Veľké kapry v zimných mesiacoch
035 / 77 01 125 | obchod@goldcarp.sk

Veľké kapry v zimných mesiacoch

Prečítali: 635

V zimných mesiacoch je často hotovým ternom už aj to, keď sa nám podarí nájsť nezľadovatelú plochu, vhodnú na lov. Našťastie, posledný mesiac v roku nebol veľmi studený, preto sa nám naskytlo hneď niekoľko príležitostí dobre si zachytať. Otvorená zostala iba jedna otázka: podarí sa mi chytiť aspoň jedného objemného kapra aj v decembri, a tým dosiahnuť cieľ, ktorý som si vytýčil na začiatku roka?

Piaty December, jazero Csaba
Dúfal som, že cieľ pre ktorý som celý rok pracoval sa mi podarí naplniť práve na tomto jazere. K tomuto jazeru ma viaže množstvo zážitkov a úspešných rybačiek. V ráno rybačky ma na brehu privítali nezvyčajne dobré podmienky, pritom v posledných dňoch v noci riadne prituhlo. Fúkal síce vietor, ale vzhľadom k ročnému obdobiu sa dá povedať, že bolo veľmi príjemné počasie, ktoré bolo neskôr korunované iskrivým slnečným jasom.

lov na zimný kapry
V ráno rybačky ma vítala otvorená, nezľadovatelá vodná plocha

Cieľ bol jednoznačný: chytiť aspoň jedného objemného, urasteného kapra. Tu sa na chvíľu zastavím. Často používa tieto dve slová: „objemný” a „urastený”. Sú to pomerne nejasné a široko definovateľné pojmy, hlavne, ak hovoríme o rybách, preto by sa slušilo pridať malé vysvetlenie. V mojom slovníku vážia priemerné ryby medzi jedným a troma kilami. Popis „objemná ”, alebo „urastená ” používam na ryby presahujúce 5 kg, kým na jedinca ťažšieho ako 15 kíl sa hodí pomenovanie „kapitálny”.
Pri rybačkách na studenej vode je logickosť alkoholových zmesí nadnes úplne nespochybniteľná. V roku 2018 sa objavili na palete Haldoráda dve predvlhčené, vopred namiešané krmivá, určené výslovne pre rybačky na studenej vode. Sú to zmesi Ready Method Spring a Winter. Obe obsahujú prirodzene sa tvoriaci alkohol, ktorý činí asi 15-20% z celkovej vlhkosti, v resp. tekutého obsahu krmiva. Na tejto rybačke som používal zmes Winter v kombinácii so svojím veľkým zimným favoritom, Pellet Packom Turbo Mrazivý Kapor s primiešanou Becherovkou. Hádam som ešte nestretol rybára, ktorý by nechal bez slova, keď si všimne, že namiešavam krmivo s alkoholickým nápojom. Na začiatku roka, keď som dokončil článok a video s názvom „Nápoj mrazivých kaprov - Becherovka”, mi poslal kolega Gábor Döme veľmi zaujímavý a nápomocný článok, ktorý sa zaoberal práve touto témou. Vtedy som naozaj pochopil, ako alkohol funguje a akým spôsobom pôsobí na ryby. Akú funkciu zohráva pri love alkohol a prečo ho ryby tak milujú?! Iba v krátkosti: ryby ani tak nezbožňujú výslovne alkohol. Alkohol sa skvelo uvoľňuje aj v najchladnejšej vode, v dôsledku čoho zohráva v krmive úlohu výborného rozpúšťadla. Alkohol napomáha uvoľňovaniu príchutí a aróm, ktoré sa vďaka tomu rýchlejšie dostanú k zmyslovým orgánom rýb. Preto nie je jedno, či použijeme pri miešaní zmesi napr. Vodku, alebo Becherovku. Korenistú arómu Becherovky ryby milujú. Tá sa vďaka pôsobeniu alkoholu ľahko a rýchlo uvoľní aj v najchladnejšej vode, a spolu s ňou aj príchuť a aróma krmiva, ku ktorému sme ju primiešali.

lov na zimný kapry
Pri rybačkách na studenej vode sú skvelým riešením zmesi s obsahom alkoholu…
lov na zimný kapry
… toľko úplne postačí na celodennú rybačku…
lov na zimný kapry
… ponúkané v Method Flat krmítku s jedným zrnkom nástrahy SpéciCorn Mega Biely Rum

