Rybárske Články na Lov Feeder
035 / 77 01 125 | obchod@goldcarp.sk

Najnovšie články

Rss
Prečítali: 245 Kommentáre: 0

Čítajúc komentáre pod našimi článkami, sa tam zo železnou pravidelnosťou stretávame s poznámkou typu „Jaj, tak to je ľahké! Poďte a ukážte za čo stoja tie vaše super nástrahy a techniky na nejakom sumčekmi zamorenom mŕtvom ramene!“. Nuž, aby sa nepovedalo, že sa stránime výziev, v tomto článku sme sa s Gáborom Siposom vybrali práve na takú vodu a predvedieme, ako vyselektovať „hodnotné“ ryby aj v mori sumčekov.

Čítaj ďalej
Prečítali: 758 Kommentáre: 0

„Štipľavo“ chladné noci, leto evokujúce, príjemné, teplé dni, avšak neustále klesajúca teplota vody. Toto sú hlavné charakteristiky skorého jesenného obdobia, ktoré je zároveň začiatkom tej  pravej, nefalšovanej „veľkokaprárskej“ sezóny. Pridajte sa ku mne a ukážem Vám, ako sa začala moja jesenné sezóna!

Čítaj ďalej
Prečítali: 669 Kommentáre: 0

Pred zahájením rybačky vodu vždy veľmi pozorne preskúmam pohľadom, snažím sa zaznamenať aj to najmenšie mihnutie niektorého z jej obyvateľov, snažím sa pohľadom presvietiť hladinu a nazrieť do sveta pod ňou, pokúšam sa uhádnuť, kde sa ryby ukrývajú. Mali sme smolu na najpríjemne chladný, miestami silným vetrom spestrený deň. Teplota nepresahovala ani 15 stupňov Celzia a v pravidelných intervaloch sa navyše spúšťal aj dážď. Na rozvlnenej hladine bolo spozorovať nejaké znamenia, ktoré by vypovedali o prítomnosti rýb, veľmi obtiažne. Na prvý pohľad sa zdalo, že v tomto jazere žiadnej ryby ani niet.

Čítaj ďalej
Prečítali: 808 Kommentáre: 0

Toto štrkovisko som objavil minulý rok. Pred rybačkou by mi ani vo sne nenapadlo, že sa mi zoznamovanie sa s touto vodou vydarí tak dobre a hneď prvá miestna rybačka dopadne veľkým úspechom. O to šťastnejší som bol pri konečnom výpočte úlovkov. Zaknihoval som neuveriteľné úlovky, preto nebolo ani na sekundu otázne, že sa sem ešte vrátim!

Čítaj ďalej
Prečítali: 1856 Kommentáre: 0

Jesenné receptúry sa na rozdiel od letných zostáv pohybujú na oveľa širšej škále možností. Kým v septembri sa môže ortuť na teplomery vyšplhať aj nad 30 stupňov Celzia, na konci novembra už môžu nervy rybára počuchrávať aj tuhé nočné mrazy, a to je teda poriadny rozsah. Preto teda nájdeme v tomto článku recepty na teplú, pomaly chladnúcu, ale aj studenú vodu.

Čítaj ďalej
Prečítali: 1039 Kommentáre: 0

Nová séria prútov, ktorá v sebe spája všetky parametre moderného umenia výroby rybárskych prútov. Jedná sa o zdokonalené, posilnené, robustnejšie varianty právom slávnych predchodcov Fine Carp. Napriek silnejšej povahe však disponujú nesmierne jemnými špičkami a mimoriadne pružnými, do krajností zaťažiteľnými charakteristikami. Na nasledujúcich riadkoch Vám teraz tieto novinky detailne predstavím.

Čítaj ďalej
Prečítali: 1000 Kommentáre: 0

Dnes som si zachytal na jednom veľmi ťažko dostupnom, mimoriadne malebnom úseku Malého Dunaja pri meste Šolt. Milujem rybačky na divokej vode. Poďte, pridajte sa ku mne prostredníctvom tejto fotoreportáže!

