035 / 77 01 125 | obchod@goldcarp.sk

MAXimálne rapid rýchlovky

Prečítali: 2793

Myslím, že väčšina rybárov sa teší z celého týždňa najviac na weekend, čo je spravidla obdobím, kedy sa môžeme naplno odovzdať svojej obľúbenej záľube. Pritom ako dobrý spôsob na odbúranie stresu, môže občas padnúť rybačka celkom vhod aj behom pracovného týždňa, po dlhom a únavnom dni v práci.

Aj ja osobe som sa veľmi dlho vyberal na brehy svojich obľúbených vôd „iba“ cez weekendy a celodennej rybačke sa v tých prípadoch veru aj dostalo všetkej dôležitosti, ktorá je prináležala. Nad bojovým plánom, ako na ryby, som premýšľal prakticky celý týždeň, a keď vytúžený deň konečne dorazil, na roztrhnutie napakované auto si to mierilo na breh už za úsvitu. Na brehu sa po poriadku mohlo začať vybalovanie gigantického množstva výstroja, následne dôkladná príprava zmesí, aplikovanie háčika a nástrahy. Dlho som bol presvedčený, že ak chcem byť na rybačke úspešný, toto je jediný spôsob, ako sa to dá dosiahnuť. V dnešnej dobe sa však vďaka čoraz vyspelejším vnadidlám a dômyselne navrhnutému výstroju, dá aj za 2-3 hodiny na brehu nazbierať toľko zážitkov, kvôli ktorým sa celkom určite oplatí vystúpiť zo zabehnutých koľají. Ako jednoducho sa dá táto metóda zrealizovať, dokonalo predvedú nasledujúce dve, pomerne čulé, dynamické, rapid rýchlovky.

MAXimálne rapid rýchlovky
Najnovší prvok môjho výstroja je zároveň najnovším členom rodiny prútov by Döme TEAM Feeder, naozaj elegantný prút Fine Max. 3,3 metrový prút perfektne harmonizuje s navijakom Fine Carp 5000

Ráno som si zabalil len to minimálne množstvo výstroja do mimoriadne praktickej Rapid Method tašky a akonáhle odbila 15.-ta hodina, dovi dopo robota, smer Ostrihomské jazero Forrás (prameň), kde sa mohlo začať prvé dejstvo bleskovo rýchlych rapid rybačiek.

MAXimálne rapid rýchlovky
Do tašky TEAM FEEDER Rapid method sa zmestí prakticky všetko, čo budeme potrebovať pre úspešnú realizáciu rýchlej rybačky. Nástrahy, krmivá, nádoby na miešanie, bižutéria, a v rozmerných bočných vreckách sa hladko zmestí aj pršiplášť, poprípade nejaké jedlo, občerstvenie
MAXimálne rapid rýchlovky
Vo veľmi užitočnej taške sa (s minimálnym vytŕčaním) zmestí aj podberáková hlava Method King veľkosti M! S takto pripraveným výstrojom sa môžeme vybrať na rybačku hocikedy s prakticky nulovými dodatočnými prípravami

Kvôli zdržaniu som k jazeru dorazil až s malým omeškaním o 15:45, rýchlo som si zakúpil (pol)denný lístok a už aj som sedel na vyhliadnutom stanovišti. Medzi autom a brehom som si tentoraz nemusel dávať zbytočné kolečká a celú výstroj (1 prút, 1 podberáková tyč, 1 Rapid Method taška, 1 pretekárska debna) som na breh dopravil naraz, o pár minút bolo všetko pripravené do akcie a rybačka sa mohla začať.