Na spodok methodového krmítka šiel Pellet Pack, háčik nabitý nástrahou SpéciCorn Mega šiel doprostred, a na záver som to celé prikryl jednou vrstvou krmiva Ready Method Winter. Po dopade do vody sa začala Winter zmes okamžite rozpúšťať, uvoľniac tým cestu nabitému háčiku, kým Pellet Pack si počkal aj na meškajúce, neskôr prichádzajúce ryby. Presne toľko som potreboval, nič viac, nič menej, aby sa deň skončil fenomenálnym úspechom!

lov na zimný kapry
Rybačka sa začala pekným lyscom…
lov na zimný kapry
… a následne pokračovala týmto tmavým šupináčom

Kde sú malí, tam je aj veľký! Nesmierne ma tešili aj tieto dve pekné ryby, ale v hĺbke duše som cítil, že čoskoro potiahne za špičku aj vytúžená ryba, na ktorú čakám. A tak sa aj stalo.

lov na zimný kapry
Nemal som žiadne pochybnosti, toto už bude objemnejšia ryba…
lov na zimný kapry
Po dlhom zdolávaní konečne držím v rukách aj jedného z veľkých bojovníkov dvanásteho mesiaca

Ryby sa v ten deň stravovali pomerne aktívne. Kým som to zabalil, sa mi ešte podarilo nasmerovať do podberáka niekoľko priemerne veľkých kaprov, ale ďalší obor sa už nedostavil. Ale bol som nadmieru spokojný aj s týmto jedným, veď bol sladkou odmenou za celoročnú prácu.

lov na zimný kapry
Podarilo sa mi pochytať množstvo pekných rýb. Veľmi pekný deň charakterizovali…
lov na zimný kapry
… super počasie…
lov na zimný kapry
… a veľmi dynamická rybačka
lov na zimný kapry
Krásna bodka za skvelou rybačkou

O tejto rybačke sme natočili aj krátke video. Ak sa chcete o tomto vydarenom dni dozvedieť trochu viac, odporúčam Vám ho od pozornosti !

11. December, Jazero Szénás Carp
Po skvelej rybačke na jazere Csaba som sa rozhodol skúsiť šťastie aj na svojom ďalšom obľúbenom štrkoviskovom jazere. V zimných mesiacoch zostávajú tieto dve jazerá veľmi dlho bez ľadovej pokrývky. Kým všetky okolité jazerá už zahaľuje ľadový pancier, na týchto máme stále reálnu šancu chytiť veľkého kapra. Čakalo ma premenlivé počasie, ale celkovo vzaté to bol skvelý deň. Boli tu žiarivé, slnečné pasáže, búrlivý vietor, dážď....ale aj tvrdé zdolávania s prekrásnymi kaprami !

lov na zimný kapry
Teplota nameraná na kraji jazera bola zdanlivo neuveriteľná, veď nejedno jazero už bolo úplne zamrznuté
lov na zimný kapry
Priniesol som si kombináciu krmiva a nástrahy, ktorá fungovala behom celého roka najlepšie

Keď všetko zapadne do seba ako má, ryby sú pri chuti a aj šťastena sa postaví na rybárovu stranu, výsledkom je takáto rybačka. Nasledujúce fotky hovoria za seba!

lov na zimný kapry
Keď v momente zaháknutia prút v rukách rybára doslova „zastane”…
lov na zimný kapry
… vieme, že na druhom konci nie je žiadny amatér
lov na zimný kapry
Ďalší súboj s prekrásnym lyscom…
lov na zimný kapry
… a následne ešte jeden
lov na zimný kapry
Posledný kapor bol súčasne najväčšou rybou celej rybačky
lov na zimný kapry
Deň uzavrel krásny koi karas

Ešte nikdy predtým som nechytil v decembri dvoch 10+ kilových kaprov v jeden deň. Teda až doteraz! Ťažko by som túto rybačku opisoval slovami, bol to úplne fantastický deň. Chodím sem už pekných pár rokov, ale takého krásneho koi karasa sa mi na tomto jazere ešte nikdy uloviť nepodarilo. 

