035 / 77 01 125 | obchod@goldcarp.sk

Chytľavé jesenné recepty na chladnúce vody na veľké ryby

Prečítali: 8220

Jesenné receptúry sa na rozdiel od letných zostáv pohybujú na oveľa širšej škále možností. Kým v septembri sa môže ortuť na teplomery vyšplhať aj nad 30 stupňov Celzia, na konci novembra už môžu nervy rybára počuchrávať aj tuhé nočné mrazy, a to je teda poriadny rozsah. Preto teda nájdeme v tomto článku recepty na teplú, pomaly chladnúcu, ale aj studenú vodu

Pokrm pre kapry s príchuťou leta

Pokrm pre kapry s príchuťou leta

Teplé dni v septembri nie sú ničím výnimočným, ako ani to, že v teplej, alebo pomaly chladnúcej vode, ryby stále mimoriadne dobre reagujú na umiernene kvasené krmivá. Zmesi takéhoto charakteru sú veľmi po chuti nie len amurom, ale aj kaprom.

Malé aromatizovanie navyše nikdy nezaškodí

Zmes pre VEĽKÉ septembrové kapry

Zmes pre VEĽKÉ septembrové kapry

Jeseň je bezpochyby obdobím veľkých kaprov. V polovici septembra sa už dá racionálne očakávať, že horúčavy sa trochu umiernia a spolu s nimi upadne trochu aj teplota vody. To nesmierne prospieva apetítu kaprov, keďže tí zrazu zistia, že nastal čas začať s hromadením zásob. Touto zostavou ich pozornosť zaručene upútame.

Veľká nástraha pre veľké kapry

Rýchly method mix na koniec septembra

Rýchly method mix na koniec septembra

V prvom jesennom mesiaci, bezprostredne po letných prázdninách, dovolenkách, sa každý pokúša čo najrýchlejšie vrátiť do normálu, späť do starých koľají, preto je bežné, že na rybačku nezostáva veľa času. Práve v takomto období sú na nezaplatenie krátke, rýchle, method feederové rapid rybačky, pre ktoré predstavuje nasledovná zmes skvelú alternatívu.

Skvelý method feederový „náboj“

Zmes na jesenné kaprárske dobrodružstvá na Dunaji

Zmes na jesenné kaprárske dobrodružstvá na Dunaji

Ako zátoky, tak aj hlavný tok Dunaja v sebe skrývajú na jeseň nespočetné možnosti zažiť skvelé dobrodružstvo. Tým, ktorí si na september a október naplánovali vzrušujúce rybačky na divokej vode, nesmierne bodne táto zmes, ktorá sa už v podobných podmienkach neraz osvedčila. Ide o veľmi objemnú a výdatnú zmes, veľká voda si totiž vyžaduje veľa jedla.

V prvom kroku premiešame krmivá Big River - Starý KaporDivoký Kapor, následne ich adekvátnym množstvom vody navlhčíme do želaného stavu. S vodou môžeme byť trochu veľkorysejší ako na stojatej vode, na tečúcej vode bude totiž za potreby trochu lepkavejšie krmivo ako na nejakom menšom jazere. Po navlhčení nechajme zmes aspoň na 15 minút odpočinúť. Semiačka do seba nasiaknu vlhkosť, vďaka čomu, ich bude vo vode menej plávať k hladine. Po odstatí predrvíme zmes cez sitko so širšími očkami, následne k nej pridáme Zmes Semiačok 3X Big Feed C6 Pellet - Jahoda & Ananás. Tie pridajú mixu na želanom výživovom obsahu, čo mu dopomôže, aby udržal na mieste aj objemnejšie ryby.

K háčiku sa oplatí aplikovať väčšiu nástrahu, pri love na divoké ryby sa veľmi nevyplatí babrať s jemnôstkami. 1-2 zrnká z kukurice zo zakŕmenia plus zrnko Tornado Wafter - Mango budú predstavovať naozaj lákavé sústo. Balenie obsahuje aj fľaštičku arómy BlendeX Serum - Kyselina Maslová + Mango, ktorou môžeme dodať krmivu ďalší šmrnc. Túto hrubozrnnú, väčšími semiačkami prekypujúcu zmes je najlepšie do vody poslať v Pellet Feeder krmítku!

