035 / 77 01 125 | obchod@goldcarp.sk
Nenechte si ujít nové videá a články

Predstavujeme nový elektronický signalizátor By Döme TEAM FEEDER


Rad produktov By Döme TEAM FEEDER sa rozrástol o ďalšieho jedinečného člena! Tento doplnok bol sprevádzaný obrovským záujmom už od momentu publikácie nášho katalógu pre rok 2019. Ohľadom bližších detailov, dátumu uvedenia na trh, sme od Vás dostali nespočetné množstvo otázok. Preto Vám s radosťou a hrdosťou oznamujeme, že je konečne tu! Predstavujeme elektronický signalizátor záberu By Döme TEAM FEEDER! Táto mimoriadne nápaditá, pozoruhodne dizajnovaná novinka, v sebe šikovne spája všetky výhody praktického elektronického signalizátora a stabilného feederového držiaka!

Prečo niečo také vlastne potrebujeme?
Nuž, veľká väčšina rybačiek sa nezaobíde bez nejakého druhu elektronického signalizátora záberu. To je skrátka fakt! Prechádzajúc sa po brehoch sme si neraz povšimli, že s veľkou obľubou pokladáte na tieto nástroje aj svoje feederové prúty. Dôvod je úplne evidentný. Je to skrátka oveľa pohodlnejšie, nemusieť sedieť každú jednu sekundu v pozore za prútom a sledovať špičku. A aj keby Vás to výslovne bavilo, aj tak sa stane, že sa musíme z nejakého dôvodu od prútu občas vzdialiť. Potom padne vhod, že tu je táto pomôcka, vďaka ktorej záber určite neprepasieme, lebo dostaneme zvukové znamenie, že je na čase šprintovať naspäť!

By Döme Team Feeder Elektrický Signalizator na zaberu
Na viacdňových, alebo nočných feederových rybačkách, sa výslovne k potrebám feederového lovu vyladená pomôcka, ktorá nám dá znamenie, keď je na háčiku ryba, môže náramne hodiť. Nikto by predsa nechel prepásť záber

Feederový rybolov sa neobmedzuje iba na krátke, niekoľkohodinové rybačky. Možno aj vy máte radšej, keď môžete stráviť na brehu aj niekoľko dní. Ďalším variantom je, že sa jednodňová rybačka pretiahne až do noci, alebo sa práve vtedy začne. Vtedy nám veľmi dobre poslúži výslovne k potrebám feederového lovu vyladená pomôcka, ktorá nám dá pri zábere úplne jednoznačné znamenie, vďaka ktorému nám kvôli nepozornosti ryba už nikdy neujde. Hneď na začiatku si treba ozrejmiť, že hoci sa bavíme o elektronickom signalizátore, v žiadnom prípade ho nemusíme používať so zvukovým znamením! Ak lovím napríklad cez deň a sedím pohodlne za prútmi, tak ho môžem jednoducho nasadiť na držiak vo vypnutom stave, a v tom prípade sa prakticky jedná iba o estetickú, gumovo čiernu, spoľahlivú, výbornú stabilitu poskytujúcu hlavicu na vidličku, ktorá má navyše tú výhodu, že jej roľnička bude pri zábere dávkovať vlasec voľne, bez akéhokoľvek trenia. Keď zas dorazí noc a s ňou aj únava, jedným stlačením gombíka ho prepneme do signalizačného módu, ktorý sa nám postará o pohodlnejšiu, uvoľnenejšiu rybačku.

By Döme Team Feeder Elektrický Signalizator na zaberu
By Döme Team Feeder Elektrický Signalizator na zaberu
Keď sedíme cez deň za prútmi, nemá zmysel ho zapínať
By Döme Team Feeder Elektrický Signalizator na zaberu
Jeho pravý čas nastane až v noci, vtedy ho naplno využijeme!
By Döme Team Feeder Elektrický Signalizator na zaberu
Keď sa unavíme a chceme si trochu oddychnúť, signalizátor sa nám postará o oveľa pohodlnejšiu a uvoľnenejšiu rybačku

Jedinečný asymetrický dizajn
Čo ho vyzdvihuje z radu ostatných elektronických signalizátorov, a činí ho špecificky účelným pre feederových rybárov, je jeho jedinečný dizajn. Ten už môže prísť niektorým povedomý, keďže ako model tu poslúžil veľmi dobre známy a osvedčený držiak Quick Feeder. Vyvýšený tvar udrží feederový prút stabilne za každých okolností, a rovnako tak sa nemusíme obávať ani toho, že vehementne zaberajúca ryba strhne prút do vody, keďže asymetrický dizajn držiaka tomu zaručene zabráni. Ba čo viac, je tu ešte niečo, čo ďalej zlepšuje stabilitu! Smerom dole vyklenuté bočné rámy doslova centrujú prút do stredu signalizátora. V drvivej väčšine prípadov nedokáže ryba vyrvať prút už ani odtiaľ. No ak by sa to výnimočne predsa len stalo, v prípade keď je brzda viac utiahnutá, prút sa klepne o vyvýšenú časť, cez ktorú v žiadnom prípade neprepadne. Vlasec zostane po celú dobu bezpečne na roľničke a pobeží bez najmenších problémov.

