035 / 77 01 125 | obchod@goldcarp.sk

Predstavujeme nové feederové prúty By Döme TEAM FEEDER Fine Max

Prečítali: 7417

Nová séria prútov, ktorá v sebe spája všetky parametre moderného umenia výroby rybárskych prútov. Jedná sa o zdokonalené, posilnené, robustnejšie varianty právom slávnych predchodcov Fine Carp. Napriek silnejšej povahe však disponujú nesmierne jemnými špičkami a mimoriadne pružnými, do krajností zaťažiteľnými charakteristikami. Na nasledujúcich riadkoch Vám teraz tieto novinky detailne predstavím.

Bohužiaľ, rok 2020 priniesol množstvo zvratov, ktoré nikto neočakával... Pandémia koronavírusu postavila všetko na hlavu a doslova všetko sa utápa v neistote. Dodávky meškajú, plány sa posúvajú, preto prichádzajú aj novinky, ktorých oficiálne uvedenie na trh sme plánovali ešte na jar, až teraz. Patrí sem aj rodina prútov Fine Max. Nuž, ako hovorí príslovie: „Lepšie neskoro, ako nikdy!“ S veľkou radosťou Vám predstavujem naše najnovšie feederové prúty!

S veľkou radosťou Vám predstavujem našu najnovšiu sériu feederových prútov TEAM FEEDER Fine Max, ktorá v sebe spája všetky parametre moderného umenia výroby rybárskych prútov.

Pomyslel by si si, že už máš na výber zo 45 rozličných By Döme TEAM FEEDER prútov? Samozrejme to je výsledkom veľmi dlhého a cieľavedomého procesu, výsledkom ktorého dnes v tejto značke nájdeš všetko od najjemnejších feederov pre lov na pleskáče až po tie najsilnejšie, priam herkulovské feederové prúty. Na čo som zvlášť hrdý je, že každou novou rodinou prútov, každým novým modelom sa nám podarilo o stupeň nadvihnúť pomyselnú latku, ktorú sme si sami vytýčili.

S veľkou hrdosťou môžem prehlásiť, že týmito prútmi sa nám podarilo pomyselnú latku nadvihnúť o ďalší stupienok

Čo je vlastne Fine Max? Je to vlastne nový, maximalizovaný, posilnený variant nášho najpopulárnejšieho prúta pre jemné kaprárstvo, prúta Fine Carp. Keď si predchodcu a potomka porovnáš bok po boku, obrovské rozdiely bijú do očí hneď na prvý pohľad. Nie len vo výzore, nie len v dizajne, ale aj v parametroch. Keď už som spomenul dizajn, nedá mi nepodotknúť, že, v tejto chvíli, sú to podľa mňa tie absolútne najkrajšie prúty z celej rodiny By Döme TEAM FEEDER.

V tejto chvíli sú to tie absolútne najkrajšie prúty z celej rodiny By Döme TEAM FEEDER!

Jedno je isté, čo sa mňa týka, sú to určite moji favoriti. Aj keď dobre viem, že otázka dizajnu je mimoriadne subjektívna. Čo sa páči mne sa nemusí nevyhnutne páčiť aj Tebe... Často sa pri predaji prútov stretávame s fenoménom, že ak sa kupujúci nedokáže stotožniť so vzhľadom prúta, po slovensky, nepáči sa mu, žiadne parametre ho ku kúpe nepresvedčia. Som však presvedčený, že dizajn tohto prúta si získa takmer každého. Najzaujímavejšiu a najlepšiu spätnú väzbu som dostal od kolegov, ktorí sa ma po prvom pohľade na nové prúty okamžite pýtali, kedy si ich budú môcť kúpiť. S veľmi pozitívnym ohlasom sa nový prút stretol aj na Facebooku, kde si ho mohla široká verejnosť prezrieť prvýkrát. V celom fotoalbume bola ukrytá dokopy jedna fotka nového prúta, napriek tomu, však vyvolala skvelú odozvu a obrovský záujem. Naživo, držiac ho v ruke, jedno je isté: je krásny!

