035 / 77 01 125 | obchod@goldcarp.sk

Chytľavé zimné recepty na studené vody

Prečítali: 11383

Zima je akousi „uhorkovou“ sezónou rybárskeho kalendára. Sčasti kvôli obmedzeným rybárskym možnostiam a sčasti kvôli samotným rybárom, ktorým sa z teplučkých izieb tiež veľmi často vôbec nechce. O to je dôležitejšie, aby sme na tých pár rybačiek, na ktoré sa nám naskytne príležitosť, prišli pripravení. Preto som zostavil niekoľko receptov na krmivá, pomocou ktorých upútame pozornosť spomalených rýb aj v tých najnehostinnejších podmienkach.

Pochúťka pre mreny do studenej vody
Druhá polovica jesene je hlavným obdobím riečneho lovu. Hladina vody je v tomto úseku roka typicky nízka a aj pomerne stabilná. Naozaj atraktívne miesta sa vďaka tomu stávajú dobre dostupnými a kvôli ubúdajúcej prírodnej potrave, sú mreny, ako aj pleskáčovité, veľmi náchylné vyhľadávať alternatívnu stravu. Ako voda chladne mreny sa čoraz intenzívnejšie púšťajú do pátrania po potrave bohatej na sacharidy. Sladká príchuť dáva rybám znamenie práve o ľahko stráviteľných sacharidoch, preto sa v tomto období vyplatí zmes poriadne osladiť. Extra dávkou syrovej múčky zas navyšujeme v krmive obsah bielkovín, čím vykúzlime z tejto zmesi naozaj neodolateľné krmivo, ktorým nepohrdne žiadna mrena.

Pochúťka pre mreny do studenej vody
Rieka chladne pomalšie, postupnejšie, preto si tu môžeme poriadne zachytať aj v zime

Mrazivý Kapor mix
December zo sebou ešte zvyčajne tvrdé kosy neprináša, prvý zimný mesiac býva z pohľadu rybolovu ešte celkom znesiteľný. V takýchto chladných, či aspoň postupne chladnúcich vodách funguje excelentne krmivo Mrazivý Kapor. Dominuje v ňom ovocná aróma, ktorá veľmi dobre harmonizuje s mikropeletami s rybacou múčkou. Zmes týchto dvoch vnadidiel spolu vytvára veľmi výdatný pokrm, ktorý pôsobí mimoriadne lákavo aj na objemnejšie ryby. Pri krmivách takéhoto charakteru natrafí BlendeX gulička s príchuťou Squid + Octopus (sépia+chobotnica) veľmi rýchlo na svojho majiteľa.

Mrazivý Kapor mix
Krmivo s veľmi príjemnou arómou, ktoré je vďaka mikropeletám ešte výdatnejšie

Winter Method Mix
Rodina produktov Ready Method skrýva množstvo riešení v prvom rade pre tých rybárov, ktorý nadovšetko preferujú jednoduchosť. Aj sami o sebe sú nesmierne chytľavé, ale vzájomne premiešané, z nich na betón vyťažíme maximum.Ovocná, alkoholová aróma krmiva Winter, dopĺňa mikropelety Brauni ako perfektne zapadajúce puzzle. Príprava zmesi je bleskurýchla. Expresná zmes, priam ako ušitá pre method feederový lov. S drobnými pop-up nástrahami, alebo živo sfarbenými waftermi, je celá zostava mimoriadne chytľavá.

Winter Method Mix
Jednoduchá a účinná zmes. Dá sa pripraviť mimoriadne rýchlo aj bez vody

Vianočný peletový mix Mrazivý Kapor
Počas vianočnej prestávky sa na stále „loviteľné“ vody vydá veľmi veľa rybárov. Sneh a zima hore dole, v hĺbke duše sa každému rybárovi cnie po brehu. Táto ovocne aromatizovaná zmes, ktorá disponuje aj vysokým obsahom rybacej múčky, upúta pozornosť kaprov aj v tej najchladnejšej vode. Na lov z nej postačí aj úplne málo, pri jednodňových rybačkách sa k nej najlepšie hodí method feederové krmítko. Ako nástraha sa odporúča jedno zrnko aromatickej pop-up nástrahy, ktorá predstavuje pre ryby veľmi ľahučké sústo.