By Döme Team Feeder Elektrický Signalizator na zaberu
Čo ho vyzdvihuje z radu ostatných elektronických signalizátorov, a činí ho špecificky účelným pre feederových rybárov, je jeho jedinečný dizajn. Ten už môže prísť niektorým povedomý, keďže ako model tu poslúžil veľmi dobre známy a osvedčený držiak Quick Feeder.
By Döme Team Feeder Elektrický Signalizator na zaberu
V hornej časti sa nachádzajúce, smerom dole vyklenuté bočné rámy doslova centrujú prút do stredu signalizátora. V drvivej väčšine prípadov nedokáže ryba vyrvať prút už ani odtiaľ
By Döme Team Feeder Elektrický Signalizator na zaberu
V prípade ak je brzda viac utiahnutá a/alebo príde vehementný záber a prút predsa len vyskočí, vyvýšený, úplne zvyslý bočný rám prút bezpečne ustráži!

Možnosti nastavenia
Prístroj sa zapína gombíkom „V”, teda Volume, ktorý treba podržať dlhšie! Keď ho podržíme niekoľko sekúnd, rozsvieti sa LED kontrolka. Popritom, nám dá znamenie, že prístroj je zapnutý, aj zvukový signál.
Ovládanie elektronického signalizátora je mimoriadne jednoduché. V podstate sa dá podľa chuti kalibrovať a prispôsobovať okolitým podmienkam dokopy troma tlačidlami.

Záber dokáže signalizovať v štyroch zvukových tónoch (tlačidlo „T”), v štyroch hlasitostiach (tlačidlo„V”) a v štyroch úrovniach citlivosti (tlačidlo „S”) .

By Döme Team Feeder Elektrický Signalizator na zaberu
Signalizátor sa dá podľa chuti kalibrovať a prispôsobovať okolitým podmienkam dokopy troma tlačidlami
By Döme Team Feeder Elektrický Signalizator na zaberu
Pozrime sa najprv na tlačidlo „V”, ktoré slúži na nastavenie hlasitosti. Jedným stlačením tohto gombíka prepneme prístroj o jednu úroveň hlasitosti. Na ktorej sme práve úrovni, nám prístroj oznámi pípnutím, ktorého hlasitosť zodpovedá práve úrovni, na ktorej sa nachádzame. Celkovo máme na výber zo štyroch úrovní hlasitosti
By Döme Team Feeder Elektrický Signalizator na zaberu
Tlačidlom „T” – teda tón – si môžeme zvoliť sfarbenie tónu, ktorým nám dá signalizátor znamenie. Podobne ako pri hlasitosti, aj tu máme na výber zo štyroch možností, od úplne najvyššieho, po najnižší tón
By Döme Team Feeder Elektrický Signalizator na zaberu
Tretie tlačidlo s označením „S” – teda Sensitivity – umožňuje nastaviť citlivosť signalizátora

Po jednom stlačení tlačidla „Sensitivity” (S) sa ozve jedno pípnutie, čo znamená najcitlivejšiu úroveň. V tomto prípade stačí, ak sa vlasec pohne o pol centimetra a signalizátor nám dá okamžite znamenie. Po druhom stlačení gombíka sa ozvú dve pípnutia, ktoré nám oznámia, že prístroj je na úrovni dva. Pri tomto nastavení už treba potiahnuť vlasec trochu viac, aby sa rozozvučalo znamenie. Po treťom stlačení nám tretiu úroveň oznámia tri pípnutia. Na tejto úrovni už musí cez roľničku prejsť pomerne veľké množstvo vlasca, aby nám prístroj oznámil záber. To má veľký význam hlavne v situácii, keď lovíme na silno sa vlniacej vode a chceme sa vyhnúť falošným oznámeniam, v resp. falošným záberom. Štvrtým stlačením tlačidla sa dostaneme do úrovne štyri, o čom nám informáciu podajú štyri pípnutia. Pri tomto nastavení sa už musí roľnička hýbať naozaj veľa, aby sme dostali zvukové znamenie.

LED kontrolka a extra nočné svetlo

By Döme Team Feeder Elektrický Signalizator na zaberu
Primárnou farbou kontrolky elektornického signalizátora TEAM FEEDER je červená

Elektronický signalizátor má vo svojej výbave ešte jednu dôležitú vychytávku. Popri zvukovom signály, ktorého čas nastáva pri nočnom love, nájdeme na zadnej časti prístroja aj malé LED svietidlo, ktoré je polohované tak, aby smerovalo vždy smerom k vode, teda k špičke prúta. Ak ho zapneme, dostaneme silný zdroj bieleho svetla, ktorý osvetlí špičky, tým umožňujúc registrovať záber aj vlastnými očami.