Celá rodina prútov bola vyrobená pomocou japonskej karbónovej technológie, základným materiálom je IMT-10 Power Carbon

Ani by som nedokázal spočítať, koľko pracovných hodín sa vojde do vývoja takéhoto prúta. Koľko testovacích modelov som držal v ruke, koľko som ich musel zámerne polámať, koľko práce si vyžadovalo, aby bol aj ten najmenší detail perfektne vypracovaný, aby sa nakoniec prút objavil na pultoch obchodov, kde sa môžeš rozhodnúť, či si ho chceš zakúpiť. Na moje veľké potešenie mám v posledných rokoch tú česť spolupracovať s takými renomovanými, profesionálnymi výrobcami, ktorí sú zárukou špičkovej kvality, a sú schopní zrealizovať všetky moje priania a nároky! Veľmi dobre sa to odzrkadľuje aj na týchto prútoch. Od rukoväte až po špičku je všetko do najmenšieho detailu premyslené a dokonalo vypracované. Rukoväť je vybavená koncovým prvkom (akýmsi vrchnákom) z korku, ten nasleduje sploštený úchop z EVA materiálu. Sploštená rukoväť zabraňuje, aby sa pri zdolávaní (hoc aj vlhký) prút v rukách pretočil, zabezpečiac tým oveľa stabilnejší úchop. Pre mnohých sú do tohto dňa korkové rukoväte akýmsi synonymom kvalitného prúta. Vyslyšiac ich žiadosti, disponujú nové prúty korkovým povrchom naozaj prémiovej kvality.

Vyslyšiac žiadosti našich zákazníkov, disponujú nové prúty korkovým povrchom naozaj prémiovej kvality
Pred koncovým korkovým prvkom je rukoväť vybavená splošteným úchopom z EVA materiálu
Sploštená rukoväť zabraňuje, aby sa pri zdolávaní (hoc aj vlhký) prút v rukách pretočil, zabezpečiac tým oveľa stabilnejší úchop
Rukoväť je vybavená koncovým korkovým prvkom

Rybárom zbehlým vo viacerých metódach určite neuniklo, že takéto vyformovania, takéto sedlo navijaka, sa objavuje aj na profesionálnych prívlačových prútoch. Netajíme sa, nápad pochádza práve odtiaľ. Keďže bola táto séria prútov vyvinutá výslovne pre čulé, akčné, dynamické rybačky, okrem estetiky bolo nesmierne dôležitým hľadiskom aj to, aby disponoval pohodlným a ergonomickým úchopom, teda aby rybárovi v rukách perfektne sedel. Toto riešenia to zabezpečí na jedničku.

Prút je vybavený krásnym, profesionálnym, moderným sedlom navijaka, ktoré môže byť povedomé z prívlačových prútov, keďže práve tam sme sa inšpirovali
Keďže bola táto séria prútov vyvinutá výslovne pre čulé, akčné, dynamické rybačky, okrem estetiky bolo nesmierne dôležitým hľadiskom aj to, aby prút disponoval pohodlným a ergonomickým úchopom, teda aby rybárovi v rukách perfektne sedel

Nasledujúca otázka sa priam ponúka: aký navijak použiť k tomuto prútu? Nezabudnime na to, že táto séria bola vyvinutá výslovne pre jemné kaprárčenie, teda najväčšie, najrobustnejšie navijaky sa do sedla ani nezmestia. Ja osobne by som odporučil v prvom rade navijaky Fine Carp, v resp. Pro Method, ale aký navijak si nakoniec vyberieš, bude koniec-koncov otázkou osobných preferencií.

Séria prútov Fine Max bola vyvinutá výslovne pre účely jemného kaprárstva...
… preto ja osobne by som odporučil v prvom rade navijaky Fine Carp, v resp. Pro Method, ale aký navijak si nakoniec vyberieš, bude koniec-koncov otázkou osobných preferencií

Pokračujúc ďalej po blanku narazíme na veľmi zaujímavý dizajnový prvok. Nesmierne sa mi páči, dodáva prútu výrazne na šmrnci. Dizajnový prvok uzatvára ďalšia užitočná vychytávka, uško na zavesenie háčika, alebo ľudovo, držiak na háčik. Nápisy na tele prezradia o prúte všetko potrebné. Keby to nebolo okamžite očividné, po pootočení prúta sa môžeme priamo na tele dočítať, že bol prút vyrobený pomocou japonskej karbónovej technológie, ktorej základom je materiál IMT-10 Power Carbon. Takisto tu je prehľadne vyznačené sériové číslo, dĺžka, vrhacia záťaž a mnou odporúčaná maximálna nahadzovacia vzdialenosť. Až po tretí diel je prút vybavený dvojnohými očkami so zväčšeným priemerom. Tu bolo treba dvojnohé očká vymeniť za jednonohé, aby nebol kvôli spojom prút príliš tuhý, v resp. aby sa dosiahla lepšia akcia a ideálnejšia krivka pri zaťažení.

