035 / 77 01 125 | obchod@goldcarp.sk

Feederovým prútom nad 150 metrov?!

Prečítali: 31299

Neustále napínam svoje hranice a ak mi to dovolia, tak aj hranice druhých... Deň čo deň sa aktívne podieľam na vývoji mnohých produktov, občas je toho až priveľa. Zapálene hľadám nové, často až šokujúce riešenia. Pozrime sa, kde sa nachádza vývoj feederových prútov pre lov veľkých rýb vo veľkých vzdialenostiach v 2020.

Snáď neprešiel ani rok, odkedy som predvádzal vynovené Team Feeder prúty, ktorých rodina už dnes pozostáva z viac ako 12 rozličných prútov, tým vyhovejúc takmer všetkým požiadavkám moderného feederového rybolovu. Vývojové práce sa však ani na minútu nezastavia a v spolupráci s najlepšími svetovými výrobcami Vám môžeme neustále predstavovať stále nové a nové produkty. Maďarsko nie je veľká krajina. Množstvá, ktoré sa tu predávajú – hoci sa bavíme o tisícoch kusov – sú len omrvinky v porovnaní s množstvami predanými v západnej Európe, alebo zámorí. Avšak rybárska kultúra a výsledky našej domoviny sú registrované a uznávané aj v medzinárodnom meradle. Tak sa nám naskytá príležitosť dostať sa aj k takým výrobcom prútov, ktorí by sa s nami ináč bez dlhej čakacej lehoty, alebo objednávky veľkého množstva tovaru ani nedali do reči.

Team Feeder Master Carp Pro LC by Döme Gábor, najnovší špičkový prút značky Spro pre ďaleké nahadzovanie

Ako sa feederový rybolov stáva čoraz populárnejším, mnohý výrobcovia vyrábajú náčinie prispôsobené vyslovene pre tento účel. Dosiahnuť nedosiahnuteľné – aj tak by mohol znieť slogan dvoch nových prútov Spro najvyššej kategórie zo skupiny prútov Master Carp. Boli pokrstené ako Master Carp Pro LC by Döme Gábor! Skratka LC znamená Long Cast = ďaleké nahadzovanie.

Do obehu sa dostávajú v dvoch dĺžkach: 3,9 m...
... a 4,2 m. Prispôsobené feederovému rybolovu na veľké ryby vo veľkých vzdialenostiach

Dva nové prúty sú dostupné v dĺžkach 3,9 m a 4,2 m. Keď vezmeme prút do ruky, okamžite je cítiť že každou svojou čiastočkou slúži LC, teda ďalekému nahadzovaniu. Aby bolo pri náhode možné vyvinúť čo najväčšiu silu, dostal IMT-10 Power Carbon blank po celej svojej dĺžke kevlarovú výstuž. Vďaka tomu je telo prútu tenšie, pevnejšie a zároveň elegantnejšie. Telá s charakteristikou Extra Heavy, s vrhacou záťažou 50-170 g (390LC) a 50-180 g (420LC) – s adekvátnou technikou náhodu – prakticky vystrelia koncovú montáž do diaľok presahujúcich 130 metrov, pritom až do konca rybačky zachovajúc citlivosť feederovej metódy.

IMT-10 Power Carbon blank bol posilnený kevlarovou tkaninou, V dôsledku toho je telo tenšie a pevnejšie.

K dlhým hodom dopomáhajú aj očká KW Low Rider SIC. Jedná sa o nový typ očiek, vyznačujú sa extrémnou tvrdosťou a ich veľkosť ako aj umiestnenie sú výsledkom precízneho plánovania. Na bežných prútoch sú očká umiestnené kolmo, čiže zvierajú s telom prútu 90 stupňový uhol. Naproti tomu pri týchto prútoch môžeme jasne vidieť, že očká sa skláňajú dopredu smerom k telu v uhle 24 stupňov, tým zmenšujú uhol ktorý zviera telo prútu s očkom na „iba“ 66 stupňov. Navyše sa očká dostali ďalej od blanku, čo znižuje trenie a zmenšuje nulovú akciu silonu prechádzajúceho očkami, čoho výsledkom je dosiahnutie väčšej vzdialenosti pri rovnakej vynaloženej vrhacej sile.

Prúty sú vybavené jedinečnými KW Low Rider SiC očkami
Vnútorný priemer viazacieho očka na 420LC: 24,24mm
Tvar, veľkosť a umiestnenie očiek sú výsledkom precíznej práce...
...umožňujú dosiahnutie väčších vzdialeností pri rovnakej vynaloženej vrhacej sile

Tento rad očiek beží pozdĺž celého prútu, vrátane špicu. Dokonca je dobre viditeľné, že ani koncové očko nie je obyčajné: Vďaka rámu sa očko určite neskriví a tým sa zníži aj riziko namotania vlasca na špic. Každý prút je vybavený troma špicmi s rôznou pevnosťou. Červený špic je najsilnejší, pre dosiahnutie čo najväčšej dĺžky náhodu treba použiť rozhodne tento. Zelený je stredne silný a žltý je najjemnejší.

