Feederové triky na studenú vodu
Objednávky expedujeme bez obmedzenia.
035 / 77 01 125 | obchod@goldcarp.sk

Feederové triky na studenú vodu

Prečítali: 2785

Rybačky na studenej vode vždy plánujem s najväčšou obozretnosťou a dôkladnosťou, nech už ide o akúkoľvek vodnú plochu. V tomto období závisí všetko od tých najdrobnejších detailov, preto sa oplatí všetky komponenty našej rybačky, aj tie zdanlivo bezvýznamné, prispôsobiť podmienkam na studenej vode. V tomto článku Vám predvediem techniky, vnadidlá a krmítka, ktorých používaním sa nebudeme musieť vzdať potešenia z úlovkov ani v najchladnejšom období…

V studenom období, ešte pred nástupom zimy, prijímajú kapry zvýšené množstvo potravy, hromadiac tak zásoby, aby ľahšie prekonali neaktívne, takmer „nehybné” obdobie. Pre nás rybárov, to je nesmierne dôležitá informácia. Keďže ryby budú pri chuti, výsledok dobre prepracovanej rybačky bude merateľný v kaproch. Nezabudnime však, že hoci sa ryby aktívne stravujú, predsa len nezjedia všetko, s chuťou sa pustia iba do toho, čo im bude vyhovovať. S pohľadu feederového rybolovu sa to dá zadefinovať tak, že vôbec nie je jedno, čo dáme na nástrahový osteň, v resp. do krmítka. V pokračovaní sa postupne dotknem nástrah, krmív a aj ďalších detailov, ktoré privedú každého, kto sa odváži na breh aj v tomto období, oveľa bližšie k vytúženému úspechu.

Tipy na chytľavé nástrahy, zjemnený náväzec
Milovníci feederového rybárstva nájdu v ponuke Haldoráda nástrahy najrôznejších veľkostí, príchutí, farieb a tvarov. Sú to napríklad také dobre osvedčené, univerzálne, skoro vždy a všade fungujúce nástrahy ako Fluo Rozpustný Plávajúci Pellet - Sladký Ananás, ktorými, domnievam sa, nikdy nič nepokazíme. Väčšinu rybačiek začínam tak, že na jednom prúte dostane prvých pár náhodov dôveru práve táto nástraha a často tam zostane až úplne do konca. Podľa mojich skúseností, sú v studených vodách extrémne dôležité charakteristiky ako farba, veľkosť, ba dokonca, neraz aj rozpustnosť. Oplatí sa s týmito črtami experimentovať a pokúsiť sa ich obmieňať, môžeme tak dospieť ku kombinácii farby, chuti a veľkosti, ktorá je na danom jazere práve ideálna. Na nasledujúcich obrázkoch predvediem nástrahy, ktoré pri feederovom love v studenej vode v mojom arzenály nikdy nechýbajú…

feederove tipy v studenej vode
Do všetkých predstaviteľných podmienok existuje vhodná, chytľavá nástraha
feederove tipy v studenej vode
Ak sa na osteň dostane niektorá z týchto nástrah, máme dobré šance uchádzať sa o kapry
feederove tipy v studenej vode
DôLEŽITÉ! Aby sme dosiahli záber ešte rýchlejšie, v chladnom období sa oplatí uviazať tenší náväzec ako obvykle. Mojím favoritom je pletená náväzcová šnúra Haldorádó Braxx Pro 0,08 mm

Správna prezentácia nástrahy
Pre dosiahnutie rýchleho záberu, a tak vôbec celkovo, keď chceme chytať veľké množstvá rýb, je dokonalý súlad medzi nástrahou a háčikom úplne neodmysliteľný. V krátkosti sa to dá vyjadriť tak, že sa musíme usilovať, aby dokázala ryba nástrahu vsrknúť čo najjednoduchšie, bez zbytočných prekážok a komplikácií. Typ háčika a k nemu prislúchajúceho ostňa vždy prispôsobím veľkosti a vztlakovej sile nástrahy. Pravdou je, že ani najlepšia a najchytľavejšia nástraha sa sama na žiadne zázraky nezmôže, ak ju neponúkneme optimálnym spôsobom. Pred nahodením ju otestujme, pozrime sa v nádobe, ako sa naša nástrah správa vo vode. Zaberie to iba pár minút, no môže od toho závisieť úspech celej rybačky. Nech sa páči, dva skvelé príklady, vďaka ktorým bude ponúknutá nástraha čakať na kapry v dokonalej pozícii:

