035 / 77 01 125 | obchod@goldcarp.sk
Nenechte si ujít nové videá a články

Haldorádo novinky 2020


Rok 2019 nám priniesol úspechy, o akých, a tu si myslím, že môžem hovoriť v mene nás všetkých, sme si dovolili iba snívať. Teraz nastal čas, aby sme sa pod lupou dobre pozreli, ako sa nám podarilo fantastické súťažné úspechy, v resp. skúsenosti uplynulých rokov zúročiť. Pozrime sa teda, aké Haldorádo novinky na Vás čakajú v roku 2020!

Presne pred rokom , sme presne takto, priamo v mojom domove, začali článok predstavujúci Haldorádo novinky 2019. Vtedy sme ešte iba v kútiku duše dúfali, že takto o rok bude každému dobre známe, že vo februári 2019sme získali s kolegom Gáborom Siposom, ako členovia maďarskej reprezentácie, titul majstrov sveta v Južnej Afrike. Uplynulý rok bol nesmierne plodný, dosiahli sme množstvo pamätných úspechov, ale titul z majstrovstiev sveta všetko predčil. Skôr než budem pokračovať, by som sa rád poďakoval za neuveriteľné množstvo srdečností, gratulácií a uznania, ktorých sa nám dostalo nie len v týždeň po súťaži, ale prakticky po celý rok!

Haldorado novinky 2020
Rok 2019 bol v našich profesionálnych životoch rokom historických úspechov. Ani ja, ani Gábor sme ešte taký úspešný rok, ako bol ten minulý, nikdy nezaknihovali
Haldorado novinky 2020
Vo februári 2019 sme získali s kolegom Gáborom Siposom, ako členovia maďarskej reprezentácie, titul majstrov sveta v Južnej Afrike
Haldorado novinky 2020
Uplynulý rok bol nesmierne plodný, dosiahli sme množstvo pamätných úspechov, ale titul z majstrovstiev sveta všetko predčil
Haldorado novinky 2020
Ďalším významným úspechom, na ktorý môžeme byť právom pyšní, bolo druhé miesto Gábora Siposa na feederových majstrovstvách republiky! A hoci strieborný pohár sa ušiel Sipimu, tento úspech bol výsledkom tímovej práce, na ktorej sa spolupodielali minimálne ďalší traja ľudia. Vďaka tomuto druhému miestu sa mu podarilo aj v roku 2019 skončiť na čele ako Feederového, tak aj Method Feederového rebríčka republiky. Fenomenálny úspech, ktorý dosiahol už tretíkrát za posledné 4 roky!

Nesmierne hrdí sme aj na kolegu Zoltána Pintéra, ktorý dosiahol na titul majstra republiky v trojboji v kategórii pokročilých. Ďalším veľkým úspechom bolotretie miesto na Feederových majstrovstvách republiky klubov, o ktoré sme delili s tímom Top Mix.

Haldorado novinky 2020
Nesmierne hrdí sme aj na kolegu Zoltána Pintéra, ktorý dosiahol na titul majstra republiky v trojboji v kategórii pokročilých!
Haldorado novinky 2020
Na Feederových majstrovstvách republiky klubov sme sa v roku 2019, spoločne s tímom Top Mix, postavili na tretí stupienok pódia pre víťazov

Rok sa začal fantasticky, zlatou medailou z majstrovstiev sveta vo februári, a ani vo sne by nám nenapadlo, že v novembri tento úspech zopakujeme a opäť s Gáborom Siposom, vo farbách maďarskej reprezentácie, zvíťazíme aj na prvých „živých“ Method Feederových majstrovstvách sveta v Taliansku! Súťaž sa úplne presne volala I.International Feeder Challenge!

Haldorado novinky 2020
Ďalšie medzinárodné zlato! V novembri 2019 sme s Gáborom Siposom, vo farbách maďarskej reprezentácie, zvíťazili aj na prvých „živých“ Method Feederových majstrovstvách sveta v Taliansku (I.International Feeder Challenge)!
Haldorado novinky 2020
S kolegami Gáborom Siposom a Tamásom Putzom sme tvrdo pracovali, aby sme Vám na konci obdobia venovaného vývoji nových produktov, mohli v roku 2020 priniesť ďalšie chytľavé feederové novinky!

Začnime predstavením nových feederových produktov.

Haldorado novinky 2020
Jednou z vlajkových lodí obchodu Haldorádo je rodina produktov BlendeX. Tie prišli na trh prvýkrát vo forme nástrah, potom vo forme pozoruhodných aróm a od tohto roka ich reprezentuje aj kompletná rodina krmív.

Rodina krmív BlendeX 2 in 1

Od našich verných zákazníkov sme dostali nápad vytvoriť novú sériu krmív s názvom BlendeX 2 in 1. Táto séria krmív maximálne pasuje k nástrahám s názvom BlendeX. Tieto nové krmivá sú vlastne zmesou mikropeliet a krmiva, namiešané v optimálnom pomere aby sa hotové krmivo mohlo používať do klasických kŕmidiel, method kŕmidiel alebo do PVA produktov. Dokonale namiešané komponenty pôsobia vo vode tak že sa najprv z kŕmidla uvoľní jemné krmivo z ktorého sa rýchlo a viditeľne uvoľňujú aromatické látky a na spodku a vedľa kŕmidla ostávajú mikropelety na ktorých si pochutnajú väčšie ryby.