Aj tri rozdielne špice sú vybavené jedinečnými očkami
Vnútorný priemer koncového očka: 3,82mm

Teraz prejdime od špicov k rukoväti! Oproti klasickým feederovým prútom tu nájdeme delené prevedenie, ktorého vrchná časť je z portugalského korku, kým spodnú časť rukoväte tvorí lisovaný protišmykový EVA materiál. Aj veľkosť rukoväte je rozdielna v porovnaní s bežnými prútmi. Táto úprava bola nevyhnutná, aby mohla byť vrhacia sila pri nahadzovaní čo najviac zužitkovaná. Dĺžka rukoväte po spodok sedla navijaku pri prúte 390LC je 48 cm, kým pri 420LC 61 cm. Zážitok zo zdolávania je s týmito prútmi tiež celkom neobyčajný, nakoľko vďaka holej a nepokrytej rukoväti, môžeme na ruke(alebo predlaktí) cítiť každý pohyb brániacej sa ryby.

Aby bola vrhacia sila pri nahadzovaní čo najviac zužitkovaná, je dĺžka rukoväte po spodok sedla navijaku pri prúte 390LC 54cm a pri 420LC 60 cm.
Na prúte sa samozrejme nachádza aj krúžok na háčik, ako neodmysliteľná časť príslušenstva

Ale asi najzaujímavejšou a najpozoruhodnejšou vlastnosťou prútov sú nápisy zdôrazňujúce 120+ a 130+ metrová náhody. Dá sa feederovým prútom dohodiť tak ďaleko? Odpoveď je jednoznačne ÁNO. Aby sme sa mohli na vlastné oči presvedčiť,čoho všetkého sú tieto prúty schopné, pozval som Andrása Vígha, ktorý je vďaka svojim fyzickým danostiam schopný dostať maximum z každého prútu. S Andrásom sme sa už stretli na mnohých feederových súťažiach a všade vyčnieval tým, že dohodil minimálne o 20-30 metrov ďalej ako ostatní.

Asi najzaujímavejšou a najpozoruhodnejšou vlastnosťou prútov sú nápisy zdôrazňujúce 120+ a 130+ metrová náhody. Dá sa feederovým prútom dohodiť tak ďaleko?

András s radosťou vyhovel mojej žiadosti a prúty vôbec nešetril. Jednotlivé hody vykonával strašnou silou, vrhajúc sa do nich celou svojou váhou(140kg). Výsledok každého zarazil. Test prebiehal na rybárskom jazere Tóth v Kiskunhalasi. Pre testovanie sme si zarezervovali ľavú stranu podkovovitého jazera, kým na pravej strane rybárčilo asi 10 rybárov. Tí z úžasom sledovali Andrásove hody, z ktorých vyzdvihnem iba dva najdlhšie. So Spro Team Feeder Master Carp 420LC prútom, feederovou koncovou montážou (35g Haldorádó Pellet Feeder krmítkom a peletovou návnadou na náväzci) dohodil na 152 metrov. Ale možno ešte zarážajúcejšie je, že aj menším 390LC prútom (30 g Haldorádó Method Flat Feeder krmitko s gumenou kukuricou ako návnadou) dohodil na 137 metrov. O týchto úžasných náhodoch bolo zhotovené aj video a môže ich dosvedčiť aj mnoho svedkov.

Našim hádzacím ihriskom bolo jazero Tóth v Kiskunhalasi
Zaťažoval prúty ohromnou silou a tým z nich dostával maximum

Samozrejme pri vývoji týchto prútov sme sa nezameriavali výlučne len na dosiahnutie najväčšej možnej vzdialenosti. Veľmi dôležité bolo, aby bol v súboji s tými najväčšími rybami schopný zľahka ich silu premôcť a zároveň poskytnúť uspokojujúci zážitok zo zdolávania. Na predvedenie tejto vlastnosti, čo už bolo mojou úlohou, sme hľadali také jazero, kde si úspešná rybačka vyžaduje aspoň 110 metrový náhod. Na tomto jazere (kde som v deň zhotovenia filmu lovil prvýkrát) sa našlo množstvo „dobrovoľníkov“ z radov veľkých kaprov, ktorý podrobili moju výbavu ťažkej skúške. Bola to veľmi príjemná a úspešná rybačka a pokúsim sa o ňu s vami sčasti podeliť efektnými fotkami a krátkym filmom.