Výdatný pokrm pre divoké kapry

Kaprárske vnadidlo na pomaly chladnúce jazerá

Kaprárske vnadidlo na pomaly chladnúce jazerá

Ako sa zmierňujú denné teploty, tak sa zapĺňajú brehy jazier, hlavne tie osídlené veľkými rybami. V tomto období je prilákať urastené jedince k háčiku jednoduchšie, ako v letnej horúčave, a túto príležitosť si rybári nechcú nechať ujsť. Na takýchto plochách lovia mnohí na boilies, takže kapry si privykli na intenzívne príchute. Preto tu ako základ zmesi veľmi dobre poslúžia BlendeX 2 in 1 - TripleX a Top Method Feeder - Total Fish. Sú to krmivá bohaté na rybiu múčku, navyše TripleX dodá zmesi aj na aróme. Suchú látku môžeme trochu dochutiť arómou SpéciAdditive - Tekutá Pečeň, následne dovlhčiť patričným množstvom vody. Ako všetky jedlá aj toto musí odpočívať aspoň 10 minút.

Kým krmivo odpočíva, môžme navlhčiť Fluo Micro Method Feed Pellet - Brutal Liver, ktorý pridá mixu jednak na výživovom obsahu a taktiež ho obohatí aromaticky.

Po odstatí je dobré skontrolovať konzistenciu krmiva. Ak ho budeme považovať za príliš suché, bude ho za potreby dovlhčiť malým množstvom vody a predrviť cez sitko so stredne veľkými očkami. Predrvenú zmes na záver pomiešame s Fluo Micro Method Feed Peletami a pochúťka pre veľké kapry je už aj hotová.

Zmes môžeme podávať v Pellet feederovom krmítko, ale veľmi dobre funguje aj v Method feederovom. Ako nástraha bude dobrá voľba BlendeX Hydro Method - TripleX. Najjednoduchšie ju ponúkneme na nástrahovom ostni. Balenie obsahuje aj fľaštičku arómy BlendeX Serum - TripleX, ktorou môžeme knedlíky pripravené do akcie ďalej dochucovať.

Nástraha a krmivo sú v dokonalej harmónii

Mrenová zmes na šprintujúcu vodu

Mrenová zmes na šprintujúcu vodu

Popri veľkých kaproch je jeseň jednoznačne aj obdobím riečneho lovu a to konkrétne mrenárčenia. Hlavne od polovice októbra sa tieto ryby vo veľkých skupinkách premávajú v blízkosti brehu. Využijúc nízke stavy vody, ktoré sú pre toto obdobie typické, ich máme priamo na dosah. 

Výslovne pre cielený lov mrien bolo vyrobené krmivo Big River – Bystrá Mrena. S Parmezánovou syrovou múčkou a Sladidlom vytvorí naozaj úderné kombo. Už aj beztak veľmi aromatickú zmes môžeme ďalej vyturbovať arómou Aroma Tuning - Sajtos Bajszos (Syrové). Po pridaní primeraného množstva vody je treba nechať zmes na 20 minút odpočinúť, aby sa veľké semiačka a eliptické pelety stihli tekutinou nasiaknuť, čím získajú na váhe, ktorá ich vo vode udrží na želanom mieste.

Po homogenizácii je krmivo už aj možné použiť. Do krmítka je najlepšie zmes napchať tak, aby sme do stredu dali aj pár kúskov muších lariev. Mreny ich milujú. Keď po nich bezhlavo pachtia, je veľmi dobrá šanca, že skôr či neskôr zakúsnu aj do kytičky z kostnáčov, ktorá tu slúži ako nástraha.

Popri červíkoch môže zmesi pridať na príťažlivej sile aj aróma BlendeX Serum - TripleX, ktorou môžeme krmítko pumpovať veľmi smelo, keďže v tečúcej vode sú intenzívne príchute schopné ryby prilákať naozaj rýchlo a spoľahlivo.

Naladený na mreny

Štipľavý magnet na kapry

Štipľavý magnet na kapry

Štipľavé príchute dokážu upútať pozornosť kaprov aj v pomaly chladnúcej vode. Z intenzívnych príchutí však zas až tak veľa potrebovať nebudeme, zmes bude naozaj úderná, ak ju rybám prestrieme v method feederovom krmítku. Ide o veľmi ľahko a rýchlo pripraviteľnú zmes, takže poslúži ako dobrá alternatíva aj pre rybárov preferujúcich jednoduchosť.