Haldorado novinky 2020
Rodina krmív BlendeX 2 in 1

Ak chcete krmivo použiť v kŕmidle tak si suché krmivo postupne navlhčíte, pomiešate, môžete pridať rôzne arómy, následne pretlačíte cez sito a dostanete kvalitnú kŕmidlovú zmes. Ak chcete krmivo použiť do PVA tak v žiadnom prípade nepridávajte vodu. V ponuke máme viac druhov tekutých aróm alebo najlepší efekt vyvoláte tým ak suché krmivo pomiešate so Spéci Additive.

Haldorado novinky 2020
Krmivo BlendeX 2in1 Jahoda + Med má červené sfarbenie a obsahuje žlté mikropelety. Vôňa a chuť krmiva je sladká a je obohatená o uhľohydráty. Krmivo sa osvedčilo os jari až po neskorú jeseň. Krmivo je všestranne použiteľné na všetkých revíroch.
Haldorado novinky 2020
Krmivo BlendeX 2 in 1 Ananás + Banán má žlté sfarbenie a obsahuje fialové a fluo fialové mikropelety. Vôňa a chuť krmiva je sladká s obsahom uhľohydrátov. Krmivo je univerzálne ale najlepšie výsledky sme dosiahli v letných najteplejších mesiacoch a to na všetkých revíroch.
Haldorado novinky 2020
Krmivo BlendeX 2 in 1 Cesnak + Mandľa má svetlohnedé sfarbenie a obsahuje zelené a fluo zelené mikropelety. Vôňa krmiva je intenzívna. Neobsahuje rybacie múčky. Krmivo je univerzálne, celoročné ktoré nám počas testov fungovalo na všetkých revíroch.
Haldorado novinky 2020
Krmivo BlendeX 2 in 1 Kyselina maslová + Mango má svetlohnedé sfarbenie a obsahuje oranžové a fluo oranžové mikropelety. Vôňa krmiva je pre ľudský nos skoro neznesiteľná, smradľavá. Krmivo obsahuje uhľohydráty a je určené na lov v letných mesiacoch keď voda dosiahne 20 stupňov Celzia.
Haldorado novinky 2020
Krmivo BlendeX 2in1 Kalamár + Chobotnica má čierne sfarbenie a obsahuje ružové mikropelety. Vôňa krmiva je silná rybacia s pridaním lososového oleja. Krmivo sa najlepšie osvedčilo od jari až po neskorú jeseň a to hlavne na intenzívne zarybnených revíroch.
Haldorado novinky 2020
Krmivo BlendeX 2 in 1 TripleX má čierne sfarbenie a obsahuje červené, žlté, fluo červené a fluo žlté mikropelety. Krmivo je obohatené aj o rybacie múčky a sú pridané tieto arómy: Veľký Kapor + Kalamár + Frankfurtská klobása. Toto krmivo je podľa zloženia najkomplexnejšia a výborne nám fungovalo počas pretekov.
Haldorado novinky 2020
Hodí sa perfektne ako k method feederovej technike....
Haldorado novinky 2020
...tak aj k pellet feederovej metóde
Haldorado novinky 2020
Pri použití PVA siete sa k zmesi nesmie pridávať voda, nakoľko tá by sieť pochopiteľne rozpúšťala. Namiesto toho si na navlhčenie suchej zmesi môžete vybrať zo sortimentu našich produktov SpéciAdditive
Haldorado novinky 2020
Takto funguje dokonalo zladený systém

Ďalej na Blendex 2in1

Nástrahy BlendeX Pop Up a Hydro vo veľkosti Method, v resp. Big Carps
BlendeX je odvodené od slova „blend”, čo znamená „miešané” a presne toto slovo charakterizuje tieto nové nástrahy. V týchto nástrahách sme skombinovali tie najúčinnejšie arómy a farby. BlendeX Pop Up a Hydro nástrahy sú rozdelené na chytanie väčších kaprov na boilies (Big Carp) a pre tých ktorý chytajú technikou feeder method (Method) . Ak lovíte ryby pomocou klasických kaprových prútov tak si zvoľte 12 – 14 milimetrové nástrahy a ak lovíte ryby feeder technikou tak si zvoľte menšie 8 -10 milimetrové nástrahy. Ak sa dostanete k vode iba na pár hodín a chcete mať úspešnú rybačku tak tieto nástrahy budú ideálne pre Vás.

Haldorado novinky 2020
Nech sa páči, další, už šiesty člen série BlendeX s názvom TripleX !

Rozmýšľali sme na tým akú príchuť pridať medzi tieto nástrahy. Na koniec sme sa rozhodli že sem zaradíme príchuť TripleX. Nástraha má 3 farby a 3 arómy ktoré sa navzájom doplňujú a tvoria jeden ucelený celok. Aké farby a aké arómy sme tu skombinovali? Červená, žltá, čierna a arómy Veľký Kapor + Kalamár + Frankfurtská klobása.

Príchuť nástrahy TripleX sa počas našich testoch osvedčila celoročne. Používali sme túto príchuť buď samostatne ale sme aj kombinovali s inými príchuťami. Túto nástrahu s touto príchuťou Vám ponúkame v pop up aj vo Hydro wafter prevedení.