feederove tipy v studenej vode
S malými nástrahami rád používam háčik Gamakatsu A1 Team Feeder - Pellet Carp doplnený o 7 mm-ový nástrahový osteň.
feederove tipy v studenej vode
K strúhaným, stredne veľkým nástrahám, je ideálnou voľbou háčik Gardner Mugga s 10 mm-ovým nástrahovým ostňom. Apropo, strúhané nástrahy: pri love v studenej vode sú prakticky neodmysliteľné. Funkciu rozpustných plávajúcich nástrah väčšinou urýchľujem práve strúhaním. Efekt je úplne dych vyrážajúci!
feederove tipy v studenej vode
Vďaka ideálnemu spôsobu prezentácie...
feederove tipy v studenej vode
...môžeme aj v tomto období...
feederove tipy v studenej vode
...zažiť nejedno vzrušujúce zdolávanie.

Účinné krmivá do studenej vody
Dni sa postupne skracujú a tým sa priamo úmerne skracuje aj počet hodín strávený na brehu. Jeden faktor je však stály. Každý by chcel absolvovať rybačku plnú úspechov a zážitkov. Methodovú techniku a jej fungovanie už hádam nikomu predstavovať netreba, takže všetci dobre vieme, že dôležitosť krmiva, ktoré napcháme do krmítka, sa nedá dostatočne zdôrazniť. Koniec koncov, na tom je celá metóda postavená. Vybrať si však dokonalé krmivo nie je v mnohých prípadoch vôbec také jednoduché. Preto sa pokúsim vymenovať zopár faktorov, podľa ktorých sa, vychádzajúc z mojich skúseností, rozhodujem, aké krmivo si na studenej vode vybrať:

 

 • očakávaná hĺbka,
 • zloženie rybieho osadenstva,
 • osobitosti vodnej plochy,
 • typ krmítka.

 

 

Keď sme si tieto otázky zodpovedali, už iba stačí prispôsobiť veľkost zrniečok očakávaným podmienkam:

 

 • úplne homogénne krmivo (napr. Maximum Green),
 • hrubé zrniečka obsahujúce krmivo (napr. Brutal Liver),
 • výlučne mikropelety obsahujúce krmivo (napr.Feed pelety),
 • hrubé pelety obsahujúce krmivo (napr. Pellet Pack).

 

feederove tipy v studenej vode
Gustiózne, atraktívne magnety na veľké ryby
feederove tipy v studenej vode
Ak ich použijeme v správnom čase,..
feederove tipy v studenej vode
..na správnom mieste.
feederove tipy v studenej vode
Prekrásnymi farbami sa skvejúci jesenný kapor je jasným dôkazom, že technika funguje, a nie hocijako!

Použitie aróm v záujme dosiahnutia rýchlejšieho záberu
Používanie aróm má podľa môjho názoru najväčší význam práve v studenej vode. Pomocou stimulantov, ktoré pôsobia na kapry, dokážu vnadiaci účinok našich zmesí v tomto období zviacnásobiť. Jedna vec je však veľmi dôležitá: uvažujme v rovine hustých, ťažkých, prípadne aj alkohol obsahujúcich aróm, ktoré prejavia svoj účinok naplno tam, kde to je za potreby. Teda na dne. Pokiaľ ide o aromatizovanie, u mňa prichádzajú do úvahy nasledovné možnosti:

 

 • CSL Tuning (Použijem ho pri miešaní základu pri pridávaní vody. Neodmysliteľný prvok rybačiek na studenej vode.)
 • Aroma Tuning (Pokiaľ chcem vytvoriť obzvlášť koncentrované a atraktívne krmivo, popri CSL Tuning aróme a vode sa k slovu dostane aj táto aróma.)
 • SpéciAdditive (Mimoriadne hustá, koncentrovaná aróma, ktorú používam hlavne vtedy, keď si behom rybačky vyžaduje zmes v krmítku trochu oživenia, zvlhčenia. Neslýchane efektívna praktika, oplatí sa s ňou trochu poexperimentovať!)