V prvom kroku premiešame krmivo Fluo Micro Method Feed Pellet - Chili Squid Výťažkom zo Štipľavej Papriky SpéciAdditive. K tomu budeme musieť pelety najprv vysypať z krabice, veľmi hustú prímes by sme v krabici jednoducho nedokázali rovnomerne rozmiešať. Aby poriadne namäkli, je treba nechať pelety aspoň na 15 minúť odpočinúť.

V ďalšom kroku predrvíme krmivo Ready Method - Chili cez sitko zo strednou veľkosťou očiek. Na záver predrvené krmivo len premiešame s už namäknutými Fluo Micro Method Feed Peletami a štipľavé vnadidlo je už aj hotové.

K tomuto pokrmu ako nástraha dobre poslúži Fluo Method Wafter - Ohnivý Kapor. Ak chceme urobiť náš knedlík ešte výbušnejším, v balení nájdeme arómu Fluo Flavor - Chili Squid, ktorá je pre tento účel priamo stvorená. Arómu nalejeme do krabičky Fluo Micro Method Feed Peliet a krmítko v nej pekne ponamáčame. Tým zaručíme, že štipľavý, aromatický knedlík upúta pozornosť rýb okamžite po dočľapnutí.

Efektná a chuťami prekypujúca bomba

Jesenný Ready Method Mix pre rybárov, ktorí obľubujú jednoduchosť

Jesenný Ready Method Mix pre rybárov, ktorí obľubujú jednoduchosť

Od momentu, kedy sa objavili na trhu krmivá Ready Method, majú tí, ktorí sa neradi piplú s miešaním krmiva, výrazne uľahčený život. Tento recept, ktorého príprava nezaberie viac ako pár minút, sme pripravil práve pre nich.

V prvom kroku vylejeme krmivo Ready Method Pellet - Pisty do misky a pridáme k nemu arómu CSL Tuning - Dary Mora, ktorá preberie peletové zrnká opäť k životu. Po niekoľkominútovom odpočinku naňho cez husto mriežkované sitko predrvíme krmivo Ready Method - Brauni, dobre premiešame a chytľavé vnadidlo je už aj pripravené do akcie.

Najviac sa táto zmes odporúča samozrejme do method feederového krmítka a to tak, že háčik s nástrahou pocestujú uprostred knedlíka. Nástrahou v tomto prípade bude BlendeX Hydro Method - Sépia + Chobotnica. V krabičke nájdeme aj arómu BlendeX Serum - Sépia + Chobotnica, ktorej pumpnutím na krmítko môžeme vnadiaci účinok zmesi ešte znásobiť.

Príprava vnadidla nepotrvá viac ako pár minút

Cesnakový kaprársky pokrm na zahmlené dni

Cesnakový kaprársky pokrm na zahmlené dni

V novembri už nie je ničím prekvapujúcim, že sa nad ránom jazerá zahalia do závoja hmly, a denné teploty sú už taktiež veľmi hlboko pod letnými. Ochladnutím vody klesá aj apetít rýb a sú aj prípady, kedy k úspechu povedú iba tie najčistejšie, najnaturálnejšie zmesi. Cesnak je už od dávna obľúbeným dochucovadlom kaprárskych krmív, a nie náhodou! V studených vodách fungujú veľmi dobre vnadidlá na báze kukurice, dochutené už spomínaným cesnakom. Skvostným príkladom tohto prístupu je aj nasledovná zmes.

Krmivo BlendeX 2 in 1 - Cesnak + Mandle predstavuje pre túto zmes úplne perfektný základ, bez obáv ho však môžeme ďalej tuningovať cesnakovým výťažkom SpéciAdditive. V prvom kole rozmiešame túto hustú prídavnú látku so suchým základom, v ďalšom kroku nasleduje primiešanie primeraného množstva vody. Kým zmes odpočíva, oplatí sa navlhčiť aj pelety Fluo Micro Method Feed Pellet - Vyháňač Diabla. To je nesmierne jednoduchý úkon, na obsah krabičky jednoducho iba nalejeme deci vody a dobre premiešame. 