Vianočný peletový mix Mrazivý Kapor
Voľné dni cez Vianoce treba využiť čo najlepšie, a ak nám to čas dovolí, nasmerovať si to aj na breh.
 

Method mix na zakončenie roka
V studenom počasí je popri chytľavosti dôležitým hľadiskom aj čo najjednoduchšia príprava.Príprava tejto zmesi trvá zhruba takých 5 minút. Suché mikropelety do seba hodnotnú CSL arómu rýchlo nasiaknu a po premiešaní s veľmi dobre držiacimi Ready Method Peletmi môžu ísť okamžite do akcie.

Method mix na zakončenie roka
Zmes odporúčaná na posledné rybačky v roku

Novoročná zmes na jesetery
Kto by nechcel začať nový rok ulovením urasteného jesetera? Je množstvo jazier, kde žijú tieto chrupavčité ryby vo veľkom počte. Ide o rybu, ktorá je veľmi aktívna aj v studenej vode, čo z nej robí veľmi dobrý cieľ zimných rybačiek. Nakoľko ostatné ryby v jazere v aktivite zaostávajú, máme dobrú šancu, že na chutné sústa natrafia prvé práve jesetery. Vyplývajúc zo svojej všežravej povahy, jesetery priam zbožňujú rybacie, smradľavé a pečeňové sústa, a takisto masovú múčku. Táto zmes obsahuje všetko, čo sa hodí k lovu jeseterov aj jednotlivo, ale takto spolu, to je ozajstná bomba!

Novoročná zmes na jesetery
Ak by ste cez zimu radi ulovili jesetera, táto zmes Vám bude pri úspechu výrazne nápomocná

Zimná zmes na veľké kapry v štrkoviskách
Veľké štrkoviská zamŕzajú aj v prípade tých najtuhších mrazov iba veľmi ťažko. A ak máme v okolí nejaké také jazero s nezamrznutou hladinou, ktoré obývajú aj väčšie ryby, celkom určite sa oplatí zamerať sa práve na ne.  Ovocne aromatizovaný pellet mix s dobre známym Čiernym Peletovým, doplnený ďalšími sladkými arómami, spolu vytvárajú úchvatnú kombináciu, ktorej neodolajú ani staré ostrieľané šupináče.

Zimná zmes na veľké kapry v štrkoviskách
V prípade hlbšej vody nevadí, ak je krmivo trochu vlhkejšie a lepkavejšie. Práve tak zaručíme, že dorazí knedlík na dno vcelku.
 

Methodový pokrm zimných pretekov
Na všetko odhodlaní, súťažným duchom žijúci kolegovia, nebudú veru odradení ani tuhou zimou. Na jazerách, ktoré nie sú zamrznuté, v resp. boli umelo odľadnené, je takmer zaručené, že sa usporiadajú nejaké preteky. V studenej, čistej vode, je možné dosiahnuť vytúžený úspech iba pomocou mimoriadne výdatných, arómou nie príliš prenikavých krmív. Tento ľahký, rýchlo sa rozpúšťajúci mix s vysokým obsahom rybej múčky, vylepšený o chuťovo mimoriadne pestré výťažky Japonského Krillu, primäje kapry k záberu takmer zaručene. Ako nástraha môže najlepšie poslúžiť jedno zrnko maličkého pop-upu.

Methodový pokrm zimných pretekov
Ak súťažíte aj v zime, celkom určite dajte šancu aj tejto zmesi!