By Döme Team Feeder Elektrický Signalizator na zaberu
Dlhým stlačením tlačidla „T”, teda Tón, aktivujeme biele LED svetlo

Štandardný závit, univerzálne použitie
Spodná časť elektronického signalizátora TEAM FEEDER, ktorou sa nasadzuje na miesto svojho určenia, je vybavená štandardným závitom, ktorý umožňuje široké spektrum použiteľnosti. Dá sa použiť univerzálne s akoukoľvek vidličkou, jednoduchou rásoškou zo závitom, alebo rod-podom.

By Döme Team Feeder Elektrický Signalizator na zaberu
Spodná časť elektronického signalizátora TEAM FEEDER je vybavená štandardným závitom, ktorý umožňuje široké spektrum použiteľnosti
By Döme Team Feeder Elektrický Signalizator na zaberu
Dá sa použiť univerzálne s akoukoľvek vidličkou, buzz barom…
By Döme Team Feeder Elektrický Signalizator na zaberu
… v resp. s jednoduchou rásoškou zo závitom, alebo aj rod-podom

Zdroj energie
O zásobovanie signalizátora energiou sa starajú tri AAA, teda mikroceruzkové batérie. Výmenu batérií vykonáme veľmi jednoducho, potiahnutím krytu na zadnej strane prístroja smerom nadol.

By Döme Team Feeder Elektrický Signalizator na zaberu
O zásobovanie signalizátora energiou sa starajú tri AAA, teda mikroceruzkové batérie

Vodeodolnosť
Vodeodolnosť je v prípade elektronického prístroja vždy nesmierne dôležitou otázkou. Signalizátor TEAM FEEDER disponuje všade veľmi precíznymi spojmi, cez ktoré sa voda zaručene nedostane, v resp. pogumovaným, hydrofóbnym povrchom. Vďaka tomu je signalizátor do plnej miery odolný voči dažďu. V daždivom počasí ho môžeme použiť bez akýchkoľvek obáv, no ponárať ho do vody sa už neodporúča.

By Döme Team Feeder Elektrický Signalizator na zaberu
Precízna a odolná konštrukcia zvládne všetky skúšky a trampoty počasia

Ak si chcete užiť feederovú rybačku uvoľnene, bez toho, aby ste mali oči celý čas zafixované na špičkách, vyskúšajte signalizátory záberu Team Feeder.

Značky:
Populárne články
Vo Februári 2017, sa rodina navijakov TEAM FEEDER výrazne rozrástla a dovtedy osamotený SPRO Team Feeder Special LCS 550M, dostal štyroch nových súrodencov. Za tú dobu sa už s nimi stihli zoznámiť tisícky rybárov a používajú ich...
Čítaj ďalej
Je mi cťou Vás všetkých privítať pri článku, v ktorom si predstavíme novinky Haldorádó pre rok 2022. Našťastie, nech už máme za sebou hocijako ťažký rok, vždy sa zrodí aspoň nejaký pozoruhodný úlovok,...
Čítaj ďalej
Nová rodina prútov By Döme TEAM FEEDER Master, prichádzajúca na pulty obchodov v roku 2022, je vlastne novou, vynovenou, vylepšenou verziou už dobre známej, veľmi populárnej série feederových prútov B...
Čítaj ďalej
Rád by som sa s Vami rybármi podelil o svoje skúsenosti s lovom na veľké vzdialenosti s feeder prútmi lebo sa táto technika v posledných rokoch stáva čoraz populárnejším. Dúfam že moje rady Vám pomôžu...
Čítaj ďalej
Články o lov na feeder
Snažím sa vytvárať každú epizódu Method školy tak, aby bola informatívna a poučná. Napriek snahe, vždy sa nájde téma, ktorá zostane nepovšimnutá. Preto sa v tejto časti pokúsim odpovedať hlavne na tie...
Čítaj ďalej
Nové video o method feederový lov o Gábora Siposa. ...
Čítaj ďalej
Nové video o technikách hádzania na veľké vzdialenosti ...
Čítaj ďalej

Zanechať komentár

Captcha


Cena dopravy
Slovensko

- Objednávky do 20€ - 4.8€

- Objednávky 21-65€ - 4.2€

- Objednávky 65-150€ - 2.4€

- Objednávky nad 150€ - zdarma

Ceny sú uvedené s DPH

Česká republika

- Objednávky do 2500Kč - 185Kč

- Objednávky 2500-5000Kč - 95Kč

- Objednávky nad 5000Kč - 30Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

Dodánie objednávok

- dobírkou prostrednictvom UPS spravidla do 1-3 pracovné dny 

Viac informácie

Skladové zásoby

×
Skladové zásoby

Sú aktualizovaný

Objednávku dostanete

×
Objednávku dostanete

1-3 pracovné dny

×
Špecializovaný na Feeder

Eshop zameraný na feeder

×
Cena dopravy
Slovensko

- Objednávky do 20€ - 4.8€

- Objednávky 21-65€ - 4.2€

- Objednávky 65-150€ - 2.4€

- Objednávky nad 150€ - zdarma

Ceny sú uvedené s DPH

Česká republika

- Objednávky do 2500Kč - 185Kč

- Objednávky 2500-5000Kč - 95Kč

- Objednávky nad 5000Kč - 30Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

DODACIA LEHOTA

×
DODACIA LEHOTA

1-3 pracovné dny

×
×