Krmivo po odpočinutí predrvíme cez sitko so strednou hustotou očiek a vmiešame doňho pelety. Čo sa týka nástrahy, treba rozmýšľať v dimenzii malých pop-up, alebo wafter nástrah. Takou je napríklad aj nástraha Pro Method Pellet 7 mm – Cesnak. Po naplnení zmesi do krmítka je možné nálož ďalej aromatizovať aromatickým prípravkom BlendeX Serum – Cesnak + Mandlel, ktorý nájdeme priamo v balení.

Cesnak je už od dávna obľúbeným dochucovadlom kaprárskych krmív, a nie náhodou!
Značky:
Populárne články
Vo Februári 2017, sa rodina navijakov TEAM FEEDER výrazne rozrástla a dovtedy osamotený SPRO Team Feeder Special LCS 550M, dostal štyroch nových súrodencov. Za tú dobu sa už s nimi stihli zoznámiť tisícky rybárov a používajú ich...
Čítaj ďalej
Pri predstavovaní prútov By Döme TEAM FEEDER Power Fighter, ktoré sa dostali do obchodov iba nedávno som spomínal, že vďaka neustále prebiehajúcim vývojovým prácam sa nové vylepšené prúty...
Čítaj ďalej
Neustále napínam svoje hranice a ak mi to dovolia, tak aj hranice druhých... Deň čo deň sa aktívne podieľam na vývoji mnohých produktov, občas je toho až priveľa. Zapálene hľadám nové, často až...
Čítaj ďalej
Rád by som sa s Vami rybármi podelil o svoje skúsenosti s lovom na veľké vzdialenosti s feeder prútmi lebo sa táto technika v posledných rokoch stáva čoraz populárnejším. Dúfam že moje rady Vám pomôžu...
Čítaj ďalej
Články o lov na feeder
Jeseň je z pohľadu ponúkaného receptára hádam tým vôbec najkomplexnejším ročným obdobím, nakoľko v septembri môže mať voda ešte letných 25 stupňov Celzia, zatiaľ čo na konci novembra nám už klopú na d...
Čítaj ďalej
Pri príchode k jazeru sme videli že každý náš top miesto je obsadené a tak sme si vybrali stred jazera pri slivkových stromoch. Presunuli sme sa teda na to miesto a rozbalili svoje rybárske náčinia. ...
Čítaj ďalej
Cieleným, športovým lovom na tolstolobika sa zaoberáme už niekoľko rokov. Okrem iného sme o tejto téme natočili aj veľmi zaujímavý a napínavý filmík. V ňom sme s Gáborom Dömem chytali krásnych požiera...
Čítaj ďalej
V tomto článku by som v krátkosti rád čosi povedal a ponaučeniach na nových skúsenostiach, ktoré som nazbieral v semifinálovom kole majstrovstiev republiky v love na Method Feeder, kde dosiahli členov...
Čítaj ďalej

Zanechať komentár

Captcha


Cena dopravy
Slovensko

- Objednávky do 20€ - 4.8€

- Objednávky 21-65€ - 4.2€

- Objednávky 65-150€ - 2.4€

- Objednávky nad 150€ - zdarma

Ceny sú uvedené s DPH

Česká republika

- Objednávky do 2500Kč - 185Kč

- Objednávky 2500-5000Kč - 95Kč

- Objednávky nad 5000Kč - 30Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

Dodánie objednávok

- dobírkou prostrednictvom UPS spravidla do 1-3 pracovné dny 

Viac informácie

Skladové zásoby

×
Skladové zásoby

Sú aktualizovaný

Objednávku dostanete

×
Objednávku dostanete

1-3 pracovné dny

×
Špecializovaný na Feeder

Eshop zameraný na feeder

×
Cena dopravy
Slovensko

- Objednávky do 20€ - 4.8€

- Objednávky 21-65€ - 4.2€

- Objednávky 65-150€ - 2.4€

- Objednávky nad 150€ - zdarma

Ceny sú uvedené s DPH

Česká republika

- Objednávky do 2500Kč - 185Kč

- Objednávky 2500-5000Kč - 95Kč

- Objednávky nad 5000Kč - 30Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

DODACIA LEHOTA

×
DODACIA LEHOTA

1-3 pracovné dny

×
×