Haldorado novinky 2020
Nástrahy TripleX Pop Up a Hydro majú presne tú istú konzistenciu ako ich predchodcovia, preto sa dajú takisto perfektne používať aj na nástrahovom ostni
Haldorado novinky 2020
Nástrahy TripleX sa ukázali byť nesmierne efektívne v každom ročnom období. Behom testovania nás doviedli k veľmi pekným rybám
Haldorado novinky 2020
Takisto skvelou alternatívou aplikácie nástrahy je navlečenie dvoch zrniečok na náväzec
Haldorado novinky 2020
Toto väčšie sústo už dokáže úspešne selektovať aj väčšie kapry
Haldorado novinky 2020
Vďačíme mu za mnoho pekných rýb, Tomi, medzi inými, aj za tohto krásneho šupináča zo studenej vody!
Haldorado novinky 2020
Podobne ako u minulých modelov, aj k novým nástrahám prislúcha fľaštička extra arómy, ktorou môžeme jej chytľavosť ďalej stupňovať!

Často som dostával nasledovnú otázku: „Prečo sa vyrába nástraha v troch, a nie v 4-6-8 farebných, či chuťových kombináciách?”.
V súčasnosti disponujeme takými výrobnými technológiami, že sme schopní skombinovať akékoľvek množstvo farieb. Experimentovali sme strašne veľa s najrôznejšími kombami, avšak pri viac ako troch farbách - pri nástrahách štandardných veľkostí - tie jednoducho začnú splývať a stanú sa v podstate bezvýznamnými. Dospeli sme k záveru, že nemá žiadny zmysel miešať viac ako tri farby - chytľavosti to určite nepridá, ba čo viac, sme presvedčení, že skôr uberie. Vychádzali sme z toho, že u nás doma sú najpopulárnejšie farby nasledovné: žltá, oranžová, červená, fialová, biela,ružová, hnedá a čierna. Pri snahách nájsť najlepšie kombinácie sme sa najviac „hrali“ práve s týmito farbami. Keby sme sa pokúsili TripleX vyskladať z absolútnej TOP trojky, ktorými sú žltá, oranžová, červená, výsledná trikolóra by nebola dostatočne kontrastná, preto bolo za potreby pridať aj akúsi predeľujúcu farbu, ktorá zvýši kontrast a tým aj viditeľnosť nástrahy. Po mnohých pokusoch sa pre tento účel ukázala byť najlepšia čierna, ktorá vytvorí ozaj údernú trojku so žltou a červenou!

Blendex Pop Up
Ďalej na Method Triplex | Ďalej na Big Carp Triplex

Blendex Hydro
Ďalej na Method Triplex | Ďalej na Big Carp Triplex

BlendeX Serum TripleX

Haldorado novinky 2020
Séria tekutých aróm BlendeX Serum sa rozširuje o jednu novinku a tým je TripleX. TripleX je zmes 3 rôznych tekutých aróm ale tieto 3 arómy nájdete v dvoch baleniach. V jednom balení je aróma Veľký Kapor a v druhom balení sú miešané 2 arómy a to Kalamár a Frankfurtská klobása.

Tieto tekuté arómy môžete aplikovať samostatne alebo aj spoločne priamo na kŕmidlo alebo do PVA.

Haldorado novinky 2020
Plastový flakón disponuje dvoma akýmisi mini cisternami, zásobníkmi. Do jednej šiel aromatický koncentrát Veľký Kapor, kým do druhého zas miešaná príchuť Sépia (Squid) a Frankfurtská Klobása
Haldorado novinky 2020
Pomocou pumpičky s dvoma zásobníkmi môžeme intenzitu nástrahy stupňovať jednou, alebo oboma (v tomto prípade dokonca troma) pridanými arómami
Haldorado novinky 2020
Skvelo nimi môžeme ochutiť aj obsah PVA siete. Nakoľko neboli vyrobené na báze vody, PVA materiál nerozpustia
Haldorado novinky 2020
Trochu turba môžeme prihodiť aj rovno na nástrahu!
Haldorado novinky 2020
Týmto jemným, jedinečným arómam neodolá ani urastený, „všetko videl, všade bol“ kapor!

Ďalej na Blendex Serum Triplex

Krmivo GOLD FEEDER Champion Corn

Kým rodina krmív BlendeX 2 in 1 ponúka dokonalé a rýchlo dostupné riešenie predovšetkým pre bežné, každodenné rybačky, rad krmív GOLD FEEDER podá špičkový výkon aj v tých najvyostrenejších situáciách a rybárskych súťažiach. Nie je to žiadnym tajomstvom, veď o tom dosť často hovoríme, že majstrami sveta v Južnej Afrike sme sa stali pomocou naturálneho, jemnozrnného krmiva na základe kukurice, ktoré sme si pripravili na mieste. Recept sme si priniesli domov a okamžite sme sa pustili do experimentovania na domácich jazerách. Ďalej sme na ňom pracovali, obmieňali sme základné zložky, cibrili, zdokonalovali sme ho tak dlho, až sme dospeli k verzii, ktorá je podľa nás pre domáce vody tá najvyhovujúcejšia.
V tomto krmive sa odzrkadľujú naše dlhoročné rybárske a pretekárske skúsenosti. Kým sa finálny produkt dostane do Vašich rúk, mi neustále špekulujeme, skúšame, testujeme rôzne komponenty a rôzne zložky v krmivách a uvádzame na rybársky trh iba také krmivá ktorým dôverujeme. Toto krmivo je namiešané z prvotriednych komponentov a obsahuje viac ako 10 rôznych zložiek. V čom spočíva úspešnosť tohto krmiva?