 

 

feederove tipy v studenej vode
Používaním aróm môžeme chytľavosť našich zmesí pozdvihnúť na úpne novú úroveň. Pri rybčkách v studených vodách sa výslovne odporúčajú!
feederove tipy v studenej vode
Väčšinou mám vo zvyku arómu párovať ku krmivu z rovnakého chuťového vesmíru, ale občas to môžeme skúsiť aj s úplne odlišnou príchuťou
feederove tipy v studenej vode
Extra prísady nám pomôžu skrátiť dobu, ktorú čakáme na záber a privedú nás aj k takýmto krásnym kaprom

Krmítka
Popri množstve a zložení zmesi, hĺbke vody, vzdialenosti a veľkosti nástrahy, je ešte veľa ďalších faktorov, ktoré komplikujú výber správneho krmítka. Často lovím na štrkoviskových jazerách, kde som vypozoroval, že rybám vôbec nie je jedno, koľko zmesi dostanem do vody jedným hodom. Na takýchto vodách je mojim absolútnym favoritom Haldorádó Method Flat Feeder, avšak pri lepšom preskúmaní ponuky, tu našťastie nájdeme aj krmítka pre ďaleké nahadzovanie, a to v osobe krmítok By Döme Team Feeder - Long Cast. Vďaka týmto vzdialenosť naozaj nebude problémom. Ak zas lovíme na menších, plytkejších vodách, kde záleží na tichom dopade a úplne postačí aj menšie množstvo krmiva, vtedy sa poobzerajme medzi By Döme Team Feeder - Vario Feeder krmítkami.

feederove tipy v studenej vode
Skôr než si vyberieme, ktoré krmítko bude dušou našej montáže, prebehnime si osobitosti vodnej plochy.
feederove tipy v studenej vode
Každé krmítko má svoje pozitíva, vďaka ktorým bude úspech na dosah ruky
feederove tipy v studenej vode
Jednou z výhod krmítka Method Flat Feeder je, že, ako vidíme aj na obrázku, dokáže poňať veľké množstvo krmiva.
feederove tipy v studenej vode
Ak nájdeme, na čo na danej vode ryby dobre reagujú, aj napriek krátkym dňom, nám bude často dožičený podobný pohľad…
feederove tipy v studenej vode
… ktorý môže byť završený tým, že si v rukách poťažkáme 10+ kilového kapra!

Obnažujúca sa príroda, komplikované počasie, nevďačné podmienky, vyprázdňujúce sa brehy, ale aj tie najcennejšie úlovky. Rybačky v studenej vode sú v plnom prúde a ich výsledok, úspech, či neúspech, máme plne vo vlastných rukách. V článku sme sa pozreli pod lupou na také základné, ale dôležité princípy, ktoré, ak správne adaptujeme na vlastnú vodnú plochu, nás k úspechu zaručene privedú! Dôkladná príprava, cieľavedomý, k experimentovaniu otvorený prístup, vytrvalosť, pokora a štipka šťastia. Ak zapadne každý drobný detail na svoje miesto, aj od tohto obdobia roka si môžeme sľubovať rozprávkové zábery.

feederove tipy v studenej vode
feederove tipy v studenej vode
Každému prajem veľa sťastia!

