Rybačka na Maconke
Objednávky expedujeme bez obmedzenia.
035 / 77 01 125 | obchod@goldcarp.sk

Rybačka na Maconke

Prečítali: 2359

Začiatkom marca som obvykle netrpezlivý a nedočkavý. Je to z toho dôvodu že čakám aby sa roztopil lad na jazere a konečne si môžem ísť zachytať. Nebolo to inak ani teraz.

Koncom februára a začiatkom marca som skoro každý deň otravoval telefonátmi kamarátov, známych rybárov aj strážcov rybníkov či je už bez ladu niektoré jazero. V pondelok som telefonoval so strážnikom jedného jazera ktoré sa nachádza v Maďarsku a od môjho bydliska je vzdialené 90 kilometrov a potvrdil mi že jedna časť jazera začína rozmŕzať a pravdepodobne v stredu bude jazero úplne bez ľadovej prikrývky. Tak som sa potešil tejto správe že hneď som si rezervoval jedno miesto na stredu a začal som si vybavovať dovolenku. Dovolenku som bez problémov dostal a hneď som volal kamarátov a pýtal som sa ich či by nemali chuť na rybačku. Dvaja kamaráti povedali áno a tak sme sa v stredu ráno vydali na prvú rybačku sezóny.

Ja a Zolo sme si sebou zobrali Master Carp Pro feeder prúty, nové krmivo, malé ale nápadné nástrahy a tretí člen z partie si zvolil tvrdšie kaprové prúty a mal v pláne chytať na boilies. Predpokladali sme že nebudeme mať veľa záberov predsa je voda ešte ľadová a ryby tiež nebudú aktívne skôr letargické. Vtedy sme ešte nevedeli že ako veľmi sme sa mýlili. Ale nebudem predbiehať a začnem pekne od začiatku. Pri svojich prvých rybačkách sezóny používam novinky ktoré sa aktuálne dostali na rybársky trh. Som zvedavý a rád experimentujem, porovnávam nové krmivá a nástrahy už s osvedčenými.

Na túto rybačku som si ale nezobral už osvedčené krmivá a nástrahy iba aktuálne novinky. Nie preto lebo som im dôveroval ale chcel som ísť na túto rybačku iba naľahko a fakt som si predstavoval rybačku iba tak že si nahodíme koncové montáže a budeme sa rozprávať, popíjať čaj a po pár hodinách pôjdeme domov premrznutý.

Rybačka na Maconke
Na ten deň som si sebou zobral krmivo Ready Method Pisty ktoré obsahuje aj rybacie múčky.

Toto krmivo sa predáva už v namiešanom a navlhčenom stavu. Stačí obal otvoriť a môže sa používať.

Rybačka na Maconke
Tak som aj spravil, otvoril som obal a krmivo som natlačil do kŕmidla a na nástrahový osteň napichol jednu 7 milimetrovú ananásovú peletku a nahodil do blízkosti protiľahlému brehu.

Na tomto jazierku sa obvykle loví takýmto spôsobom tak som ani nerozmýšľal a spravil som tak. Zolo tiež mal podobnú taktiku ako ja a on tiež nahodil svoje montáže k blízkosti protiľahlému brehu a už sme čakali iba na tretieho člena z partie kým nahodí svoje osvedčené boilies a za pár minút sa aj to stalo. Posadili sme sa a dali sme sa do debaty. Veľa sme toho nenahovorili lebo sa Zolov prút ohýbal vo vidličkách a cievka navijaka hrala obľúbenú rybársku pesničku a vlasec sa iba odvíjal a odvíjal.

Rybačka na Maconke
Zolo konečne došiel k prútu a jemne zasekol, začala sa zdolávačka.

Ako Zolo zdolával rybu tak som zbadal že aj moja špička feeder prúta sa jemne ohýba a pýtal som sa Zola či náhodou nepozbieral moju montáž ale dostal som od neho iba takú odpoveď : sekni už tej rybe lebo máš záber viac ako jednu minútu.

Rybačka na Maconke
Nechápal som čo sa deje a zobral som prút do ruky, jemne som našponoval vlasec a opatrne som zasekol.
Rybačka na Maconke
Prút sa ohol, z cievky mi začal miznúť vlasec a už som vedel že na háčiku mám väčšiu rybu.

Zolova zdolávačka trvala asi 30 minút kým podobral rybu a ja som už tiež približne 30 minút ale rybu som ešte nevidel.

Rybačka na Maconke
Musel som pokračovať v zdolávaní ale nakoniec som vyhral a mohol som zapózovať s kaprom ktorý mal niečo cez 10 kilogramov..
Rybačka na Maconke
...a samozrejme aj Zolo sa rád nechal fotiť s jeseterom okolo 15 kilogramov.
Rybačka na Maconke
Tešili sme sa obi dvaja a ani vo sne by nás nenapadlo že na prvé nahodenie a iba pár minút po nahodení chytíme takéto dve krásne ryby.

Bola to iba náhoda mysleli sme si ale opäť sme sa mýlili. Naplnili sme naše kŕmidlá krmivom, nastražili sme nové nástrahy a nahodili koncové montáže a čakali na ďalší záber.