Haldorado novinky 2020
Ponuka krmív Haldorádó Gold Feeder sa v roku 2020 rozrástla o člena, s ktorým sa spája aj náš najväčší úspech!

Krmivo Champion Corn obsahuje 100% prírodné komponenty. Vyznačuje sa brutálnou silnou kukuricovou vôňou aj chuťou. Zrnitosť krmiva je veľmi jemná. Ak sa ryby už presítili nadmernými arómami tak im treba ponúknuť práve toto skoro čisté kukuričné krmivo. Krmivo sa z kŕmidla veľmi rýchlo uvoľňuje, šíri sa z neho intenzívny mrak ale všetky komponenty z krmiva ostávajú na dne. Krmivo je určené predovšetkým na lov s spôsobom method, ale dá sa naplniť aj klasické kŕmidlo. Najviac sa nám krmivo osvedčilo v teplejších častiach roka ale v studenej vode dobre funguje ak sa zmieša s krmivom Master Fish.

Haldorado novinky 2020
Vývoj krmiva, ktorým sa maďarská reprezentácia stala majstrom sveta, si vyžiadal množstvo experimentovania a testovacích rybačiek
Haldorado novinky 2020
Z Južnej Afriky sme si recept nového krmiva priniesli domov a začali sme ho skúšať aj na domácich vodách a súťažiach
Haldorado novinky 2020
Keď nesie krmivo prívlastok „majstrovské“ , minimálnym očakávaním je v podstate samotná dokonalosť!

 

Haldorado novinky 2020
Jemnozrnné krmivo Champion Corn obsahuje 100% prirodzených, naturálnych zložiek, a disponuje brutálne intenzívnou kukuričnou arómou a príchuťou

Ďalej na Champion Corn

Krmivá a Pelety Ready Method

Používatelia produktov Haldorádo si už mohli zvyknúť, že za svoje peniaze nedostávajú iba samotný produkt, ale kompletné riešenie aj s odporúčaniami. Život rybárov sa, medzi inými, pokúšame uľahčiť aj tým, že im dáme do rúk hotové, predvlhčené krmivo, pripravené na okamžité použitie. Počas našich výskumov a testov prišli na to že naše krmivá ak sme ich doplnili rôznymi minerálnymi látkami, betainom, aminokyselinami a nechali takúto zmes niekoľko dní zrieť tak takáto zmes bola pre ryby viac lákavá ako klasické suché krmivo miešané iba s vodou. Takýmto spôsobom sme teda vyvinuli nové, neokukané method krmivá ktoré sú v domácich podmienkach nevyrobiteľné. Pomocou týchto jedinečných krmív môžete aj Vy chytiť úlovok svojich snov. Medzi naše nesmierne populárne produkty patria aj krmivá Ready Methodv resp.pelety Ready Method, ktorébudú od roku 2020 dostupné už v 8 rozličných prevedeniach.

Haldorado novinky 2020
Rad veľmi jedinečných, okamžite k použitiu pripravených Ready Method krmív a Ready Method Peliet sa v tomto roku rozrástol o nového člena!
Haldorado novinky 2020
Vyvinuli sme vnadidlá, ktoré inde na trhu nenájdete, špičkové method feederové krmivá, ktorých podomácka príprava je takmer nemožná, no napriek tomu, je ich použitie na brehu nesmierne jednoduché!

Nový variant sa volá AMANDA. Čo znamená toto príjemné ženské meno? Aká príchuť sa za ním skrýva?

Haldorado novinky 2020
Krmivo je zelené, mimoriadne slané a oživené veľmi intenzívnou pistáciovou, čokoládovou a mandľovou arómou. Rybiu múčku, alebo živočíšne bielkoviny neobsahuje. Od všetkých doterajších Ready krmív sa diametrálne odlišuje!
Haldorado novinky 2020
Ready Method Pellet je zmesou mikropeliet na rybacej báze a podobne ako krmivo, aj toto je výrazne dochutené intenzívnou pistáciovou, čokoládovou a mandľovou arómou.

Ako krmivo, tak aj pelety sú veľmi efektívne po celý rok, ale naplno sa ich chytľavosť prejaví až stúpaním teploty vody. Výslovne sa odporúčajú pre lov na prírodných vodách veľkej rozlohy, kde bývajú cieľovými rybami kapry, veľké karasy, a v lete aj amury.

