035 / 77 01 125 | obchod@goldcarp.sk

Predstavujem nový navijak pre ďaleké nahadzovanie By Döme TEAM FEEDER Long Cast LCS

Prečítali: 16119

Rodina navijákov By Döme TEAM FEEDER sa v roku 2018 rozrástla o ďalších vzácnych členov. Sú to Long Cast LCS a Pearl Carp LCS. Ako prvý by som chcel predstaviť nový model na ďaleké nahadzovanie, čiže navijaky Long Cast 4500, 5500, 6500 LCS.

Model By Döme TEAM FEEDER Long Cast 5500 je už v obchodoch dostupný niekoľko rokov a za ten čas, si pri rybačkách vo veľkých vzdialenostich získal medzi rybármi nesmiernu popularitu. Jedným z jeho charakteristík je, že je vybavený rýchlobrzdou, ktorá nahradzuje aj baitrunner. Pointou tejto vychytávky je, že sa dá zatiahnuť a uvoľniť jedným otočením. Avšak napriek tomu nás mnohí žiadali aj o klasický variant so vzadu umiestneným baitrunnerom. Takže nám nezostávalo nič iné, iba vyrobiť aj taký. Pozrime sa čo dokáže!

 
By Dome Team Feeder Long Cast LCS naviják
Od feederových kaprárov používajúcich navijaky Long Cast, sme dostali nesmierne množstvo ohlasov, podľa ktorých by radi v našej ponuke videli aj variant s baitrunnerom! Dámy a páni, Vaše želanie sa splnilo. Predstavujem navijak Long Cast LCS.
By Dome Team Feeder Long Cast LCS naviják
Už niekoľkoročný navijak TEAM FEEDER Long Cast je od roku 2018 dostupný aj vo variante s baitrunnerom

Prvou a zároveň najdôležitejšou vlastnosťou oboch navijakov je, že boli stvorené pre ďaleké nahadzovanie. Mnohí sa pýtajú, načo je k tomu taký veľký navijak. Lebo musí mať cievku s dostatočne veľkým priemerom, aby sa z nej dokázal vlasec odvinúť bez odporu aj pri najmocnejšom náhode. Navyše, veľký priemer cievky je oveľa šetrnejší aj voči vlascu, nezalomí ho a podstatne sa zníži aj riziko zauzlenia! Pre tento účel je ideálna cievka s priemerom 67 mm.

By Dome Team Feeder Long Cast LCS naviják
Tento navijak sa zrodil pre ďaleké nahadzovanie! Dokonalo to demonštruje aj cievka s priemerom 67 mm

Je pochopiteľné, že pod takto veľkú cievku, musia ísť taktiež veľké telo a rozmerná vnútorná konštrukcia, ktoré zabezpečia bezproblémový pohyb rotora, ktorý má kvôli veľkému priemeru cievky aj sám úctyhodné rozmery. Ďalším dôvodom, prečo potrebujeme k ďalekým hodom robustnejšie navijaky je, že tu pracujeme s podstatne väčšími krmítkami. Logicky, čím je ťažšia výstroj, tým je väčšia aj záťaž vyvinutá na navijak.

By Dome Team Feeder Long Cast LCS naviják
Nadrozmernú rukoväť klučky môžeme pohodlne uchopiť

Pri blízkej, 30-40 metrovej rybačke s 20-30 gramovým krmítkom je záťaž, ktorej je výstroj vystavená neporovnateľne menšia, preto nám v takých prípadoch postačí aj menší, jemný navijak. Avšak keby sme tento navijak namontovali na 4,2 metrový prút pre ďaleké nahadzovanie, kontrast by bol obrovský. Nahadzovacia vzdialenosť by sa drasticky zmenšila, v resp. by sme sa unudili k smrti, kým by sme z veľkej vzdialenosti montáž vytiahli na breh. Naproti tomu Long Cast urobí túto prácu rýchlo a efektívne. Oprúc sa do elegantnej rukoväte masívnej kľučky, namotáme na jedno otočenie kľučky 102 cm vlasca!

By Dome Team Feeder Long Cast LCS naviják
Roľnička vybavená ložiskom vlasec zaručene nezakrúti, bude ho viesť mimoriadne precízne

Aby tak mohol robiť dlhodobo a spoľahlivo, potrebuje silnú vnútornú konštrukciu. Pozrime sa teda pod kapotu! Môžeme sa presvedčiť, že v útrobách navijaka nájdeme šnekový systém dvíhania cievky, ktorým sú vybavené iba najkvalitnejšie navijaky, určené výslovne na zvládanie tých najväčších záťaží. Tento systém je takisto zodpovedný za bezchybný profil vlasca. Myslím, že aj táto skutočnosť napovedá, že sa nejedná o žiadnu hračku!

By Dome Team Feeder Long Cast LCS naviják
V útrobách navijaka nájdeme šnekový systém dvíhania cievky, ktorým sú vybavené iba najkvalitnejšie navijaky, určené výslovne na zvládanie tých najväčších záťaží. Tento systém je takisto zodpovedný, aj za bezchybný profil vlasca!