MAXimálne rapid rýchlovky
Miesto prvej rapid rybačky. Našej záľube tu môžeme holdovať vo výslovnom kľude a tichu a vďaka pažravým obyvateľom jazera sa máme dobrú šancu dočkať pekných výsledkov aj za veľmi krátky čas

Nakoľko som nechcel prísť ani o jednu sekundu rybárskeho zážitku, veľmi som sa nepiplal ani s miešaním krmiva. Menu pre ryby pozostávalo z nasledovného:

  • 1 sáčok HALDORÁDÓ Ready Method Pellet - Tropicana
  • 1 krabička HALDORÁDÓ Fluo Micro Method Feed Pellet - Brutálna Pečeň
  • Pol sáčku krmiva Champion Corn
MAXimálne rapid rýchlovky
Ak máme na rybačku k dispozícii iba krátky čas, záleží na každej minúte. Pomocou krmív Haldorádó Ready a boxov Fluo Micro Method Feed Pellet môžeme ušetriť kopu času

Továrensky navlhčenú „ovocnú bombu“ som vysypal do EVA nádobky, pečeňové pelety som rýchlo zalial decilitrom vody a odložil nabok na chvíľku si odpočinúť. Kým sa semiačka nasakovali vodou, podľa princípu „istota je guľomet“ som namiešal aj malé množstvo koncentrovane kukuričného krmiva.
Chcel som ryby z okolia čo možno najrýchlejšie nazhromaždiť do jedného bodu, preto som otvoril aj jedno balenie pochúťkovej kukurice a polovicu som rovno z nábrežia vysypal pred špicatý výčnelok brehu po mojej pravej strane, kde bol breh navyše aj zalomený a spestrený malým rastlinstvom. Druhú polovicu kukurice som rozprestrel pred trstinu rovno pred sebou. Nakoľko sa jedná o výslovne malé, tak trochu „anglické“ jazero, malá prechádzka vôbec netrvala dlho, a bol som si istý, že ryby ma za moju námahu bohato odmenia.

MAXimálne rapid rýchlovky
Na začiatok som priamo z brehu nasypal pochúťkovú kukuricu na označené body, asi jeden meter od brehu, dúfajúc, že tým urýchlim skupinový príchod rýb

Nechcel som pochutnávajúce si ryby vyrušovať hlasným čľapkaním, okrem toho, kvôli krátkej vzdialenosti, by boli diaľkové krmítka (napr. DART, alebo Long Cast) aj tak neodôvodnené, preto tvorilo jadro mojej montáže 25 gramové krmítko Haldorádó Flat vo veľkosti L. Na nástrahový osteň Fine šla nástraha, ktorá ma ešte nikdy nenechala v štichu, FLUO wafter Sladký Ananás, kým do krmítka šlo na začiatok malé množstvo krmiva Tropicana.

MAXimálne rapid rýchlovky
Kým dorazí prvý záber, pomyslel som si, sa trochu pokochám krásnou krajinou...veľa času mi na to však nezostalo!

Pred zakŕmený „špicatý výčnelok“ dorazili ryby veľmi rýchlo, preto sa prvý uchádzač ohlásil hneď na prvý náhod. Bol to síce len svalnatejší karas, ale prút bol tým aspoň pokrstený. Na nasledujúce náhody prichádzali takisto iba karasy, preto som si pomyslel, že ich nechám, nech si do príchodu kaprov pochutnávajú a zamieril som si to na okraj druhého kŕmenia pred trstinou.
Sem už však letelo krmivo Brutal Liver s bielym cesnakovým wafterom. Na vehementný záber bolo treba čakať ani nie 3 minúty a konečne som okoštoval, ako pracuje prút Fine Max s kaprom na háčiku.

MAXimálne rapid rýchlovky
Inauguračným kaprom pre môj nový prút bol iba pomenší 1-1,5 kilový jedinec, ale aj ten dal prútu Fine Max pekne zapracovať. Človeku okamžite prebehne hlavou myšlienka, akú asi vykreslí tento prút krivku s väčším šupináčom na háčiku!

Ryba vážila iba asi kilo, kilo a pol, no napriek tomu bol pohľad na krivku prúta nesmierne uspokojivý. Posledná, výslovne jemná tretina prúta absorbuje trhavé pohyby hlavou, typické pre menšie kapry, alebo karasy, kým vďaka pevnejšej strednej časti, zas dokážeme z prekážky hravo dostať aj väčšie „prasiatko“.

