035 / 77 01 125 | obchod@goldcarp.sk
Nenechte si ujít nové videá a články

Chytľavé zimné recepty na studené vody 2021-2022


Z pohľadu receptárov je zima asi tým najnevďačnejším obdobím. Kým inokedy sú vnadidlá alfou a omegou, v tomto období zohrávajú až sekundárnu rolu a na prvé miesto sa dostáva s veľkým náskokom výber správneho stanovišťa. To samozrejme neznamená, že na dobrých krmivách, alebo nástrahách vôbec nezáleží, ale faktom je, že aj s tým najlepším „jedlom“ sa dá chytiť ryba iba tam, kde sa nejaké aj reálne zdržiavajú. Vnadidlá začínajú zohrávať kľúčovú úlohu až v momente, keď sme ryby už našli. Aj keby sa to vo vode šupináčmi rovno hemžilo, v tomto období sa zlého krmiva ani nedotknú. Preto by sa dalo povedať, že v zime sú správne vnadidlá pre úspešný rybolov podmienkou nutnou, ale nie postačujúcou. Musíme si ako dobre vybrať, tak to aj na dobré miesto hodiť! Iba takto budeme mať šancu zaknihovať na úlovky bohatý deň aj v tej najväčšej kose!

Method feeder mix na úvod zimy

Chytľavé zimné recepty na studené vody 2021 -2022
Method feeder mix na úvod zimy

Hádam už ani nemusím hovoriť, že najpopulárnejšou kaprárskou metódou je u nás doma technika lovu na method feeder. Technika naberá rok čo rok na popularite, dobíja nové teritóriá a srdcia rybárov. To isté platí o pre túto techniku neodmysliteľných mikropeletách. Základ tohto balíčka tvorí 4S Method Pellet Mix - Zima, čo je vlastne špeciálna peletová zmes vytvorená výslovne pre toto obdobie. Všetko čo k nej budeme potrebovať je 150 ml vody a za pár minút je už aj pripravená do akcie. Už pelety samé o sebe sú v tomto období nesmierne účinné, avšak malým množstvom práškového krmiva môžeme vábivý účinok ešte vystupňovať a aj urýchliť. Pre tento účel môže prísť do úvahy naše najčistejšie rybacie krmivo Top Method Feeder - Total Fish, z ktorého bohate stačí zamiešať polovicu balenia. Na dovlhčenie bude super voľbou aromatický doplnok CSL Tuning - Dary Mora, ktorý vládne nesmierne silným vnadivým účinkom aj v tej najchladnejšej vode. Po dosiahnutí správnej vlhkosti sa odporúča krmivu dopriať 10 minút odpočinku a následne predrviť cez poriadne husté sitko. Túto zmes môžeme buď primiešať k peletám, alebo môže rovnako ideálne poslúžiť k vrstveniu krmítka, nakoľko ide o veľmi rýchlo sa rozpúšťajúcu zmes.
Na háčik sme do tejto zostavy vybrali nástrahu Tornado Method - Jahoda. Na maličkom háčiku na nástrahovom ostni na túto malú, chutnú dobrotu zaručene spozornejú aj tie najlenivšie kapry. Dobre známym a veľmi populárnym „rituálom“ method feederového lovu je dodatočná aromatizácia a celkom určite by sme na ňu nemali zabudnúť ani v zime. Preto sme do balíčka pridali arómu Tornado Activator Spray - Sladká Jahoda, ktorú stačí strieknuť priamo na hotové krmítko a zábery budú zaručene prichádzať o poznanie rýchlejšie.

Chytľavé zimné recepty na studené vody 2021 -2022
Základ tohto balíčka tvorí 4S Method Pellet Mix - Zima, čo je vlastne špeciálna peletová zmes vytvorená výslovne pre toto obdobie

Vianočné menu pre kapry na bleskové rybačky

Chytľavé zimné recepty na studené vody 2021 -2022
Vianočné menu pre kapry na bleskové rybačky

Výraz vianočný kapor získava v tomto prípade celkom nový význam, nakoľko sa ho nebudeme snažiť zjesť, ale iba uloviť. Hoci aj na Vianoce. Pre tento účel priam skvelo poslúžia zimní členovia najpohotovejšej, bleskovej, predvlhčenej rodiny krmív Ready Method, a to konkrétne Ready Method - WinterReady Method Pellet - Winter. Druhé spomínané krmivo odporúčame občerstviť trošilinkou arómy CSL Tuning - Červený Démon, pod ktorej vplyvom sa peletové zrnká doslova preberú k životu. Predrvené krmivá jednoducho iba premiešame s peletami a už aj môže zmes smerovať do method feeder krmítka.
Pri bleskových rybačkách sa neoplatí nad nástrahou príliš namáhať mozgové bunky. SpéciCorn - Cesnak je chytľavý po celý rok, preto ho môžeme bez zdĺhavého dumania nasadiť na háčik aj v zime. Ak chceme čosi z vianočnej atmosféry preniesť aj na breh, môžeme na krmítko strieknuť trochu zo spreja Tornado Activator Spray - Perník. Brutálne sladké príchute milujú v období Vianoc nie len rybári, ale aj ryby.