Toto je chvíľa, keď nahodia ľudia kyslý výraz a povedia niečo o tom, aký musí byť ten navijak ťažký. Tak sa teda pozrime, aký je ťažký! 590 gramov! Berúc ohľad na rozmery a kvalitu technickej výbavy pod kapotou a samotnú konštrukciu, je to podľa mňa veľmi korektná hmotnosť. V záujme zníženia hmotnosti navijaka sme použili aj taký drobný trik, ako odľahčovacie otvory vo vnútri navijaka. Získame tým síce iba pár gramov, ale na funkčnosť navijaka to nemá žiadny negatívny vplyv, takže prečo nie.

By Dome Team Feeder Long Cast LCS naviják
V záujme zníženia hmotnosti navijaka sme použili aj taký drobný trik, ako odľahčovacie otvory vo vnútri navijaka
By Dome Team Feeder Long Cast LCS naviják
Hmotnosť predchodcu, navijaka TEAM FEEDER Long Cast je 549 gramov…
By Dome Team Feeder Long Cast LCS naviják
… pri novom modeli vybavenom baitrunnerom je to iba o 40 gramov viac

Hlavný, predný brzdný systém je niečo medzi obyčajnou brzdou a rýchlobrzdou. Čiže na úplné dotiahnutie, alebo odbrzdenie je treba brzdu otočiť nie raz, ale 2,5-3 krát. Vďaka tomu sa dá naladiť oveľa jemnejšie, ako tomu bývalo pri brzdnom systéme jeho predchodcu. Cievky na starom a novom modely sú samozrejme úplne kompatibilné, majú totožné rozmery.

By Dome Team Feeder Long Cast LCS naviják
Cievky na starom a novom modely sú samozrejme úplne kompatibilné, dajú sa voľne zamieňať

Baitrunner sa zapína na zadnom konci navijaka. Po zapnutí je vo voľnobežnom stave. Sila baitrunnera sa dá upravovať otáčaním otočného regulátora na jeho zadnom konci. Má to veľký význam hlavne pri love na vlniacej, tečúcej vode, keďže sa dá baitrunner nastaviť presne do takej pozície, aby prúd vody ešte vlasec z cievky neodvinul, ale záber pažravej ryby už áno. Je veľmi dôležité, aby sme pred zaseknutím, vyklopením preklápacej páčky, alebo pootočením kľučky, prepli brzdu späť.

By Dome Team Feeder Long Cast LCS naviják
Z piatich lamiel pozostávajúci predný -hlavný- brzdný sytém je mimoriadne jemne regulovateľný. Vlasec dávkuje dokonalo
By Dome Team Feeder Long Cast LCS naviják
Nový navijak dostal baitrunner, ktorý má taktiež veľmi veľké rozmedzie kalibrovateľnosti

O dokonalý profil vlasca, ktorý je pre dosiahnutie ľahkých, ďalekých hodov úplne neodmysliteľný, sa postará šnekový systém dvíhania cievky. Napriek veľkej cievke nie je za potreby na ňu motať 1000 metrov vlasca, aby sme ju naplnili. 300 metrov 0,20 milimetrového vlasca na jej naplnenie akurát postačí.

By Dome Team Feeder Long Cast LCS naviják
Dokonalý profil vlasca je pre dosiahnutie ľahkých, ďalekých hodov, úplne neodmysliteľný!

V navijaku nájdeme aj ďalšie dve vylepšenia! Jedným je rotorová brzda, ktorá je u navijakov pre ďaleké nahadzovanie mimoriadne dôležitá. Pri otvorenom preklápači, blokuje prípadné pootočenie rotora, čím zabraňuje, aby sa nám preklápač pri náhode neúmyselne preklopil naspäť. Druhé vylepšenie nájdeme pod cievkou a je to "protizauzlovací ochranný rám". Zabraňuje, aby sa vlasec dostal pod cievku a namotal sa na hriadeľ. Cievka je predĺžená, steny sú úplne rovnobežné, čo znižuje pravdepodobnosť, že by sa vlasec mohol dostať pod cievku prakticky na nulu.

By Dome Team Feeder Long Cast LCS naviják
Dôležitým vylepšením je rotorová brzda. Pri otvorenom preklápači blokuje prípadné pootočenie rotora, čím zabraňuje, aby sa nám preklápač pri náhode neúmyselne preklopil naspäť
By Dome Team Feeder Long Cast LCS naviják
"Protizauzlovací ochranný rám" zabraňuje, aby sa vlasec dostal pod cievku a namotal sa na hriadeľ. Táto drobná vychytávka prospeje aj našim nervom a ušetrí nás od kopy rozčulovania.