Ready Method - Amanda
Ďalej na Ready Method - Amanda

Ready Method Pellet - Amanda
Ďalej na Ready Method - Amanda

Rodina krmív Big River

Už viackrát sme spomínali, že vývojové práce prebiehajú súčasne na viacerých frontoch a nie všetky novinky uvádzame na trh na konci januára. Keď vidíme, že novinka dozrela a môžeme ju pustiť do predaja bez akýchkoľvek kompromisov, uvedieme ju do predaja aj behom roka. Tak sa stalo aj v auguste 2019, keď sme uviedli na trh rodinu krmív Big River, ktorá pozostáva z členovStarý Kapor, Bystrá Mrena a Hrubý Pleskáč . Skvelo držia a rýchlo sa rozpúšťajú. Z hodnotných zložiek by som vyzdvihol ťažké semiačka, ktoré zaručene zostanú na dne aj v najsilnejšom prúde, zozbierajúc tým ryby okolo nášho krmítka. Vo všetkých troch zmesiach nájdeme nové, úplne výnimočné, výslovne k tomuto krmivu vyvinuté eliptické pelety. Jedná sa o ploché, sladké pelety, mimoriadne veľkej hustoty, sú ako kamienky na hádzanie žabiek. Keď ich ryby ochutnajú, zaručene im učarujú a rady si na nich pochutnajú aj znova.

Haldorado novinky 2020
Rodina krmív Haldorádó Big River sa objavila na palete nášho obchodu v troch variantoch

Krmivo Starý Kapor obsahuje červenú kukuricu ktorá má vysoký obsah látky karoten, ďalej obsahuje kukurice ktoré sú spracované 4 rôznymi spôsobmi, TTX, sladké piškóty, sladké keksy a 3 milimetrové mikro pelety. Krmivo je jemne sladké ktoré sme dochutili arómou Kyselina Maslová + Mango. Do tohto krmiva si môžete primiešať konzervovú kukuricu, varenú pšenicu, repku a tým dostanete ešte plnohodnotnejšie krmivo.

Haldorado novinky 2020
Starý Kapor je krikľavo žlté, kyslasto-ovocné krmivo s vysokým obsahom karotínu, ktoré zaručene upúta pozornosť divokých kaprov
Haldorado novinky 2020
Vďačím mu aj za nejedného prekrásneho amura, dokonca je toto krmivo sčasti zodpovedné aj za môj amurový osobák!

Krmivo Rýchla Mrena bola vyvinutá na lov mrien a podustiev. Obsahuje rôzne druhy peliet ktoré sa líšia farbou aj tvarom, ani tu sme nevynechali pridať rôzne druhy olejnatých semien a takto zloženú zmes sme dochutili syrovou arómou ktorú sme doplnili aj o kyselinu maslovú. Takto sme dostali krmivo ktorá má slanú chuť a razantnú, silnú, prenikavú arómu na ktorú spoľahlivo reagovali mreny, podustvy ale aj jalce. Túto zmes môžete obohatiť o živé kostné červy.

Haldorado novinky 2020
„Bystrá Mrena“ prekypuje zložkami, ktoré pozornosť našej najsvižnejšej riečnej ryby nielenže upútajú, ale potom ju aj udržia na mieste
Haldorado novinky 2020
Pri použití správnej metódy nás zaručene dovedú k úžasným riečnym úspechom
Haldorado novinky 2020
Len jedna krásna mrena spomedzi mnohých!

Krmivo Hrubý Pleskáč má najkomplexnejšie zloženie medzi krmivami BIG RIVER. Obsahuje výberové olejnaté semená ktoré sú vcelku ale aj drvené, rôzne farebne aj tvarovo rozdielne pelety. Krmivo sa vyznačuje sladkou chuťou s pridaním novej, intenzívnej arómy ktorá potláča všetky naše doterajšie arómy. Túto zmes môžete obohatiť ešte s pridaním nasekaných hnojáčikoch.

Haldorado novinky 2020
„Hrubý Pleská” je z troch krmív to najvýdatnejšie

Haldorado novinky 2020
Vždy je to obrovská radosť uloviť rozprávkovo krásneho, urasteného pleskáča, tobôž ešte z tečúcej vody!

Ďalej na Big River krmivá

BlendeXCorn a SpéciCorn Mega TripleX

Úspech našich gumených nástrah bol v posledných rokoch úplne fenomenálny. Rok čo rok sa po nich dopyt dokonca zvyšuje. Ich mimoriadny úspech sa skrýva predovšetkým v ich chytľavosti a trvanlivosti. Pomocou jedného zrniečka, ak ho nestratíme, môžeme uloviť aj 10, alebo aj viac rýb. Bez problémov odolajú útokom sumčekov a iných drobcov a dokážu vyselektovať tie naozaj hodnotné ryby. Medzi kukuričnými produktamiBlendeXCorn a SpéciCorn Mega nájdeme od roku 2020 aj prvotinu TripleX, kde sa v jednom tégliku ukrývajúnástrahy v troch farebných prevedeniach: červenej, žltej a čiernej. Dostať ich bude možné buď v praktickej sade po šiestich, alebo aj zvlášť-zvlášť.

Haldorado novinky 2020
Príchuť TripleX sme nemohli vynechať ani z rodiny BlendeXCorn!
Haldorado novinky 2020
Vyhoviac nárokom rybárov loviacich väčšie ryby a tým pádom preferujúcich aj väčšie nástrahy, sme o TripleX arómu rozšírili aj sériu SpéciCorn Mega!
Haldorado novinky 2020
Tu nájdeme v jednom tégliku nástrahy v troch rozdielnych farebných prevedeniach: červenej, žltej a čiernej
Haldorado novinky 2020
Ako ste si už mohli zvyknúť, aj tieto imitácie bude možné zakúpiť ako zvlášť-zvlášť...

Haldorado novinky 2020
...tak aj v praktickej sade po šiestich!