Zmes na zimné pleskáče
Typickou črtou zimných rybačiek býva, že nám je v podstate jedno, čo potiahne špičku, len nech ju niečo potiahne.  Práve preto dávajú mnohí namiesto kaprárčenia prednosťveľmi záživnému lovu pleskáčov. Tieto ryby sa totiž stravujú mimoriadne aktívne aj v studenej vode a ak ich nájdeme, môžeme si byť istí, že zažijeme čulú rybačku a pochytáme ich celé vreco. Nasledovná zmes je skvelou alternatívou práve pre takéto rybačky. Mimoriadne bohatý výživový obsah krmiva avýťažok z patentky sú veľmi silná kombinácia, ktorá celkom určite upúta pozornosť pleskáčov, pohybujúcich sa vo veľkých húfoch.

Zmes na zimné pleskáče
Túžiš po čulej, dynamickej rybačke? Tak smer za pleskáčmi!

Zimná zmes na veľké kapry
Vyslovene „veľkokaprárske“ vody, ktoré nezamrzli, sľubujú krásne ryby aj v tomto období. Ak sa nám podarí vypátrať miesto, kde sa zdržiavajú, na ich ulovenie máme aj teraz veľmi dobré šance. K tomu ale budeme potrebovať zmes, ktorá disponuje ako výživovým obsahom, tak aj vnadiacim účinkom,dosť silnými na to, aby pôsobili na ryby účinne aj v studenej vode. Obsah rybej, pečeňovej a mäsovej múčky v nasledovnej zmesi, už predstavuje dosť atraktívne sústo, aby sa pre ňu kaprom oplatilo „zohnúť“.

Zimná zmes na veľké kapry
Výdatná zmes na veľké kapry, ktoré sú hladné aj v zime

Peletová zmes na zimné method feederové rybačky
Na konci zimy má už každý, kto si cez zimu nenachytal, abstinenčné príznaky, preto sa spravidla na breh vydá aj ten, kto zimu výslovne nenávidí. Práve na takéto rýchle method feederové rybačky sa skvelo hodí zmes, ktorá je vlastne mixom dvoch navlhčených mikropeletov. Pred nahodením ju môžeme urobiť ešte vábivejšou pridaním malého množstva CSL tunningu. Maličká pop-up gulička schovaná v útrobách knedlíka natrafí celkom určite na nového majiteľa. Teda aspoň v prípade, keď ju hodíme v správnom čase na správne miesto.

Peletová zmes na zimné method feederové rybačky
Rýchlo pripraviteľná, aromatická nálož do krmítka
 

Method mix keď sa roztopia ľady
Ku koncu februára už nemilosrdné zovretie zimy pravdepodobne povolí a nájsť si jazero bez ľadovej pokrývky by už nemal byť žiadny problém. Nasledujúca zmes bude skvelou voľbou ako na intenzívne zarybnených vodách, tak aj na spolkových jazerách. Mimoriadne príjemná, ovocno-sladkastá aróma a čistú vodu zakalujúca farba, bezpochyby nakopnú stravovací inštinkt hladných rýb. Táto mixtúra sa výborne hodí ako do method feederového, tak aj do obyčajného feederového kmrítka.

Method mix keď sa roztopia ľady
Keď sa už roztopil ľad, bude veľmi dobrý nápad dať šancu aj tejto zmesi
 

Menu pre skoro sa prebúdzajúce kapry
Dlhý zimný spánok nenesú ťažko iba rybári, netrpezlivé sú aj ryby a aj keď je počasie stále chladné, občas sa popohnú a začnú sa obzerať po potrave. Vo výslovne príjemnom, slnečnom počasí, už možno aj opustia hlbšie úseky, a my sa môžeme po ich stopách pustiť prehľadávacím lovom. Táto zmes je pre tieto situácie ako stvorená. Pozostáva z dvochnavlhčených prvkov, ktoré sa pred nahodením do akcie ešte oplatí pokropiť CSL arómou. Veľmi jednoduchá zostava, skvelý nápad na prvé jarné rybačky. 