Každý napínavý moment rybačky bol zvečnený
... a následne u úžasom pozorovali, s čím som ich premohol
Občas mi prišla pomoc vhod, keď som mal záber naraz na oboch prútoch
Výsledok dvojitého záberu
So štipľavým krmivom Chilis Tintahal/Chili Squid sa mi podarilo vyselektovať veľké ryby
Pelet Tüzes Ponty (Ohnivý Kapor) bol víťaznou návnadou
Takto vyzeral môj prút, keď pri brehu zdiveli kapry
Často sa snažili ujsť pod mólo...
... keď sa boj skončil, mohli si odpočinúť v podberáku

Nové prúty obstáli v skúške na jedničku, dokazujúc, že neexistuje nedosiahnuteľná vzdialenosť, ani neulovitelná ryba. Bez zveličovania môžem tvrdiť, že Vám ponúkame špičkové feederové prúty na ďaleké nahadzovanie, ktoré svojimi parametrami patria medzi najlepšie na trhu, zatiaľ čo sú stále cenovo dostupné. Určené pre tých, ktorí chcú byť vždy o krok pred rybami!

Ďalej na feeder prúty

Feeder prúty na ďaleké nahazovanie:
- Team Feeder Master Carp Pro 420LC
- Team Feeder Master Carp Pro 390LC

Navijáky na ďaleké nahazovanie:
- Team Feeder Long Cast 5500
- Team Feeder Long Cast 4500

Autor: feeder šampión Döme Gábor
Značky: feederove pruty
Populárne články
Vo Februári 2017, sa rodina navijakov TEAM FEEDER výrazne rozrástla a dovtedy osamotený SPRO Team Feeder Special LCS 550M, dostal štyroch nových súrodencov. Za tú dobu sa už s nimi stihli zoznámiť tisícky rybárov a používajú ich...
Čítaj ďalej
Pri predstavovaní prútov By Döme TEAM FEEDER Power Fighter, ktoré sa dostali do obchodov iba nedávno som spomínal, že vďaka neustále prebiehajúcim vývojovým prácam sa nové vylepšené prúty...
Čítaj ďalej
Neustále napínam svoje hranice a ak mi to dovolia, tak aj hranice druhých... Deň čo deň sa aktívne podieľam na vývoji mnohých produktov, občas je toho až priveľa. Zapálene hľadám nové, často až...
Čítaj ďalej
Rád by som sa s Vami rybármi podelil o svoje skúsenosti s lovom na veľké vzdialenosti s feeder prútmi lebo sa táto technika v posledných rokoch stáva čoraz populárnejším. Dúfam že moje rady Vám pomôžu...
Čítaj ďalej
Články o lov na feeder
V jesenných, zimných a skorých jarných obdobiach závisí úspešná rybačka hlavne na zdanlivo drobných detailoch a maličkostiach. Výber správneho miesta je absolútne kľúčový, nakoľko v týchto prípadoch b...
Čítaj ďalej
Tentoraz som sa po stopách kamošov pleskáčov vydal na najdlhšej slovenskej rieke. Váh sa tiahne po Slovensku v dĺžke 403 kilometrov. Vyznačuje sa silným prúdom, preto je známym faktom, že lov na tejto...
Čítaj ďalej
Myslím, že väčšina rybárov sa teší z celého týždňa najviac na weekend, čo je spravidla obdobím, kedy sa môžeme naplno odovzdať svojej obľúbenej záľube. Pritom ako dobrý spôsob na odbúranie stresu, môž...
Čítaj ďalej
Pomocou týchto užitočných adaptérov si dokážeme prispôsobiť ktorúkoľvek debnu, stoličku, Rotary Box, alebo iné príslušenstvo na sedenie s kruhovými nohami, k nášmu osobitému štýlu. Tieto doplnky pre r...
Čítaj ďalej

Zanechať komentár

Captcha


Cena dopravy
Slovensko

- Objednávky do 20€ - 4.8€

- Objednávky 21-65€ - 4.2€

- Objednávky 65-150€ - 2.4€

- Objednávky nad 150€ - zdarma

Ceny sú uvedené s DPH

Česká republika

- Objednávky do 2500Kč - 185Kč

- Objednávky 2500-5000Kč - 95Kč

- Objednávky nad 5000Kč - 30Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

Dodánie objednávok

- dobírkou prostrednictvom UPS spravidla do 1-3 pracovné dny 

Viac informácie

Skladové zásoby

×
Skladové zásoby

Sú aktualizovaný

Objednávku dostanete

×
Objednávku dostanete

1-3 pracovné dny

×
Špecializovaný na Feeder

Eshop zameraný na feeder

×
Cena dopravy
Slovensko

- Objednávky do 20€ - 4.8€

- Objednávky 21-65€ - 4.2€

- Objednávky 65-150€ - 2.4€

- Objednávky nad 150€ - zdarma

Ceny sú uvedené s DPH

Česká republika

- Objednávky do 2500Kč - 185Kč

- Objednávky 2500-5000Kč - 95Kč

- Objednávky nad 5000Kč - 30Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

DODACIA LEHOTA

×
DODACIA LEHOTA

1-3 pracovné dny

×
×