Haldorado Blendexcorn - Triplex Ďalej na Blendexcorn - Triplex

Haldorado Spécicorn Mega - Triplex Ďalej na Spécicorn Mega - Triplex

Fluo Method Wafter – Cesnak

V posledných rokoch sa dostala na pulty aj rodina nástrah Fluo Method Wafter, ktorá sa chuťovo zhoduje s Rozpustnými Plávajúcimi Fluo Peletami, avšak nástrahy sú o čosi menšie. Fluo Method Wafter nie sú plávajúce iba nadľahčené a to znamená že ak samotnú nástrahu hodíte do vody tak sa vznáša ale ak je nastražená na nástrahový osteň tak leží na dne jazera a keď pripláva ryba a začína nasávať potravu tak naša nástraha s háčikom nenápadne vletí do rybej tlamy lebo je nadľahčená. Je tu ešte jedna zaujímavosť a to že nástraha sa pomaly rozpúšťa a postupne sa s nej vyplavujú arómy a tým pádom sa stáva naša nástraha neodolateľným sústom pre ryby.
V ponuke wafterov nám chýbala ešte jedna biela, intenzívne cesnakovánástraha. Tú sme teraz doplnili a od roku 2020 bude táto drobná8 mm-ová nástraha dostupná aj v tejto kombinácii farby a príchute. Tým sa celková ponuka wafter nástrah rozrastá na sedem variantov, ostatné, už v predaji, sa volajú nasledovne: Modrá Fúzia, Divoká Slivka, Sladký Ananás, Ohnivý Kapor, Chili Škorica a Brutálna Pečeň. K zakúpeniu sú dostupné ako v praktickej sade po šiestich, tak aj zvlášť-zvlášť.

Haldorado novinky 2020
Nový biely, intenzívne cesnakový variant.

 

Haldorado novinky 2020
Samozrejme, aj tento bude možné zakúpiť ako jednotlivo, tak aj v takzvanej sade MIX-6

Ďalej na Fluo Method Wafter - Cesnak

TORANDO Wafter

Medzi prvotinami Haldoráda pre rok 2020 nájdeme množstvo zaujímavých a vzrušujúcich noviniek, avšak TORNADO Wafter, svojímpozoruhodným a naozaj jedinečným vzhľadomaextrémne vysokou atraktivitou nad všetkými vysoko vyčnieva!

Haldorado novinky 2020
Rad pozoruhodných nástrah sa ešte nekončí! Ba čo viac, ozaj veľká bomba ešte iba nasleduje! S veľkou hrdosťou Vám predstavujeme rodinu produktov TORNADO Wafter!
Haldorado novinky 2020
Nástrahy TORNADO Wafter

Medzi rybármi sú populárne také nástrahy ktoré efektívne vypúšťajú arómy alebo kalia vodu. V našej ponuke takéto nástrahy chýbali ale nepretržite sme skúšali, vyvíjali kým sme sa dopracovali k finálnemu produktu ktorý Vám práve teraz predstavujeme. Pozrime sa čo je to vlastne za nástrahu, v čom spočíva jej tajomstvo, čo dokáže nová nástraha Tornado Wafter?

 

  • Novú, neokukanú, atypickú nástrahu Tornado Wafter sme vytvorili pre všetkých rybárov ktorý lovia hlavne kapry, karasy a väčšie biele ryby a pre všetkých rybárov ktorý sa zaujímajú o novinky a radi skúšajú niečo nové. Samozrejme táto nástraha je vhodná aj pre súťažný rybolov.
  • Musím poznamenať že nástraha má zaujímavý tvar či si všimne rybár hneď v prvej sekunde. Tento tvar sa nepodobá ani na peletu ani na boilies, vytvorili sme špeciálny tvar nástrahy. Napadlo nás vytvoriť práve takýto tvar nástrahy z toho dôvodu že niektorý rybári, samozrejme aj mi, keď máme menej záberov tak skúšame orezať pelety alebo boilies aby sme dosiahli celkom iný tvar nástrahy a aj tým zaujali pozornosť rýb.
  • Dbali sme na to aby nástraha bola kriticky vyvážená. To znamená že ak jednu nástrahu napichnete na 10mm nástrahový osteň tak sa bude vznášať iba nástraha ale nebude mať takú silu aby nadvihol aj háčik.
  • Dôležité bolo aj to aby sme vytvorili takú všestrannú nástrahu pre všetkých rybárov. Pretekári najviac používajú 8 milimetrové nástrahy alebo aj menšie skôr 5 až 7 milimetrové. Klasický rybári uprednostňujú skôr väčšie nástrahy 10 alebo 12 alebo ešte väčšie nástrahy aby selektovali tie väčšie ryby. Túto novú nástrahu sme tvarovali tak že má priemer 12mm a je dlhá 10 až 11mm. Takáto veľkosť nástrahy je vhodná na cielený lov kaprov. Ak chcete zvýšiť selektívny účinok nástrahy tak môžete experimentovať tým že na vlas nastražíte 2 nástrahy a takýmto spôsobom môžete kombinovať aj rôzne príchute.
  • Nástraha nie je ani mäkká ani tvrdá, je tak akurát. Nastražuje sa buď na nástrahový osteň alebo pomocou jemnej ihly na vlas. Nástrahu vŕtať nie je treba, spoľahlivo drží aj pri silových nahadzovaniach do veľkých vzdialeností.
Haldorado novinky 2020
Okamžite na prvý pohľad bije do očí neobvyklý, podivuhodný, akýsi amorfný tvar nástrahy. Nie je to peleta, nie je to boilies, je to úplne nová, kužeľovitá, po obvode vrúbkovaná nástraha!
Haldorado novinky 2020
Nástrahy TORNADO Wafter odporúčame predovšetkým experimentovania-chtivým rybárom, ktorí našim produktom dôverujú a radi si všednú, každodennú rybačku spestria nejakou novinkou!

