite oprela ryba, o pár minút na to nasledoval aj druhý prút. Zdolávanie dvoch rýb veru nebolo jednoduché, dostať na breh obe si vyžiadalo nesmierné úsilie, ale nakoniec sa mi to nejako podarilo, z čoho som sa neskutočne tešil. Ani vo sne by mi nenapadlo, že na podložke budú naraz odpočívať dva kapry.

Method feeder na slávnej nádrži
Opäť vo vode a opäť dobrá ryba
Method feeder na slávnej nádrži
Neuveriteľná radosť!
Method feeder na slávnej nádrži
Pekný koženáč
Method feeder na slávnej nádrži
Najväčšia ryba celého dňa!
Method feeder na slávnej nádrži
Smer domov

Keď som ráno miešal krmivá, priznám sa, ani som nedúfal, že bude rybačka takáto úspešná. Chytľavej nástraha a za pochodu domyslenému krmivu vďačím za tri 10+ kilové kapry. Uznávam, to sa na tunajšie pomery nedá považovať za do neba volajúci úspech, avšak vzhľadom na krátkosť času a na počiatočné problémy som rád, že sa mi podarilo s rybačkou predsa len popasovať a dostať z nej aspoň toľko. Poučenie: experimentovať sa vždy oplatí, jedine tak zistíme, po čom ryby túžia! Kto môže, nech na túto vodu zavíta, celkom určite sa to oplatí! Ja sa k nádrži pri Palotáši na 100 percent vrátim!

Method feeder na slávnej nádrži
Dovi Palotáš!

 

Značky:
Populárne články
Vo Februári 2017, sa rodina navijakov TEAM FEEDER výrazne rozrástla a dovtedy osamotený SPRO Team Feeder Special LCS 550M, dostal štyroch nových súrodencov. Za tú dobu sa už s nimi stihli zoznámiť tisícky rybárov a používajú ich...
Čítaj ďalej
Pri predstavovaní prútov By Döme TEAM FEEDER Power Fighter, ktoré sa dostali do obchodov iba nedávno som spomínal, že vďaka neustále prebiehajúcim vývojovým prácam sa nové vylepšené prúty...
Čítaj ďalej
Neustále napínam svoje hranice a ak mi to dovolia, tak aj hranice druhých... Deň čo deň sa aktívne podieľam na vývoji mnohých produktov, občas je toho až priveľa. Zapálene hľadám nové, často až...
Čítaj ďalej
Rád by som sa s Vami rybármi podelil o svoje skúsenosti s lovom na veľké vzdialenosti s feeder prútmi lebo sa táto technika v posledných rokoch stáva čoraz populárnejším. Dúfam že moje rady Vám pomôžu...
Čítaj ďalej
Články o lov na feeder
Po výslovne studenom počasí v prvej polovici jari, následne veľmi rozmarnom v druhej, k nám konečne zavítalo skutočné leto! Síce pomaly, ale vody postupne dosiahli letné teploty, čo znamená, že pri vý...
Čítaj ďalej
Vodnú nádrž pri obci Palotáš hádam nebudem musieť nijako zvlášť predstavovať. Svojimi obrovskými rybami je vychýrená nie len doma, ale aj v zahraničí. Okrem rýb sa celkom určite oplatí spomenúť aj neu...
Čítaj ďalej
Pri príležitosti dnešnej rybačky som s kamarátom zavítal na jedno prekrásne štrkoviskové jazero. V tento deň sa nám podarilo vyfasovať ozajstnú letnú horúčavu. Aha, keď je už reč o horúčave... Podelím...
Čítaj ďalej
Predstavovanie prútov Gold Serie som ukončil poznámkou, že na najlepšie prúty patria najlepšie navijaky, preto som svoje obľúbené prúty vystrojil takisto navijakmi Gold Serie. Čím sa tieto navijaky lí...
Čítaj ďalej

Zanechať komentár

Captcha


Cena dopravy
Slovensko

- Objednávky do 20€ - 4.8€

- Objednávky 21-65€ - 4.2€

- Objednávky 65-150€ - 2.4€

- Objednávky nad 150€ - zdarma

Ceny sú uvedené s DPH

Česká republika

- Objednávky do 2500Kč - 185Kč

- Objednávky 2500-5000Kč - 95Kč

- Objednávky nad 5000Kč - 30Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

Dodánie objednávok

- dobírkou prostrednictvom UPS spravidla do 1-3 pracovné dny 

Viac informácie

Skladové zásoby

×
Skladové zásoby

Sú aktualizovaný

Objednávku dostanete

×
Objednávku dostanete

1-3 pracovné dny

×
Špecializovaný na Feeder

Eshop zameraný na feeder

×
Cena dopravy
Slovensko

- Objednávky do 20€ - 4.8€

- Objednávky 21-65€ - 4.2€

- Objednávky 65-150€ - 2.4€

- Objednávky nad 150€ - zdarma

Ceny sú uvedené s DPH

Česká republika

- Objednávky do 2500Kč - 185Kč

- Objednávky 2500-5000Kč - 95Kč

- Objednávky nad 5000Kč - 30Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

DODACIA LEHOTA

×
DODACIA LEHOTA

1-3 pracovné dny

×
×