Menu pre skoro sa prebúdzajúce kapry
Rýchlo namiešateľná zmes na prvé jarné rapid rybačky
 
Značky:
Populárne články
Vo Februári 2017, sa rodina navijakov TEAM FEEDER výrazne rozrástla a dovtedy osamotený SPRO Team Feeder Special LCS 550M, dostal štyroch nových súrodencov. Za tú dobu sa už s nimi stihli zoznámiť tisícky rybárov a používajú ich...
Čítaj ďalej
Pri predstavovaní prútov By Döme TEAM FEEDER Power Fighter, ktoré sa dostali do obchodov iba nedávno som spomínal, že vďaka neustále prebiehajúcim vývojovým prácam sa nové vylepšené prúty...
Čítaj ďalej
Neustále napínam svoje hranice a ak mi to dovolia, tak aj hranice druhých... Deň čo deň sa aktívne podieľam na vývoji mnohých produktov, občas je toho až priveľa. Zapálene hľadám nové, často až...
Čítaj ďalej
Rád by som sa s Vami rybármi podelil o svoje skúsenosti s lovom na veľké vzdialenosti s feeder prútmi lebo sa táto technika v posledných rokoch stáva čoraz populárnejším. Dúfam že moje rady Vám pomôžu...
Čítaj ďalej
Články o lov na feeder
Konečne k nám aj túto zimu zavítali mínusy. Zhodou okolností práve vtedy, keď prišiel čas na prvú rybačku v novom roku. Po stopách svojich obľúbencov som sa v tomto prípade vydal na jazere Čierna Voda...
Čítaj ďalej
Milujem silné, divoké ryby, preto milujem aj mreny z Dunaja. Rozličné druhy urastených mrien sa vyskytujú po celej Európe a z rybárskeho uhla pohľadu sú to všetko veľmi populárne ryby. Veľmi úspešne s...
Čítaj ďalej
Máme januar....napriek tomu je však neobvykle teplo. Všetky jazerá sú roztopené, priam vábia rybárov dobre si zachytať. Ani ja som nevydržal sedieť doma a navštívil som neďaleké jazierko, vyskúšať, čí...
Čítaj ďalej
Zimné rybačky na veľké kapry sú zážitkom, ktorý sa len tak s hocičím porovnať nedá. Zimné výjazdy na breh pre mňa predstavujú v každom roku tú najväčšiu výzvu, zároveň však aj najväčší zážitok. Popaso...
Čítaj ďalej

Zanechať komentár

Captcha


Cena dopravy
Slovensko

- Objednávky do 20€ - 4.8€

- Objednávky 21-65€ - 4.2€

- Objednávky 65-150€ - 2.4€

- Objednávky nad 150€ - zdarma

Ceny sú uvedené s DPH

Česká republika

- Objednávky do 2500Kč - 185Kč

- Objednávky 2500-5000Kč - 95Kč

- Objednávky nad 5000Kč - 30Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

Dodánie objednávok

- dobírkou prostrednictvom UPS spravidla do 1-3 pracovné dny 

Viac informácie

Skladové zásoby

×
Skladové zásoby

Sú aktualizovaný

Objednávku dostanete

×
Objednávku dostanete

1-3 pracovné dny

×
Špecializovaný na Feeder

Eshop zameraný na feeder

×
Cena dopravy
Slovensko

- Objednávky do 20€ - 4.8€

- Objednávky 21-65€ - 4.2€

- Objednávky 65-150€ - 2.4€

- Objednávky nad 150€ - zdarma

Ceny sú uvedené s DPH

Česká republika

- Objednávky do 2500Kč - 185Kč

- Objednávky 2500-5000Kč - 95Kč

- Objednávky nad 5000Kč - 30Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

DODACIA LEHOTA

×
DODACIA LEHOTA

1-3 pracovné dny

×
×