Nástraha po dopade do vody začína byť za pár sekúnd aktívna. To znamená že začne so seba vypúšťať intenzívnu arómu a viditeľný mrak. Samozrejme nie je dobré ani to ak nástraha v priebehu pár sekúnd vypustí zo seba všetko ani to nie je dobré ak nástrahe treba aj hodina kým začne pracovať a práve pre to sme skúšali zostaviť takú nástrahu aby pracovala vo vode po pár sekundách po dopade ale svoje atraktanty vypúšťala postupne hoci aj jednu hodinu.

Haldorado novinky 2020
Na pulty sme ju priniesli v štyroch farbách a k nim prislúchajúcich chuťových prevedeniach. Pri výskume sme pracovali aj s ďalšími variantmi, ale do predaja sme pustili iba tie, ktoré podali pri našich testoch najvynikajúcejšie výkony
Haldorado novinky 2020
Svojím pozoruhodným, naozaj jedinečným vzhľadom a extrémne vysokou atraktivitou, TORNADO Wafter nad všetkými našimi doterajšími nástrahami vizuálne vysoko vyčnieva!
Haldorado novinky 2020
Jedná sa o pozoruhodnú, neustále, avšak regulovane „krvácajúcu“ wafter nástrahu, ktorú sme optimalizovali k 10 milimetrovému nástrahovému ostňu
Haldorado novinky 2020
Najviac sa táto nástraha oplatí aplikovať s Pellet Feederovou montážou. Takýmto spôsobom sa dá najlepšie zúžitkovať chuťovo-aromatický obláčik, ktorý sa z nej pravidelným prúdom uvoľňuje
Haldorado novinky 2020
Výslovne s ňou odporúčame smelo experimentovať a pokúsiť sa, napríklad, navliecť na náväzec rovno dve zrniečka! Ohromne účinnou sa ukázala byť hlavne pri feederových lovoch na veľké ryby!

Ešte sme si ale nič nepovedali o arómach.Na pulty prichádza v štyroch farbách a chuťových prevedeniach, ktoré podali pri našich testoch najvynikajúcejšie výkony. Popri variantoch Sladká Jahoda (červená farba) a N-Butyric Acid & Ananás (žltá farba), ktoré sú už svojou efektivitou a chytľavosťou dobre známe, obsahuje nová rodina aj dvoch veľmi neobvyklých členov: Rokfortský Syr, ktorý vládne veľmi silnou smradľavo-syrovou arómou a skvie sa v oranžových farbách, v resp. Medovník v hnedom sfarbení.

Haldorado novinky 2020
Syrová nástraha je veľmi účinná nie len na tečúcich vodách, veľké prekvapenie môže spôsobiť aj na intenzívne lovených jazerách, kde už od dobre známych nástrah, ryby fujazdia ako pred smrtkou!
Haldorado novinky 2020
Perfektnú sústo pre kapry, na ktorom si, podľa našich skúseností, fúzači radi pochutnajú ako v teplej, tak aj studenej vode!

Haldorado novinky 2020
V kombinácii so zrnkom tigrieho orechu, sa podarilo Tomimu v minulom roku chytiť najväčšieho kapra práve touto nástrahou! Nebojte sa ju vyskúšať a smelo si zaexperimentujte aj Vy!

Ďalej na Tornado Wafters

Micro Pellet – TripleX

Medzi naše absolútne najpopulárnejšie prídavné látky patria už roky Micro Pelety, ktoré sú najnovšie dostupné už v okrúhlom počte 10 príchutí. Najnovšou je TripleX, ktorá prichádza do obchodov v tomto roku. Tá je mixom troch farieb - červenej, žltej a čiernej - a troch mimoriadne populárnych aróm - Veľký Kapor, Sépia (Squid) a Frankfurtská Klobása. Účinnosť týchto peliet je najväčšia v takých revíroch kde je veľké množstvo bielych rýb a rybár chce pomocou krmiva selektovať veľkosť rýb. Micro Pelety s priemerom 2mm sa navlhčia a nechajú niekoľko minút odstáť a potom sa používajú buď samostatne do kŕmidla alebo sa môžu primiešať aj do základného krmiva v pomere 20-40%. Už z pripravených, namočených peliet si môžete vytvarovať krmné gule a pomocou praku alebo spomb rakety si zakrmiť lovné miesto. Tieto Micro Pelety sa vyrábajú v 10 rôznych príchutiach ako Sladký Ananás, N-Butrity Carp, Čokoláda + Pomaranč, Modrá Fúzia, Jahoda, Medová Pálenka, Super Farebný Kapor, Čili + Kalamár, Čierny Kalamár a Triplex.