MAXimálne rapid rýchlovky
Behom krátkych rybačiek nie je cieľom nevyhnutne lámať rekordy. Za týchto okolností dokáže veľmi potešiť aj takýto kapor

Nakoľko ryby boli očividne hladné, ďalšie dávky krmiva som nahadzoval v 2-3 minútových intervaloch, ako na kratšiu, tak aj na vzdialenejšiu trasu, a uprostred záplavy karasov sa mi tu a tam podarilo uchmatnúť aj nejakého kapra. Na krátku rybačku, ktorej cieľom bolo v prvom rade pokrstiť prút, som si vyhradil iba 3 hodiny, ale aj za túto dobu sa mi podarilo uloviť 12 kapríkov a zhruba 30-40 karasov. Na moje príjemné prekvapenie na návštevu zaskočili aj dve pozoruhodnejšie ryby, zlato sfarbený Karas Striebristý a piraňovitý „koi karas“. Čo viac som si mohol želať, než aby som nikdy nezažil horšiu rýchlovku!

MAXimálne rapid rýchlovky
V neuveriteľných farbách sa skvejúci karas, ktorý nebýva vo väčšine jazier častým návštevníkom. Kto sem zavíta, tomu môžu byť dožičené aj takéto kuriozity!
MAXimálne rapid rýchlovky
Deň mi spestril aj takýto piraňovitý koi karas

Nasledujúca, podobne úchvatná rapid rybačka, bola čistá improvizácia. Zrodila sa z chvíľkového popudu pri plánovaní nedeľného obedu. Keď priateľka skončila v práci, pomysleli sme si, prečo nevyužiť krásne počasie na malý výlet do areálu Búbánatvölgy, kde si môžeme dať ten najlepší hamburger v širokom okolí.
Samozrejme, čo v takej situácii napadne skutočnému feederovému fanatikovi? Akonáhle som zacítil tú najnepatrnejšiu príležitosť na krátku rybačku, okamžite som sa pustil do prípravy vyššie spomenutého rapid výstroja, na breh Okrúhleho jazera (Kerek-tó) som tým pádom už dorazil vyzbrojený minimalistickým výstrojom.
Jedlo sme si objednali, lístok zakúpili, následne, kým sa hamburgery smažili som za štvrťhodinu „vybudoval“ stanovište. Podobne ako minule, aj na túto rýchlu akciu som si priniesol prút Fine Max 330M, avšak v tomto prípade ma odprevadil aj môj ďalší veľký favorit, prút Royal Method 360. Hoci podľa ideálnych predstáv som mal v pláni použiť iba novučičký prút Fine Max, vychádzajúc z osobitostí jazera a vlastných skúseností z jednej minulej rybačky, som uznal za vhodné mať po ruke aj zostavu pre väčšiu vzdialenosť. 
Lovná vzdialenosť činila 45 metrov, kam som poslal za 6 method feederových krmítiek + pár zrnkami pochúťkovej kukurice obohateného krmiva Divoký Kapor. Akonáhle dočľaplo posledné krmítku, už aj sme si mohli ísť po hamburgery. Hoci som už bol hladný ako vlk, predsa som si len povedal, že predtým, ako sa pustím do delikatesy, tam pichnem nástrahu a krmítko už aj letelo na vyhliadnuté miesto.

MAXimálne rapid rýchlovky
Krmítkom bolo 25 gramové krmítko Haldorádó Flat, jeho obsah zas tvorili krmivo Divoký Kapor a maličké množstvo kukurice Champion Corn

Sadol som si k priateľke, aby som sa konečne s chuťou pustil do burgeru a v kľude sa najedol, no a ako to býva, jedlom prichádza chuť...ale aj u rýb. Skôr než som si stačil druhýkrát odhryznúť, stiahol niekto špičku citlivého prúta úplne k hladine. Po krátkom, ale o to radostnejšom zdolávaní som mal v podberáku prvého kapra.