Až po tretí diel je prút vybavený dvojnohými očkami so zväčšeným priemerom

A dopracovali sme sa až ku signalizačnému zariadeniu prúta - špičkám. Ku každému prútu dostaneš tri špičky s troma rozdielnymi úrovňami zaťažiteľnosti. 3,3 metrové, 3,6 metrové a 3,9 metrové prúty sú vybavené špičkami so zaťažiteľnosťou 1 oz, 1,75 oz, v resp. 2,5 oz, kým 4,2 metrové prúty zas prichádzajú so špičkami s hodnotami 1,5 oz, 2 oz, v resp. 3 oz. Ako je na obrázkoch dobe vidieť, posledné tri sekcie špičiek sú zafarbené na červeno, vďaka čomu budú špičky signalizovať záber výborne za všetkých viditeľnostných podmienok. Jedne vec je ešte veľmi dôležitá, sú to síce jemné, ale zato silné kaprárske feedery, preto je koncové očko podopreté dvoma nožičkami. Nebolo jednoduché nájsť vysokokvalitné koncové očko, ktoré by spĺňalo všetky kritériá, ktoré som mu zadal. Relevantným kritériom jednak bolo, aby očko tieto mimoriadne jemné špičky nezdrsnilo, zároveň sa však nesmieme ani pri nahadzovaní ťažších montáží obávať, že väčšia hmotnosť očko vykriví. Tak padla voľba na tieto, ktorým sa to v žiadnom prípade nestane.

Ku každému Fine Max prútu dostaneš tri špičky s troma rozdielnymi úrovňami zaťažiteľnosti
3,3 metrové, 3,6 metrové a 3,9 metrové prúty sú vybavené špičkami so zaťažiteľnosťou 1 oz, 1,75 oz, v resp. 2,5 oz...
...kým 4,2 metrové prúty zas prichádzajú so špičkami s hodnotami 1,5 oz, 2 oz, v resp. 3 oz
Ako je na obrázku dobe vidieť, kvôli lepšej viditeľnosti sú posledné tri sekcie špičiek zafarbené na červeno. Koncové očko je podopreté dvoma nožičkami, vďaka čomu sa ani pri nahadzovaní ťažších montáží nebudeme musieť obávať, že väčšia hmotnosť očko vykriví
Nezabudnime, že ide o veľmi delikátne, citlivé nástroje, preto venujme zvýšenú pozornosť ich ochrane! Tá sa dá zabezpečiť ako pri preprave oddelene...
...tak aj v zmontovanom stave!

Feederové prúty By Döme TEAM FEEDER Fine Max sú dostupné v štyroch variantoch: Sú nimi varianty 330M, 360MH, 390H a 420H. Som presvedčený, že každý si medzi nimi nájde variant, ktorý mu bude perfektne vyhovovať.
Nech sa páči, malá pomôcka, kedy ktorú dĺžku si je najúčelnejšie vybrať:

  • Nahadzovacia vzdialenosť : 30-60 m, vrhacia záťaž: 20-55 g --> 3,3 m
  • Nahadzovacia vzdialenosť : 40-70 m, vrhacia záťaž: 40-80 g --> 3,6 m
  • Nahadzovacia vzdialenosť : 50-80 m, vrhacia záťaž: 50-100 g --> 3,9 m
  • Nahadzovacia vzdialenosť : 70-100 m, vrhacia záťaž: 50-120 g --> 4,2 m
By Döme TEAM FEEDER Fine Max 330M je krátky, štíhly a rýchly prút
Je to ideálny nástroj pre rybačky na kratšiu vzdialenosť
Pomohol som ním na breh medzi inými aj tomuto krásnemu lieňovi. Na super zážitok nepotrebujeme mať na háčiku za každú cenu obrovskú rybu!
By Döme TEAM FEEDER Fine Max 360MH je univerzálna veľkosť. Tento prút odporúčam k akejkoľvek jemnej kaprárskej metóde praktizovanej v strednej vzdialenosti!
Zdolávanie týmto prútom je fantastickým zážitkom, budeš cítiť každú jednu sekundu pohybu zaháknutej ryby
Rozprávkový, pozoruhodne vzorkovaný kapor
Fine Maxom ulovený lieň na podložke
Milujem loviť na tieto ryby, pre takéto rybačky je prút Fine Max 360MH skvelým parťákom
Najpopulárnejšou metodovou veľkosťou série By Döme TEAM FEEDER Fine Max je 390H
Týmto prútom sa dá loviť na vlas presne aj vo vzdialenosti okolo 80 metrom. Všetky charakteristiky prúta sú pre tento účel doslova stvorené a perfektne mu vyhovujú
Objemný lieň z jazera Lupa, na ktorého sa mi ten plusový dosah práve hodil. Prút to vzládol ľavou zadnou
Nakoniec nasleduje najdlhší, najsilnejší člen rodiny, prút By Döme TEAM FEEDER Fine Max 420H
Vo chvíľach, keď záleží na rýchlosti, keď je treba dostať montáž na vlas presne do nadštandardnej, často až 100 metrovej vzdialenosti, keď musíš loviť s tou najjemnejšou montážou, no zároveň musíš byť schopný dokonalo kontrolovať aj kapitálne kapry, práve vtedy treba vziať do rúk tento prút.

