035 / 77 01 125 | obchod@goldcarp.sk

Najnovšie články

Rss
Prečítali: 1836

V dnešnej dobe sa kľúč k úspešnému rybolovu neraz skrýva práve v správnom používaní najrôznejších peliet. V posledných rokoch sa stalo ich využívanie vo funkcii krmiva takým populárnym, že sú jazerá, na ktorých už rybu pomocou klasických, práškových krmív už nechytíme. Dnešnú rybačku som venoval preskúšaniu viacerých peletových zmesí, snažiac sa zistiť, či medzi nimi existuje nejaký rozdiel, a ak áno, aký je signifikantný. Ak Vás zaujíma môj názor, čítajte ďalej!

Čítaj ďalej
Prečítali: 2907

V očiach mnohých jazerných rybárov sa riečny lov zdá byť trochu mystickým. Dôvodom je nepochybne pocit absolútnej nevypočítateľnosti, nakoľko tu máme iba minimum informácií o presnom charaktere dna, rybách, kam nahadzovať, v resp. aká montáž bude pravdepodobne fungovať.

Čítaj ďalej
Prečítali: 3312

Z pohľadu receptárov je zima asi tým najnevďačnejším obdobím. Kým inokedy sú vnadidlá alfou a omegou, v tomto období zohrávajú až sekundárnu rolu a na prvé miesto sa dostáva s veľkým náskokom výber správneho stanovišťa. To samozrejme neznamená, že na dobrých krmivách, alebo nástrahách vôbec nezáleží, ale faktom je, že aj s tým najlepším „jedlom“ sa dá chytiť ryba iba tam, kde sa nejaké aj reálne zdržiavajú. Vnadidlá začínajú zohrávať kľúčovú úlohu až v momente, keď sme ryby už našli. Aj keby sa to vo vode šupináčmi rovno hemžilo, v tomto období sa zlého krmiva ani nedotknú. Preto by sa dalo povedať, že v zime sú správne vnadidlá pre úspešný rybolov podmienkou nutnou, ale nie postačujúcou. Musíme si ako dobre vybrať, tak to aj na dobré miesto hodiť! Iba takto budeme mať šancu zaknihovať na úlovky bohatý deň aj v tej najväčšej kose!

Čítaj ďalej
Prečítali: 2981

Po väčšinu roka, dávam, podobne, ako veľká väčšina ostatných rybárov, prednosť intenzívne zarybneným vodným plochám. A nie je na tom nič zlé, na týchto vodách nás dozaista čaká množstvo príjemných zážitkov, avšak po určitej dobe, po tuctoch úlovkoch, z toho trochu vyprchá tá ingrediencia, ktorá je podľa mňa hlavnou podstatou rybolovu. A tou je VÝZVA! Príchodom jesenného obdobia som sa rozhodol, že si to tentoraz zamierim na divoké vody.

Čítaj ďalej
Prečítali: 3100

V jesenných, zimných a skorých jarných obdobiach závisí úspešná rybačka hlavne na zdanlivo drobných detailoch a maličkostiach. Výber správneho miesta je absolútne kľúčový, nakoľko v týchto prípadoch bude našou primárnou úlohou ryby pohľadať, musíme ísť my za nimi, nemôžeme sa spoliehať, že ich dobrým zakŕmením zozbierame na jedno miesto. Naplánoval som si ľahučkú, klasickú prehľadávaciu rybačku.

Čítaj ďalej
Prečítali: 2923

Tentoraz som sa po stopách kamošov pleskáčov vydal na najdlhšej slovenskej rieke. Váh sa tiahne po Slovensku v dĺžke 403 kilometrov. Vyznačuje sa silným prúdom, preto je známym faktom, že lov na tejto rieke patrí medzi tie náročnejšie. Tento mimoriadne krásny vodný tok spestrujú aj vysoké múry trstiny a trstinové ostrovčeky, spoločne vytvárajú naozaj malebnú scenériu. Dno pokrývajú zväčša kamienky a balvany. Silný prúd zo sebou prináša veľké množstvo najrôznejších splavenín, medzi nimi aj veľké stromy, čo rybolov nesmierne komplikuje. Zároveň však poskytuje rieka rybám obrovské množstvo prirodzenej potravy. Pri mapovaní terénu môžeme vo vode natrafiť na objemné lastúrniky a vďaka čistej vode aj na drobné raky.

Čítaj ďalej
Prečítali: 2941

Myslím, že väčšina rybárov sa teší z celého týždňa najviac na weekend, čo je spravidla obdobím, kedy sa môžeme naplno odovzdať svojej obľúbenej záľube. Pritom ako dobrý spôsob na odbúranie stresu, môže občas padnúť rybačka celkom vhod aj behom pracovného týždňa, po dlhom a únavnom dni v práci.