Ako na všetkých By Döme TEAM FEEDER navijakoch, aj na týchto nájdeme 2 klipy na zafixovanie vlasca, ktoré umožňujú loviť s veľkou presnosťou na dvoch zakŕmených miestach. Prevod navijaka: 4,6:1 a 5 + 1, teda obsahuje celkovo 6 kvalitných ložísk.

By Dome Team Feeder Long Cast LCS naviják
Zaoblené a odpružené kovové klipy na zafixovanie vlasca, patria na navijakoch By Döme medzi základnú výbavu
By Dome Team Feeder Long Cast LCS naviják
Dva klipy nájdeme aj na cievke navijaka Long Cast LCS
By Dome Team Feeder Long Cast LCS naviják
O krásne, hladké a rovnomerné odvíjanie vlasca sa postará 5 + 1, teda celkovo 6 ložísk
By Dome Team Feeder Long Cast LCS naviják
Navijak má prevod 4.6:1. Aj vďaka tomu dokáže na jedno otočenie kľučky navinúť 102 cm vlasca

Myslím, že po všetkom čo odznelo, už nemôže byť otázne, že ak niekto hľadá na svoj 3,9, alebo 4,2 metrový diaľkový feeder spoľahlivý a trvácny feederový navijak, hociktorý z TEAM FEEDER Long Cast navijaov bude ideálnou voľbou!

Prejsť na nový navijak pre ďaleké nahadzovanie.

Prejsť na nový navijak pre ďaleké nahadzovanie.

Značky:
Populárne články
Vo Februári 2017, sa rodina navijakov TEAM FEEDER výrazne rozrástla a dovtedy osamotený SPRO Team Feeder Special LCS 550M, dostal štyroch nových súrodencov. Za tú dobu sa už s nimi stihli zoznámiť tisícky rybárov a používajú ich...
Čítaj ďalej
Pri predstavovaní prútov By Döme TEAM FEEDER Power Fighter, ktoré sa dostali do obchodov iba nedávno som spomínal, že vďaka neustále prebiehajúcim vývojovým prácam sa nové vylepšené prúty...
Čítaj ďalej
Neustále napínam svoje hranice a ak mi to dovolia, tak aj hranice druhých... Deň čo deň sa aktívne podieľam na vývoji mnohých produktov, občas je toho až priveľa. Zapálene hľadám nové, často až...
Čítaj ďalej
Rád by som sa s Vami rybármi podelil o svoje skúsenosti s lovom na veľké vzdialenosti s feeder prútmi lebo sa táto technika v posledných rokoch stáva čoraz populárnejším. Dúfam že moje rady Vám pomôžu...
Čítaj ďalej
Články o lov na feeder
Jeseň je z pohľadu ponúkaného receptára hádam tým vôbec najkomplexnejším ročným obdobím, nakoľko v septembri môže mať voda ešte letných 25 stupňov Celzia, zatiaľ čo na konci novembra nám už klopú na d...
Čítaj ďalej
Pri príchode k jazeru sme videli že každý náš top miesto je obsadené a tak sme si vybrali stred jazera pri slivkových stromoch. Presunuli sme sa teda na to miesto a rozbalili svoje rybárske náčinia. ...
Čítaj ďalej
Cieleným, športovým lovom na tolstolobika sa zaoberáme už niekoľko rokov. Okrem iného sme o tejto téme natočili aj veľmi zaujímavý a napínavý filmík. V ňom sme s Gáborom Dömem chytali krásnych požiera...
Čítaj ďalej
V tomto článku by som v krátkosti rád čosi povedal a ponaučeniach na nových skúsenostiach, ktoré som nazbieral v semifinálovom kole majstrovstiev republiky v love na Method Feeder, kde dosiahli členov...
Čítaj ďalej

Zanechať komentár

Captcha


Cena dopravy
Slovensko

- Objednávky do 20€ - 4.8€

- Objednávky 21-65€ - 4.2€

- Objednávky 65-150€ - 2.4€

- Objednávky nad 150€ - zdarma

Ceny sú uvedené s DPH

Česká republika

- Objednávky do 2500Kč - 185Kč

- Objednávky 2500-5000Kč - 95Kč

- Objednávky nad 5000Kč - 30Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

Dodánie objednávok

- dobírkou prostrednictvom UPS spravidla do 1-3 pracovné dny 

Viac informácie

Skladové zásoby

×
Skladové zásoby

Sú aktualizovaný

Objednávku dostanete

×
Objednávku dostanete

1-3 pracovné dny

×
Špecializovaný na Feeder

Eshop zameraný na feeder

×
Cena dopravy
Slovensko

- Objednávky do 20€ - 4.8€

- Objednávky 21-65€ - 4.2€

- Objednávky 65-150€ - 2.4€

- Objednávky nad 150€ - zdarma

Ceny sú uvedené s DPH

Česká republika

- Objednávky do 2500Kč - 185Kč

- Objednávky 2500-5000Kč - 95Kč

- Objednávky nad 5000Kč - 30Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

DODACIA LEHOTA

×
DODACIA LEHOTA

1-3 pracovné dny

×
×