MAXimálne rapid rýchlovky
Takéto vodné plochy sú priam perfektným ihriskom pre najkratšieho člena rodiny Fine Max (330). Každé zdolávanie týmto prútom je ozajstným zážitkom!
MAXimálne rapid rýchlovky
Mimoriadne jemný, avšak rozhodný prút prinútil prvého kapra nedeľňajšej rybačky do blízkosti brehu za pár momentov. Už aj som ho mal v podberáku
MAXimálne rapid rýchlovky
Malá „lokomotíva“, ktorá svoju kožu veru lacno nepredala

Pomyslel som si, že to asi bola iba náhoda a za takýto krátky čas ma pri jedle ryby opäť nevyrušia, preto letelo krmítko Haldorádó Flat okamžite späť na mini kŕmenie. V tomto prípade mi ryba dovolila odhryznúť si presne raz a po montáži zatúžil ďalší pažravý kapor. Nasledovalo ďalšie veselé zdolávanie, ktoré susedný rybár už pozoroval s veľmi pichľavým pohľadom. 

MAXimálne rapid rýchlovky
Ďalší návštevník, ktorý mi nedoprial obed. Možno práve to je aj dôvodom poranenia na boku, ktoré mu mohol spôsobiť nejaký dravec

Za 10 minút 3 sústa hamburgeru, 2 zábery, 2 ryby v podberáku. Vôbec nie zlý začiatok. Po tom, čo som aj túto rybu ohľaduplne vypustil do jej životodarného živlu, som uznal za vhodné rybačku dočasne prerušiť, lebo ak by to podľa doterajšieho scenára záviselo od rýb, obed by som si veľmi neužil.
S plným bruchom späť na debni nasledoval ďalší náhod, no za uplynulý čas ryby z kŕmenia pravdepodobne všetko pojedli, preto som zostal žiaľ bez záberu. Zónu som niekoľkými náhodmi opäť zakŕmil a kým som čakal na návrat rýb, siahol som po prúte Royal Method 360 a začal som vyhľadávať ryby nahadzovaním v trojminútových intervaloch hore dole viac menej na slepo. Hoci táto dĺžka nie je pre hody nad 70 metrov práve ideálna, ja som prút napriek tomu nešetril, bolo cítiť, že v ňom je dosť „šťavy“. 40 gramové krmítko DART veľkosti L dohodí bez najmenších problémov aj do väčšej vzdialenosti.
Krmítko strávilo vo vzdialenosti asi 85 metrov vo vode sotva minútu, keď sa niečo pustilo s nástrahou k druhému brehu priam živočíšnou silou. Zdolávanie týmto prútom som si neužíval o nič menej, hlavne tak, že sa mi podarilo doviesť na breh ďalšiu peknú rybu, v tomto prípade to bol bucľatý koženáč. 

MAXimálne rapid rýchlovky
V prípade strmého, alebo zalomeného brehu je ideálnou voľbou dlhá a silná podberáková tyč. Podberáková tyč by Döme TEAM FEEDER Master Carp 3,5 m mi už neraz veľmi pomohla
MAXimálne rapid rýchlovky
Zmena vzdialenosti a metódy (na vyhľadávací lov) priniesli vytúžené ovocie v podobe krásneho, zdravého koženáča

Ďalší náhod som opäť smeroval na kratšiu vzdialenosť, skade som uchmatol ešte dvoch šupináčov, potom však, ako keby mi už aj ryby signalizovali, že toto mala byť iba rýchlovka, viac záberov neprišlo.

MAXimálne rapid rýchlovky
Podobne ako pri poslednej návšteve na tomto jazere, bol kapurkovou rybou opäť pomenší, avšak mimoriadne pozoruhodný čierny šupináč.

Tentoraz to vydalo na 2 hodiny rybárčenia, no popri tom sme sa dobre v krásnom prostredí najedli, užili sme si na brehu peknú slnečnú neskorú letnú nedeľu a k tomu som ešte aj chytil 5 kaprov.
Dva vyššie príklady pekne ilustrujú, že občas sa veru oplatí zájsť na breh poblízkej vodnej plochy aj na 2-3 hodiny. S perfektne zostaveným rýchlovkovým výstrojom, malým množstvom vysokokvalitného krmiva a za hrsťou nástrah sa dá zažiť kopec srandy aj za takýto krátky čas. Každému to vrelo odporúčam!