Čítaj ďalej
Prečítali: 2954

Pomocou týchto užitočných adaptérov si dokážeme prispôsobiť ktorúkoľvek debnu, stoličku, Rotary Box, alebo iné príslušenstvo na sedenie s kruhovými nohami, k nášmu osobitému štýlu. Tieto doplnky pre rybárske debny sú optimalizované pre 36 mm-ové nohy, ale patria k nim aj 30, v resp. 25 mm-ové zužujúce vložky, takže okrem pretekárskych debien sa dajú jednoducho namontovať aj na rôzne sedačky a staršie typy debien! Naša ponuka obsahuje množstvo naozaj skvelých doplnkov, medzi ktorými si každý zaručene nájde tie, pomocou ktorých si dokáže sám „postaviť“ komfortné stanovište.

Čítaj ďalej
Prečítali: 2999

Priznávam, že na prvý pohľad sa môže názov článku zdať ako clickbait, ale v skutočnosti nie je! Jeseň je síce obdobím lovu na dravce, avšak ani náhodou to nerobíme pri cielenom love na kapry a už vôbec nie blyskáčovými nástrahami. Rybačku na jazere Blýskač som si naplánoval na veľmi sľubný, príjemne vyzerajúci koncooktóbrový deň.

Čítaj ďalej
Prečítali: 2355

Rybačky v lomoch majú svoje jedinečné čaro, úspech tu často závisí od schopnosti perfektne zhodnotiť danú situáciu. Na týchto vodách, ktoré sú v porovnaní s priemernými jazerami spravidla oveľa hlbšie, závisí dobrý úlovok často ani nie tak od krmiva, alebo spôsobu prezentácie nástrahy, ale od identifikácie správnej hĺbky, v ktorej sa ryby práve zdržiavajú.

Čítaj ďalej
Prečítali: 5235

Už dlho som sa nevedel dočkať, kedy sa konečne vrátim na úsek Dunaja pri hlavnom meste. Dá sa povedať, že som si nato zvoli ten najlepší čas, nakoľko stav vody bol veľmi nízky, čo mi umožnilo preskúmať breh ešte podrobnejšie. Naľavo sa nachádza prístav lode Halászbástya (bašta rybárov), ktorá v žiadnom prípade neevokuje príjemné myšlienky, keďže sa jedná o častého účastníka pietnych obradov. Oveľa veselšie to je s ďalšou mimoriadne populárnou atrakciou, plavidlom River Ride, čo je vlastne obojživelné vozidlo, ktoré vozí turistov po okružnej ceste mestom ako na vode, tak aj na suchej zemi. Na dlhom, prevažne kameňmi pokrytom brehu, nájdeme aj jeden asi 80-100 metrov dlhý rovný, štrkový úsek, kde sa nejaký kameň vyskytne iba tu a tam. Toto úplne neznáme miesto na mňa urobili rýchlo veľký dojem a okamžite v tom momente som sa rozhodol, že sa sem za pár dní vrátim aj s prútom a ak sa medzitým stav vody výrazne nezvýši, pokúsim sa tu uloviť zopár mrien.

Čítaj ďalej
Cena dopravy
Slovensko

- Objednávky do 20€ - 4.8€

- Objednávky 21-65€ - 4.2€

- Objednávky 65-150€ - 2.4€

- Objednávky nad 150€ - zdarma

Ceny sú uvedené s DPH

Česká republika

- Objednávky do 2500Kč - 185Kč

- Objednávky 2500-5000Kč - 95Kč

- Objednávky nad 5000Kč - 30Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

Dodánie objednávok

- dobírkou prostrednictvom UPS spravidla do 1-3 pracovné dny 

Viac informácie

Skladové zásoby

×
Skladové zásoby

Sú aktualizovaný

Objednávku dostanete

×
Objednávku dostanete

1-3 pracovné dny

×
Špecializovaný na Feeder

Eshop zameraný na feeder

×
Cena dopravy
Slovensko

- Objednávky do 20€ - 4.8€

- Objednávky 21-65€ - 4.2€

- Objednávky 65-150€ - 2.4€

- Objednávky nad 150€ - zdarma

Ceny sú uvedené s DPH

Česká republika

- Objednávky do 2500Kč - 185Kč

- Objednávky 2500-5000Kč - 95Kč

- Objednávky nad 5000Kč - 30Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

DODACIA LEHOTA

×
DODACIA LEHOTA

1-3 pracovné dny

×
×