31. December, Jazero Szénás Carp
Aj posledný deň v roku som strávil rybárčením. Bol to hmlistý, daždivý deň, ale jazero bolo stále bez ľadu, preto ma pochopiteľne lákalo k lovu. Chcel som sa rozlúčiť s rokom dobrou rybačkou a mal som ambíciu sa s ním rozlúčiť aj peknou rybou. Tento deň som však pretrpel bez záberu, preto mi nezostalo nič iné, iba hľadieť dopredu a začať pracovať na úspechoch budúceho roku. Všetko, čo ste sa dočítali a videli v tomto dvojdielnom článku, všetky pekné ryby, úspešné, či neúspešné rybačky, sú iba špičkou ľadovca. Myslím, že som uzavrel úspešný rok, vytýčeného 20+ kilového kapra sa mi chytiť podarilo, a po 2014-tom som opäť dokázal chytiť veľkého kapra v každom jednom mesiaci. Vyžadovalo si to veľa driny, pri plnení tohto cieľa som musel prekonať nejeden neúspech a ťažkú situáciu. Aby som spomenul iba jeden, ešte nikdy som nemal toľko „nulových” rybačiek ako v tomto roku. Každý neúspech ma stimuloval k ešte tvrdšej práci, lebo úspech sa dá dosiahnuť iba takto.
Prajem každému v rybárskych úspechoch bohatý štastný nový rok!

Doporučené produkty:
- Krmítko: Haldorado Method Flat Feeder
- Krmivo: Haldorado Pellet Pack - Mrazivý Kapor
- Krmivo: Haldorado Ready Method - Winter
- Podberáková hlava: Team Feeder Blue Method Carp
- Vedro: Team Feeder Vedro
- Nástraha: Specicorn Mega
- Nástraha: Blendex Pop Up
- Tekutá aroma: SpeciAdditive
- Krmivo: Fluo Micro Feed Pellet

Značky:

Zanechať komentár

Captcha


Populárne články
Vo Februári 2017, sa rodina navijakov TEAM FEEDER výrazne rozrástla a dovtedy osamotený SPRO Team Feeder Special LCS 550M, dostal štyroch nových súrodencov. Za tú dobu sa už s nimi stihli zoznámiť tisícky rybárov a používajú ich...
Čítaj ďalej
Pri predstavovaní prútov By Döme TEAM FEEDER Power Fighter, ktoré sa dostali do obchodov iba nedávno som spomínal, že vďaka neustále prebiehajúcim vývojovým prácam sa nové vylepšené prúty...
Čítaj ďalej
Neustále napínam svoje hranice a ak mi to dovolia, tak aj hranice druhých... Deň čo deň sa aktívne podieľam na vývoji mnohých produktov, občas je toho až priveľa. Zapálene hľadám nové, často až...
Čítaj ďalej
Rád by som sa s Vami rybármi podelil o svoje skúsenosti s lovom na veľké vzdialenosti s feeder prútmi lebo sa táto technika v posledných rokoch stáva čoraz populárnejším. Dúfam že moje rady Vám pomôžu...
Čítaj ďalej
Cena dopravy
Slovensko

- Objednávky do 20€ - 4.8€

- Objednávky 21-65€ - 4.2€

- Objednávky 65-150€ - 2.4€

- Objednávky nad 150€ - zdarma

Ceny sú uvedené s DPH

Česká republika

- Objednávky do 2500Kč - 185Kč

- Objednávky 2500-5000Kč - 95Kč

- Objednávky nad 5000Kč - 30Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

Dodánie objednávok

- dobírkou prostrednictvom UPS spravidla do 1-3 pracovné dny 

Viac informácie

Skladové zásoby

×
Skladové zásoby

Sú aktualizovaný

Objednávku dostanete

×
Objednávku dostanete

1-3 pracovné dny

×
Špecializovaný na Feeder

Eshop zameraný na feeder

×
Cena dopravy
Slovensko

- Objednávky do 20€ - 4.8€

- Objednávky 21-65€ - 4.2€

- Objednávky 65-150€ - 2.4€

- Objednávky nad 150€ - zdarma

Ceny sú uvedené s DPH

Česká republika

- Objednávky do 2500Kč - 185Kč

- Objednávky 2500-5000Kč - 95Kč

- Objednávky nad 5000Kč - 30Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

DODACIA LEHOTA

×
DODACIA LEHOTA

1-3 pracovné dny

×
×