Doporučené produkty:
- Pelety od Haldorado
- Nástraha: Quattro Fluo Pop Up Boilies
- Šnúra: Braxx Pro
- Háčik: Gamakatsu Team Feeder Pellet Carp
- Háčik: Gardner Mugga
- Naviják: Team Feeder Long Cast
- Prut: Team Feeder Master Carp Pro
- Tekutá aroma: CSL Tuning
- Tekutá aroma: Aroma Tuning
- Tekutá aroma: SpeciAdditive
- Krmivá od Haldorado
- Vedro: Team Feeder
- Krmítko: Team Feeder Vario Method
- Krmítko: Haldorado Method Flat Feeder
- Krmítko: Team Feeder Method Feeder Long Cast
- Podložka: Team Feeder Rapid
- Držiak: Haldorado Quick Feeder

Značky:
Populárne články
Vo Februári 2017, sa rodina navijakov TEAM FEEDER výrazne rozrástla a dovtedy osamotený SPRO Team Feeder Special LCS 550M, dostal štyroch nových súrodencov. Za tú dobu sa už s nimi stihli zoznámiť tisícky rybárov a používajú ich...
Čítaj ďalej
Pri predstavovaní prútov By Döme TEAM FEEDER Power Fighter, ktoré sa dostali do obchodov iba nedávno som spomínal, že vďaka neustále prebiehajúcim vývojovým prácam sa nové vylepšené prúty...
Čítaj ďalej
Neustále napínam svoje hranice a ak mi to dovolia, tak aj hranice druhých... Deň čo deň sa aktívne podieľam na vývoji mnohých produktov, občas je toho až priveľa. Zapálene hľadám nové, často až...
Čítaj ďalej
Rád by som sa s Vami rybármi podelil o svoje skúsenosti s lovom na veľké vzdialenosti s feeder prútmi lebo sa táto technika v posledných rokoch stáva čoraz populárnejším. Dúfam že moje rady Vám pomôžu...
Čítaj ďalej
Články o lov na feeder
Lov pleskáčov feederovým prútom má množstvo variantov, od úplne najjednoduchšej metódy s hadičkou proti zauzleniu, až po úplne profesionálne, súťažné, bleskurýchle rybačky. V tomto článku by som Vám c...
Čítaj ďalej
V uplynulých niekoľkých rokoch, dostávali u mňa pri výbere lokality ďalšej rybačky prioritu hlboké štrkoviská. Je hneď niekoľko podobných jazier, ktoré navštevujem pravidelne, rok čo rok, a pokúšam sa...
Čítaj ďalej
Tento článok bude skôr o mojich postrehoch pri love rýb feeder technikou. Pokúsim sa o to aby som čím vernejšie napísal tie myšlienky ktoré mám v hlave archivované a po prečítaní článku si budete vedi...
Čítaj ďalej
Vďaka skvelému načasovaniu zájazdu, som sa na austrálskej rybárskej túre zúčastnil aj medzinárodnej feederovej súťaže. Aby som sa pred pretekom zoznámil s vodou, trochu sa aklimatizoval, poskúšal pár ...
Čítaj ďalej

Zanechať komentár

Captcha


Cena dopravy
Slovensko

- Objednávky do 20€ - 4.8€

- Objednávky 21-65€ - 4.2€

- Objednávky 65-150€ - 2.4€

- Objednávky nad 150€ - zdarma

Ceny sú uvedené s DPH

Česká republika

- Objednávky do 2500Kč - 185Kč

- Objednávky 2500-5000Kč - 95Kč

- Objednávky nad 5000Kč - 30Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

Dodánie objednávok

- dobírkou prostrednictvom UPS spravidla do 1-3 pracovné dny 

Viac informácie

Skladové zásoby

×
Skladové zásoby

Sú aktualizovaný

Objednávku dostanete

×
Objednávku dostanete

1-3 pracovné dny

×
Špecializovaný na Feeder

Eshop zameraný na feeder

×
Cena dopravy
Slovensko

- Objednávky do 20€ - 4.8€

- Objednávky 21-65€ - 4.2€

- Objednávky 65-150€ - 2.4€

- Objednávky nad 150€ - zdarma

Ceny sú uvedené s DPH

Česká republika

- Objednávky do 2500Kč - 185Kč

- Objednávky 2500-5000Kč - 95Kč

- Objednávky nad 5000Kč - 30Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

DODACIA LEHOTA

×
DODACIA LEHOTA

1-3 pracovné dny

×
×