Zmes pre novoročné rybačky na jesetery

Chytľavé zimné recepty na studené vody 2021 -2022
Zmes pre novoročné rybačky na jesetery

Niet pochýb, že tým pravým, nefalšovaný obdobím pre lov na jesetery je práve zima. Tieto chrupavčité ryby zostávajú aktívne aj za týchto podmienok a na rozdiel od teplejších období, v zime nám nebudú pri cielenom love na jesetery zavadzať kapry, ani iné ryby. Jesetery milujú rybacie, smradľavé príchute a pelety, práve preto zohrávajú v tomto balíčku hlavnú úlohu 4S Method Pellet Mix - Winter a FMMFP - Brutal Liver. Túto zmes môžeme ďalej trochu poblázniť pomocou prídavku SpéciAdditive - Complex z Rybích Olejov. Peletová zmes bude potrebovať minimálne 15 minút, aby dobre navlhla a dostala sa tak do perfektného stavu pre plnenie do krmítka.
Nakoľko jesetery nevládnu práve najbystrejším zrakom, aj na poli nástrahy sa budeme musieť spoliehať skôr na čuch. Na háčik preto v tomto balíčku pôjde hádam naša najnepríjemnejšie smrdiaca peleta Legend Pellet Wafter - Brutálna Pečeň, ktorú môžeme ešte ďalej dochucovať pomocou arómy BlendeX Serum - Sépia + Chobotnica.

Chytľavé zimné recepty na studené vody 2021 -2022
Jesetery milujú rybacie, smradľavé príchute a pelety

Zimné pečeňové menu pre VEĽKÉ kapry v štrkoviskách

Chytľavé zimné recepty na studené vody 2021 -2022
Zimné pečeňové menu pre VEĽKÉ kapry v štrkoviskách

Hlboká voda v štrkoviskách je v tomto období o poznanie teplejšia ako v plytších jazerách, preto tu aj kapry bývajú v zime o čosi aktívnejšie. Zmes krmív Top Method Feeder - Brutal Liver  a FMMFP - Brutal Liver je bombovo výdatné a prakticky po celý rok efektívne jedlo. Napriek tomu sa však v tomto období vytvárajú zábery výrazne pomalšie, čo odôvodňuje použitie väčšieho množstva dochucovadiel, hlavne tak, že do vody pôjde menšie množstvo vnadidla. Preto je za potreby suchý materiál popri vode dovlhčiť aj prídavkomSpéciAdditive - Tekutá Pečeň. Po dôkladnom premiešaní nasleduje, kvôli veľkému množstvu peliet, až 15 minútový odpočinok, následne neodmysliteľné predrvenie. Až po predrvení pridáme do mixu za 2 hrsti Micro peliet- TripleX ktoré pôjdu do vody takto tvrdé, bez predchádzajúceho namäkčenia. Kapry si milujú pochrumkávať na farebných semiačkach!
Do zostavy perfektne zapadá ako BlendeX Hydro Big Carps - TripleX, tak aj BlendeX Serum - Sépia a Chobotnica. Vyzbrojený týmito arómami sa môžeme smelo pustiť po stopách štrkoviskových kaprov.

Chytľavé zimné recepty na studené vody 2021 -2022
Zmes krmív Top Method Feeder - Brutal Liver  a FMMFP - Brutal Liver je bombovo výdatné a prakticky po celý rok efektívne jedlo

Recept na pleskáče v niekoľkostupňovej vode

Chytľavé zimné recepty na studené vody 2021 -2022
Recept na pleskáče v niekoľkostupňovej vode