Značky:
Populárne články
Vo Februári 2017, sa rodina navijakov TEAM FEEDER výrazne rozrástla a dovtedy osamotený SPRO Team Feeder Special LCS 550M, dostal štyroch nových súrodencov. Za tú dobu sa už s nimi stihli zoznámiť tisícky rybárov a používajú ich...
Čítaj ďalej
Pri predstavovaní prútov By Döme TEAM FEEDER Power Fighter, ktoré sa dostali do obchodov iba nedávno som spomínal, že vďaka neustále prebiehajúcim vývojovým prácam sa nové vylepšené prúty...
Čítaj ďalej
Neustále napínam svoje hranice a ak mi to dovolia, tak aj hranice druhých... Deň čo deň sa aktívne podieľam na vývoji mnohých produktov, občas je toho až priveľa. Zapálene hľadám nové, často až...
Čítaj ďalej
Rád by som sa s Vami rybármi podelil o svoje skúsenosti s lovom na veľké vzdialenosti s feeder prútmi lebo sa táto technika v posledných rokoch stáva čoraz populárnejším. Dúfam že moje rady Vám pomôžu...
Čítaj ďalej
Články o lov na feeder
V jesenných, zimných a skorých jarných obdobiach závisí úspešná rybačka hlavne na zdanlivo drobných detailoch a maličkostiach. Výber správneho miesta je absolútne kľúčový, nakoľko v týchto prípadoch b...
Čítaj ďalej
Tentoraz som sa po stopách kamošov pleskáčov vydal na najdlhšej slovenskej rieke. Váh sa tiahne po Slovensku v dĺžke 403 kilometrov. Vyznačuje sa silným prúdom, preto je známym faktom, že lov na tejto...
Čítaj ďalej
Myslím, že väčšina rybárov sa teší z celého týždňa najviac na weekend, čo je spravidla obdobím, kedy sa môžeme naplno odovzdať svojej obľúbenej záľube. Pritom ako dobrý spôsob na odbúranie stresu, môž...
Čítaj ďalej
Pomocou týchto užitočných adaptérov si dokážeme prispôsobiť ktorúkoľvek debnu, stoličku, Rotary Box, alebo iné príslušenstvo na sedenie s kruhovými nohami, k nášmu osobitému štýlu. Tieto doplnky pre r...
Čítaj ďalej

Zanechať komentár

Captcha


Cena dopravy
Slovensko

- Objednávky do 20€ - 4.8€

- Objednávky 21-65€ - 4.2€

- Objednávky 65-150€ - 2.4€

- Objednávky nad 150€ - zdarma

Ceny sú uvedené s DPH

Česká republika

- Objednávky do 2500Kč - 185Kč

- Objednávky 2500-5000Kč - 95Kč

- Objednávky nad 5000Kč - 30Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

Dodánie objednávok

- dobírkou prostrednictvom UPS spravidla do 1-3 pracovné dny 

Viac informácie

Skladové zásoby

×
Skladové zásoby

Sú aktualizovaný

Objednávku dostanete

×
Objednávku dostanete

1-3 pracovné dny

×
Špecializovaný na Feeder

Eshop zameraný na feeder

×
Cena dopravy
Slovensko

- Objednávky do 20€ - 4.8€

- Objednávky 21-65€ - 4.2€

- Objednávky 65-150€ - 2.4€

- Objednávky nad 150€ - zdarma

Ceny sú uvedené s DPH

Česká republika

- Objednávky do 2500Kč - 185Kč

- Objednávky 2500-5000Kč - 95Kč

- Objednávky nad 5000Kč - 30Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

DODACIA LEHOTA

×
DODACIA LEHOTA

1-3 pracovné dny

×
×