Haldorado novinky 2020
Medzi naše absolútne najpopulárnejšie prídavné látky patria už roky Micro Pelety, ktoré sú najnovšie dostupné už v okrúhlom počte 10 príchutí

Haldorado novinky 2020
Micropelet TripleX je mixom troch farieb - červenej, žltej a čiernej - a troch mimoriadne populárnych aróm - Veľký Kapor, Sépia (Squid) a Frankfurtská Klobása

 

Ďalej na Micro Pelety - Triplex

 

Vlasce Black Feeder a Purple Feeder

Máme v ponuke vlasce ktoré sa líšia počtom metrov na cievke, farbou, priemerom práve pre to aby si naši zákazníci vedeli vybrať podľa danej rybolovnej technike. Najviac vlascov predáme na cielený lov feeder technikou. Naši zákazníci si priali aj to aby sme im ponúkli vlasec čiernej farby a mi sme im samozrejme vyhoveli a prinášame na trh dve novinky a to vlasec čierny aj fialový.

Vlasce Haldorádó Black Feeder a Purple Feeder sú určené predovšetkým pre rybárov ktorý lovia technikou feeder. Vyrábajú sa najmodernejšou technikou samozrejme z prvotriednych materiálov. Tieto nové vlasce sú extrémne pevné v ťahu, majú vysokú pevnosť v uzlu, mimoriadne dobre sa potápajú a samozrejme odolávajú UV žiareniu.

Haldorado novinky 2020
Z našej širokej ponuky vlascov sú najpopulárnejšie práve produkty určené výslovne pre feederový lov, preto neleníme, a aj na tomto poli sa snažíme napredovať s aktuálnymi trendmi, požiadavkami našich zákazníkov
Haldorado novinky 2020
Nízkou rozpínavosťou vládnuci monofilný vlasec
Haldorado novinky 2020
Vyhoviac dotazom a požiadavkám našich ctených zákazníkov, sú od tohto roka naše feederové vlasce dostupné aj čiernej a fialovej farbe. Vyberte si, ktorý sa Vám najviac páči!

Ďalej na šnúry

Haldorado novinky 2020 2. čásť

Pokračovať na 2. čásť

Značky:
Populárne články
Vo Februári 2017, sa rodina navijakov TEAM FEEDER výrazne rozrástla a dovtedy osamotený SPRO Team Feeder Special LCS 550M, dostal štyroch nových súrodencov. Za tú dobu sa už s nimi stihli zoznámiť tisícky rybárov a používajú ich...
Čítaj ďalej
Je mi cťou Vás všetkých privítať pri článku, v ktorom si predstavíme novinky Haldorádó pre rok 2022. Našťastie, nech už máme za sebou hocijako ťažký rok, vždy sa zrodí aspoň nejaký pozoruhodný úlovok,...
Čítaj ďalej
Nová rodina prútov By Döme TEAM FEEDER Master, prichádzajúca na pulty obchodov v roku 2022, je vlastne novou, vynovenou, vylepšenou verziou už dobre známej, veľmi populárnej série feederových prútov B...
Čítaj ďalej
Rád by som sa s Vami rybármi podelil o svoje skúsenosti s lovom na veľké vzdialenosti s feeder prútmi lebo sa táto technika v posledných rokoch stáva čoraz populárnejším. Dúfam že moje rady Vám pomôžu...
Čítaj ďalej
Články o lov na feeder
Nové video od Gábora Döme o lov kaprov na rieke s method feeder montážom ...
Čítaj ďalej
Nové video od Gábora Döme o lov kaprov s boilisom na prirodzených vodách...
Čítaj ďalej
Nové video od Gábora Döme o love kaprov method feeder technikou ...
Čítaj ďalej
ČLÁNOK: Japonsko som prvýkrát navštívil v roku 2017 a išiel som tam s jasne vytýčeným cieľom: loviť kapry method feederovou metódou, vlastnými nástrojmi, vlastnou nástrahou. Bol som neopísateľne hrdý,...
Čítaj ďalej

Zanechať komentár

Captcha


Cena dopravy
Slovensko

- Objednávky do 20€ - 4.8€

- Objednávky 21-65€ - 4.2€

- Objednávky 65-150€ - 2.4€

- Objednávky nad 150€ - zdarma

Ceny sú uvedené s DPH

Česká republika

- Objednávky do 2500Kč - 185Kč

- Objednávky 2500-5000Kč - 95Kč

- Objednávky nad 5000Kč - 30Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

Dodánie objednávok

- dobírkou prostrednictvom UPS spravidla do 1-3 pracovné dny 

Viac informácie

Skladové zásoby

×
Skladové zásoby

Sú aktualizovaný

Objednávku dostanete

×
Objednávku dostanete

1-3 pracovné dny

×
Špecializovaný na Feeder

Eshop zameraný na feeder

×
Cena dopravy
Slovensko

- Objednávky do 20€ - 4.8€

- Objednávky 21-65€ - 4.2€

- Objednávky 65-150€ - 2.4€

- Objednávky nad 150€ - zdarma

Ceny sú uvedené s DPH

Česká republika

- Objednávky do 2500Kč - 185Kč

- Objednávky 2500-5000Kč - 95Kč

- Objednávky nad 5000Kč - 30Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

DODACIA LEHOTA

×
DODACIA LEHOTA

1-3 pracovné dny

×
×