Naháňanie pleskáčov je celkom dobrou zábavkou aj v zime, nakoľko množstvo záberov nám tu vynahradí nie práve kapitálne rozmery rýb. Pri love pleskáčov sa oplatí zakŕmiť aj v studenej vode. Pre tento účel bude ideálnou zostavou zmes krmív Gold Feeder - Top 1 Bream a Veľký Pleskáč. Hoci táto zmes je pomerne sladká aj sama o sebe, smelo k nej môžeme pridať aj dodatočné Sladidlo. Suchý materiál zamiešame pomocou vody a malého množstva aromatického prídavku Aroma Tuning - Veľký Pleskáč, po dosiahnutí ideálnej konzistencie odložíme zmes na chvíľu nabok. Po odpočinku môže nasledovať povinné predrvenie, čo je v tomto prípade základnou požiadavkou pre rovnomerné uvoľňovanie krmiva.
Súčasťou balíčka sú aj kostnáče. Tie môžeme primiešať do krmiva, ale budú fungovať skvelo aj ako nástrahy. Pokiaľ je na háčik za potreby niečo menšie, môžeme siahnuť po nástrahe Bloodworm midi - Cesnak, čo je veľmi lákavé sústo aj osamotene, ale môžeme ju použiť aj v kombinácii na nadľahčenie muších lariev.
Balíček obsahuje aj extra arómu, ktorou je v tomto prípade Tornado Activator Spray - Perník. Arómou môžeme dochutiť ako nástrahu, tak aj krmivo priamo v krmítku. 

Chytľavé zimné recepty na studené vody 2021 -2022
Nástraha Bloodworm midi - Cesnak predstavuje veľmi lákavé sústo aj osamotene, ale môžeme ju použiť aj v kombinácii na nadľahčenie muších lariev

Balíček na niekoľkohodinové minimalistické rybačky

Chytľavé zimné recepty na studené vody 2021 -2022
Balíček na niekoľkohodinové minimalistické rybačky

V zimnom období sa valorizuje každá jedna minúta, ktorú dokážeme stráviť na brehu, preto sú nesmierne cenné aj rýchle, pohotové krmivá, ktorých príprava zaberie iba minútku. krmivá Ready Method Pellet - BrauniReady Method - Winter sú predvlhčené jedlá, prakticky hotové rovno zo sáčku, ktoré stačí iba zamiešať a už aj môžu letieť do akcie. Jediný úkon, ktorý sa oplatí vykonať je, že k peletám pridáme malé množstvo doplnku CSL Tuning - Medová Pálenka, ktorým sa zrnká pekne nasiaknu a doslova sa preberú k životu.
Balíček sme samozrejme optimalizovali pre method feeder techniku, preto sme ako nástrahu vybrali Tornado Method - Perník, čo nie je - ani v čistej vode - veľmi vtieravá nástraha, no vládne príchuťou, ktorá dokáže celkom určite upútať pozornosť. Ak je za potreby ďalšie dochucovanie, treba siahnuť po aromatickom géli Tornado Activator Gel - Perník.

Chytľavé zimné recepty na studené vody 2021 -2022
Ak je za potreby ďalšie dochucovanie, treba siahnuť po aromatickom géli Tornado Activator Gel - Perník

Korenistá, proteínová zmes pre kaprarinu v studenej vode

Chytľavé zimné recepty na studené vody 2021 -2022
Korenistá, proteínová zmes pre kaprarinu v studenej vode

Na jazerách, kde sú ryby zvyknuté na intenzívne príchute, by sme im mali servírovať to isté aj v studenej vode. Treba však brať ohľad na to, aby tieto príchute neboli príliš silné, príliš vtieravé. Krmivo Top Method Feeder - Spicy Krill je vďaka čistej, avšak jasne rozoznateľnej aróme a mmoriadne ľahkej štruktúre skvelým pokrmom do studenej vody. Na výdatnosti krmivu pridajú trochu štipľavé mikropelety FMMFP - Čili Sépia. SpéciAdditive - Japonský Krill dodá suchému materiálu potrebnú vlhkosť a aj poriadnu extra dávku vábivosti. Po primiešaní tekutého doplnku a vody nesmieme ani pri tejto zmesi zabudnúť na povinný odpočinok, a rovnako na predrvenie. Do homogenizovaného materiálu môžeme primiešať pekne namäkčené (pomocou 100 ml vody) FMMFP.
Keď vládne krmivo takýmto intenzívnym chuťovým prejavom, naturálnou nesmie byť ani nástraha, nakoľko v tom prípade by z „davu“ nijako nevytŕčala. Preto sme do tejto zostavy vybrali nástrahu Fluo Method Wafter - Čili Škorica. Keďže všetko v tomto balíčku chutí štipľavo, korenisto, rovnakou arómou by sme už tažko dosiahli želaný výsledok. Naproti tomu príjemná sladká príchuť arómy Tornado Activator Spray - Punč & Mäta je dostatočne nápadná, a hlavne kontrastná, aby dokázala upútať pozornosť či už na krmive, alebo rovno na nástrahe.