Čítaj ďalej
Prečítali: 955 Kommentáre: 0

Tolstolobík nepatrí medzi ryby, ktoré by sa často lovili cielene, no napriek tomu, tak kde je ich veľa, končia na háčiku pomerne často. Spravidla to je dielom náhody, háčik dokonca iba zriedkavo končí v jeho papuľke, vo väčšine prípadov sa zahákne niekde do tela ryby. Pritom lov na tolstolobíka môže byť aj cielený a výslovne športového charakteru. A nie je to až také jednoduché, ako by sa na prvý pohľad zdalo. Pár článkov som na túto tému videl, ale so žiadnym komplexnejším materiálom som sa ešte nestretol, tak sme sa s kamošom Zolim rozhodli, že sa do tajomstiev lovu na tolstolobíka vrhneme na vlastnú päsť a nejaký ten materiál, z ktorého budete môcť čerpať nápady a inšpiráciu aj Vy, sami pripravíme.

Čítaj ďalej
Prečítali: 1013 Kommentáre: 0

V tých najväčších horúčavách sa často stretávame s javom, že háčik na montáži ponúkanej na dne, nech už ju prezentujeme akokoľvek fundovanou metódou, zostáva úplne nedotknutý. Ale prečo vlastne ten záber neprichádza? Kde sú všetky ryby?

Čítaj ďalej
Prečítali: 873 Kommentáre: 0

Takto v polovici leta má už tento rok asi väčšina rybárov prvé nočné rybačky za sebou. Ja som pozadu a veru mám čo dobiehať. Príležitosť stráviť na brehu celú noc sa mi naskytá len zriedkavo. Možno práve preto sú tie momenty, keď sa nejaká predsa len prišťastí, také nezabudnuteľné. Atmosféra nočného brehu je naozaj jedinečné a nedá sa s ničím porovnať. Preto ma blížiaci sa dátum, na ktorý som si zarezervovala miesto na jednej z mojich obľúbených vôd - v tomto prípade aj na nočné hodiny - napĺňal neuveriteľným očakávaním.

Čítaj ďalej
Prečítali: 1082 Kommentáre: 0

Method feederový lov patrí v týchto dňoch celkom určite medzi najpopulárnejšie a najdynamickejšie sa rozvíjajúce rybárske metódy. Nie je na tom nič prekvapujúceho, táto technika je veľmi ľahko osvojiteľná, vyžaduje si iba pomerne málo príslušenstva a, v neposlednom rade, je mimoriadne chytľavá. Popri prútoch, navijakoch a method feederových krmítkach, vyvinutých špecificky pre účely tejto metódy, sa bleskovým tempom rozrastá aj celý rad ďalších praktických doplnkov. V nedávnej minulosti pribudlo aj na palete Haldoráda až 6 nových method feederových krmítiek. V tomto článku si vezmeme lupu na krmítko DART XL. Ako ich používam s veľkým úspechom, by som chcel predviesť v rámci jednej letnej rybačky, zameranej výslovne na veľké ryby.

Čítaj ďalej
Cena dopravy
Slovensko

- Objednávky do 20€ - 4.8€

- Objednávky 21-65€ - 4.2€

- Objednávky 65-150€ - 2.4€

- Objednávky nad 150€ - zdarma

Ceny sú uvedené s DPH

Česká republika

- Objednávky do 2500Kč - 185Kč

- Objednávky 2500-5000Kč - 95Kč

- Objednávky nad 5000Kč - 30Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

Dodánie objednávok

- dobírkou prostrednictvom UPS spravidla do 1-3 pracovné dny 

Viac informácie

Skladové zásoby

×
Skladové zásoby

Sú aktualizovaný

Objednávku dostanete

×
Objednávku dostanete

1-3 pracovné dny

×
Špecializovaný na Feeder

Eshop zameraný na feeder

×
Cena dopravy
Slovensko

- Objednávky do 20€ - 4.8€

- Objednávky 21-65€ - 4.2€

- Objednávky 65-150€ - 2.4€

- Objednávky nad 150€ - zdarma

Ceny sú uvedené s DPH

Česká republika

- Objednávky do 2500Kč - 185Kč

- Objednávky 2500-5000Kč - 95Kč

- Objednávky nad 5000Kč - 30Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

DODACIA LEHOTA

×
DODACIA LEHOTA

1-3 pracovné dny

×
×