Hociktorý zo série týchto prútov bude skvelou voľbou aj na rybárske preteky, kedy nehľadáš kompromisy, ale iba ten najlepší výstroj. Nech je už reč o love s dlhým náväzcom, klasický alebo jemný method feeder, prúty sú vhodné do každej situácie

Som si úplne istý, že ak odhlasujete dôveru niektorému z týchto prútov, prirastie Vám k srdcu a budete s ním absolútne spokojní. Prajem každému úspešnú rybačku a veľa zážitkov na brehu!

Ďalej na prúty

Značky:
Populárne články
Vo Februári 2017, sa rodina navijakov TEAM FEEDER výrazne rozrástla a dovtedy osamotený SPRO Team Feeder Special LCS 550M, dostal štyroch nových súrodencov. Za tú dobu sa už s nimi stihli zoznámiť tisícky rybárov a používajú ich...
Čítaj ďalej
Pri predstavovaní prútov By Döme TEAM FEEDER Power Fighter, ktoré sa dostali do obchodov iba nedávno som spomínal, že vďaka neustále prebiehajúcim vývojovým prácam sa nové vylepšené prúty...
Čítaj ďalej
Neustále napínam svoje hranice a ak mi to dovolia, tak aj hranice druhých... Deň čo deň sa aktívne podieľam na vývoji mnohých produktov, občas je toho až priveľa. Zapálene hľadám nové, často až...
Čítaj ďalej
Rád by som sa s Vami rybármi podelil o svoje skúsenosti s lovom na veľké vzdialenosti s feeder prútmi lebo sa táto technika v posledných rokoch stáva čoraz populárnejším. Dúfam že moje rady Vám pomôžu...
Čítaj ďalej
Články o lov na feeder
Po výslovne studenom počasí v prvej polovici jari, následne veľmi rozmarnom v druhej, k nám konečne zavítalo skutočné leto! Síce pomaly, ale vody postupne dosiahli letné teploty, čo znamená, že pri vý...
Čítaj ďalej
Vodnú nádrž pri obci Palotáš hádam nebudem musieť nijako zvlášť predstavovať. Svojimi obrovskými rybami je vychýrená nie len doma, ale aj v zahraničí. Okrem rýb sa celkom určite oplatí spomenúť aj neu...
Čítaj ďalej
Pri príležitosti dnešnej rybačky som s kamarátom zavítal na jedno prekrásne štrkoviskové jazero. V tento deň sa nám podarilo vyfasovať ozajstnú letnú horúčavu. Aha, keď je už reč o horúčave... Podelím...
Čítaj ďalej
Predstavovanie prútov Gold Serie som ukončil poznámkou, že na najlepšie prúty patria najlepšie navijaky, preto som svoje obľúbené prúty vystrojil takisto navijakmi Gold Serie. Čím sa tieto navijaky lí...
Čítaj ďalej

Zanechať komentár

Captcha


Cena dopravy
Slovensko

- Objednávky do 20€ - 4.8€

- Objednávky 21-65€ - 4.2€

- Objednávky 65-150€ - 2.4€

- Objednávky nad 150€ - zdarma

Ceny sú uvedené s DPH

Česká republika

- Objednávky do 2500Kč - 185Kč

- Objednávky 2500-5000Kč - 95Kč

- Objednávky nad 5000Kč - 30Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

Dodánie objednávok

- dobírkou prostrednictvom UPS spravidla do 1-3 pracovné dny 

Viac informácie

Skladové zásoby

×
Skladové zásoby

Sú aktualizovaný

Objednávku dostanete

×
Objednávku dostanete

1-3 pracovné dny

×
Špecializovaný na Feeder

Eshop zameraný na feeder

×
Cena dopravy
Slovensko

- Objednávky do 20€ - 4.8€

- Objednávky 21-65€ - 4.2€

- Objednávky 65-150€ - 2.4€

- Objednávky nad 150€ - zdarma

Ceny sú uvedené s DPH

Česká republika

- Objednávky do 2500Kč - 185Kč

- Objednávky 2500-5000Kč - 95Kč

- Objednávky nad 5000Kč - 30Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

DODACIA LEHOTA

×
DODACIA LEHOTA

1-3 pracovné dny

×
×