Chytľavé zimné recepty na studené vody 2021 -2022
Príjemná sladká príchuť arómy Tornado Activator Spray - Punč & Mäta je dostatočne nápadná, a hlavne kontrastná, aby dokázala upútať pozornosť či už na krmive, alebo rovno na nástrahe

Zimná ovocná zmes na method feederové vody

Chytľavé zimné recepty na studené vody 2021 -2022
Zimná ovocná zmes na method feederové vody

Method feederový lov s kŕmnymi peletami je už minimálne tak populárny ako rybačky s jemnozrnnými, práškovými krmivami. V tých zimných situáciách, keď skrátka poznáme miesto, kde sa ryby zdržujú, sme si istí, že tam, kde hodíme, kapry skutočne aj nájdeme, peletami v krmítku celkom určite nič nepokazíme. 4S Method Pellet Mix - Zima je na výslovne studenú vodu špecializovaná zmes, ktorú budú skvelo dopĺňať mikropelety FMMFP - Červené Ovocie,ktoré dodajú mixu trochu farby a aj nevyhnutnej arómy. Príprava je nesmierne jednoduchá. Na 4S Method Pellet Mix stačí naliať 150 ml vody a zamiešať, kým mikropelety FMMFP zas navlhčíme pomocou 100 ml arómy CSL Tuning - Červený Démon. Po 10 minútovom odpočinku sa oplatí obe krmivá trochu rozmrviť a následne ich premiešať.
Nakoľko krmítko bude obsahovať farebnú zmes, môžeme skúsiť nástrahy v rozličných farebných prevedeniach. V takejto situácii bodne Quatro Fluo Pop Up 8 mm, kde obsahuje jedna krabička guličky v 4 farebných a chuťových variantoch. Tým sa nám otvára dobrá šanca na obmieňanie nástrah až kým nájdeme tú ideálnu. Do balíčka sme samozrejme nezabudli pridať ani extra arómu. Je ňou Tornado Activator Gel - Sladká Jahoda, ktorá do sladkého chuťového vesmíru tohto receptu perfektne zapadá.

Chytľavé zimné recepty na studené vody 2021 -2022
Jedna krabička Quatro Fluo Pop Up 8 mm obsahuje guličky v 4 farebných a chuťových variantoch. Tým sa nám otvára dobrá šanca na obmieňanie nástrah až kým nájdeme tú ideálnu

Farebná kôpka peliet na privítanie jari

Chytľavé zimné recepty na studené vody 2021 -2022
Farebná kôpka peliet na privítanie jari

Vo februári sa už spravidla nevieme dočkať jari, a - či už ryby berú, alebo nie - tí skutoční rybári už sedia v tomto období na brehu. Ak budeme mať šťastie, koncovka zimy už neprinesie veľké kosy a drkotať zubami na brehu už hádam nebudeme, a ak budeme mať naozaj veľké šťastie, čoraz teplejšie lúče slnka trochu zaktivizujú aj kapry. Táto zostava bude skvelou voľbou práve na fúzačov, ktorý sa vydajú na skoré výboje. V prvom kroku navlhčíme FMMFP - Vyháňač Diabla primeraným množstvom vody, následne pridáme trochu vody aj na 2 hrstiMicro Pellet - Super Farebný Kapor a dobre zamiešame. Pre dosiahnutie dobrej súdržnosti je dôležité, aby všetky peletové zrnká trochu namäkli. Akonáhle sú dobre nasiaknuté vodou, môžeme ich premiešať a následne do tejto zmesi pridáme už predvlhčené krmivo Ready Method Pellet - Spring.
Na poli nástrahy padla voľba na v dvoch farbách sa skvejúce BlendeX Pop Up Method - Cesnak + Mandle a balíček obsahuje aj dodatočnú arómu BlendeX Serum v rovnakej príchuti.

Chytľavé zimné recepty na studené vody 2021 -2022
Táto zostava bude skvelou voľbou na fúzačov, ktorý sa vydajú na skoré výboje

(Veľmi) skorá jarná zmes pre netrpezlivých rybárov

Chytľavé zimné recepty na studené vody 2021 -2022
(Veľmi) skorá jarná zmes pre netrpezlivých rybárov