Rybačka na Maconke
Nemuseli sme čakať dlho lebo sa rozpútala rybárska váľka medzi mnou, Zolom a rybami iba tretí člen z partie, Szabolcs bol celí deň bez záberu ale aspoň bol medzi nami taký kto nás fotil s úlovkami a celí deň sme si z neho uťahovali.
Rybačka na Maconke
Aj touto cestou by som sa mu chcel poďakovať za to že nás fotil a dúfam že aj tento rok sa k nám pridá ak pôjdeme na rybačku a opäť nás bude aspoň fotiť.
Rybačka na Maconke
Pri tejto rybačke sa potvrdilo že z dobrého stačí aj málo, v studenej vode fungujú skôr malé ale nápadné nástrahy.
Rybačka na Maconke
Prajem Vám aspoň takýto začiatok novej rybárskej sezóny ako sme mali mi.

Doporučené produkty:
- Prúty: Team Feeder Master Carp Pro
- Nástraha: Haldorado Pro Method Pellet
- Krmivo: Haldorado Ready Method - Pisty

Peter Uhrík – je rybárom od roku 1992. Je všestranným rybárom ktorý ovláda chytanie rýb technikami: bič, delička, match, feeder, prívlač, muškárina, kaprárina s boilies ale najviac času trávi pri vode so svojimi feeder prútmi. V posledných rokoch sa zúčastnil na niekoľkých medzinárodných rybárskych pretekov v love rýb udicou v technike feeder kde výborne obstál medzi elitou pretekárov.
Značky:
Populárne články
Vo Februári 2017, sa rodina navijakov TEAM FEEDER výrazne rozrástla a dovtedy osamotený SPRO Team Feeder Special LCS 550M, dostal štyroch nových súrodencov. Za tú dobu sa už s nimi stihli zoznámiť tisícky rybárov a používajú ich...
Čítaj ďalej
Pri predstavovaní prútov By Döme TEAM FEEDER Power Fighter, ktoré sa dostali do obchodov iba nedávno som spomínal, že vďaka neustále prebiehajúcim vývojovým prácam sa nové vylepšené prúty...
Čítaj ďalej
Neustále napínam svoje hranice a ak mi to dovolia, tak aj hranice druhých... Deň čo deň sa aktívne podieľam na vývoji mnohých produktov, občas je toho až priveľa. Zapálene hľadám nové, často až...
Čítaj ďalej
Rád by som sa s Vami rybármi podelil o svoje skúsenosti s lovom na veľké vzdialenosti s feeder prútmi lebo sa táto technika v posledných rokoch stáva čoraz populárnejším. Dúfam že moje rady Vám pomôžu...
Čítaj ďalej
Články o lov na feeder
Lov pleskáčov feederovým prútom má množstvo variantov, od úplne najjednoduchšej metódy s hadičkou proti zauzleniu, až po úplne profesionálne, súťažné, bleskurýchle rybačky. V tomto článku by som Vám c...
Čítaj ďalej
V uplynulých niekoľkých rokoch, dostávali u mňa pri výbere lokality ďalšej rybačky prioritu hlboké štrkoviská. Je hneď niekoľko podobných jazier, ktoré navštevujem pravidelne, rok čo rok, a pokúšam sa...
Čítaj ďalej
Tento článok bude skôr o mojich postrehoch pri love rýb feeder technikou. Pokúsim sa o to aby som čím vernejšie napísal tie myšlienky ktoré mám v hlave archivované a po prečítaní článku si budete vedi...
Čítaj ďalej
Vďaka skvelému načasovaniu zájazdu, som sa na austrálskej rybárskej túre zúčastnil aj medzinárodnej feederovej súťaže. Aby som sa pred pretekom zoznámil s vodou, trochu sa aklimatizoval, poskúšal pár ...
Čítaj ďalej

Zanechať komentár

Captcha


Cena dopravy
Slovensko

- Objednávky do 20€ - 4.8€

- Objednávky 21-65€ - 4.2€

- Objednávky 65-150€ - 2.4€

- Objednávky nad 150€ - zdarma

Ceny sú uvedené s DPH

Česká republika

- Objednávky do 2500Kč - 185Kč

- Objednávky 2500-5000Kč - 95Kč

- Objednávky nad 5000Kč - 30Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

Dodánie objednávok

- dobírkou prostrednictvom UPS spravidla do 1-3 pracovné dny 

Viac informácie

Skladové zásoby

×
Skladové zásoby

Sú aktualizovaný

Objednávku dostanete

×
Objednávku dostanete

1-3 pracovné dny

×
Špecializovaný na Feeder

Eshop zameraný na feeder

×
Cena dopravy
Slovensko

- Objednávky do 20€ - 4.8€

- Objednávky 21-65€ - 4.2€

- Objednávky 65-150€ - 2.4€

- Objednávky nad 150€ - zdarma

Ceny sú uvedené s DPH

Česká republika

- Objednávky do 2500Kč - 185Kč

- Objednávky 2500-5000Kč - 95Kč

- Objednávky nad 5000Kč - 30Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

DODACIA LEHOTA

×
DODACIA LEHOTA

1-3 pracovné dny

×
×