Nájdu sa mnohí rybári, ktorí sa sú schopní vysalašiť na breh aj na 2-3 hodiny, reku, keď berú tak berú, aj takýto čas musí stačiť na dobrú rybačku. Ja im dávam za pravdu. V takýchto prípadoch nesmierne dobre bodnú instantné, predmiešané, predvlhčené zmesi. V tomto recepte dominujú rýchla príprava a vysoká efektivita. Ready Method - Pisty je predmiešané rybacie krmivo, ktoré stačí iba predrviť cez husté sitko. Ready Method Pellet - Spring je takisto pohotové, pripravené k okamžitému použitiu, v záujme lepšieho účinku sa však pred akciou odporúča pokropiť troškou arómy CSL Tuning - Dary Mora, aby sa trochu vyschnuté semiačka prebrali k životu. Oplatí sa počkať takých 4-5 minút, kým aróma pekne prenikne do peletových semiačok, a krmivo primiešať až následne.
Čo sa týka nástrahy, medzi mojich veľkých favoritov do studených, ale aj ohrievajúcich sa vôd patrí BlendeX Hydro Method - Jahoda + Med. Jej príjemná aróma pôsobí na ryby priam okúzľujúco.

Chytľavé zimné recepty na studené vody 2021 -2022
Ak chceme ešte dodatočne aromatizovať či už nástrahu, alebo samotný knedlík, siahnime po aróme BlendeX Serum Jahoda + Med
Značky:
Populárne články
Vo Februári 2017, sa rodina navijakov TEAM FEEDER výrazne rozrástla a dovtedy osamotený SPRO Team Feeder Special LCS 550M, dostal štyroch nových súrodencov. Za tú dobu sa už s nimi stihli zoznámiť tisícky rybárov a používajú ich...
Čítaj ďalej
Je mi cťou Vás všetkých privítať pri článku, v ktorom si predstavíme novinky Haldorádó pre rok 2024. Našťastie, nech už máme za sebou hocijako ťažký rok, vždy sa zrodí aspoň nejaký pozoruhodný úlovok,...
Čítaj ďalej
Nová rodina prútov By Döme TEAM FEEDER Master, prichádzajúca na pulty obchodov v roku 2022, je vlastne novou, vynovenou, vylepšenou verziou už dobre známej, veľmi populárnej série feederových prútov B...
Čítaj ďalej
Rád by som sa s Vami rybármi podelil o svoje skúsenosti s lovom na veľké vzdialenosti s feeder prútmi lebo sa táto technika v posledných rokoch stáva čoraz populárnejším. Dúfam že moje rady Vám pomôžu...
Čítaj ďalej
Články o lov na feeder
Nové video od Gábora Siposa vám predstavuje techniky a stratégie pre jarný rybolov na veľké vzdialenosti pomocou metódy feeder. Gábor ukazuje, ako správne nastaviť vybavenie, vrátane výberu kŕmidla a ...
Čítaj ďalej
Nový diel method feeder školy od Gábora Siposa, kde predstavuje tipy na jarný rybolov, sa zameriava na techniky a stratégie, ktoré sú efektívne počas prechodného obdobia od zimy k jari. ...
Čítaj ďalej
Sme šťastní, že v krajine máme mnoho vodných plôch, kde môžeme s metódou dlhého predvádzania skvele loviť, či už na pleskáče alebo kapre. Medzi tieto vody patrí aj rameno Ráckeve Dunaja, ktoré poskytu...
Čítaj ďalej
Nové video od Gábora Döme o jarný rybolov s method feeder montážom. ...
Čítaj ďalej

Zanechať komentár

Captcha


Cena dopravy
Slovensko

- Objednávky do 20€ - 4.8€

- Objednávky 21-65€ - 4.2€

- Objednávky 65-150€ - 2.4€

- Objednávky nad 150€ - zdarma

Ceny sú uvedené s DPH

Česká republika

- Objednávky do 2500Kč - 185Kč

- Objednávky 2500-5000Kč - 95Kč

- Objednávky nad 5000Kč - 30Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

Dodánie objednávok

- dobírkou prostrednictvom UPS spravidla do 1-3 pracovné dny 

Viac informácie

Skladové zásoby

×
Skladové zásoby

Sú aktualizovaný

Objednávku dostanete

×
Objednávku dostanete

1-3 pracovné dny

×
Špecializovaný na Feeder

Eshop zameraný na feeder

×
Cena dopravy
Slovensko

- Objednávky do 20€ - 4.8€

- Objednávky 21-65€ - 4.2€

- Objednávky 65-150€ - 2.4€

- Objednávky nad 150€ - zdarma

Ceny sú uvedené s DPH

Česká republika

- Objednávky do 2500Kč - 185Kč

- Objednávky 2500-5000Kč - 95Kč

- Objednávky nad 5000Kč - 30Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

DODACIA LEHOTA

×
DODACIA LEHOTA

1-3 pracovné dny

×
×