Trojhodinové rybačky

Trojhodinové rybačky

Prečítali: 254

Väčšina rybárov nemá na svoj koníček dostatok času lebo sa musí venovať každodennej práci, rodine a neodkladným povinnostiam, aspoň si to myslím ja. Ja osobne pracujem 6 dní v týždni a na rybačku sa dostanem iba v nedeľu a to mi niekedy nestačí a tak som sa rozhodol že budem chodiť na rybačku aj cez týždeň aspoň na pár hodín. Tento môj článok vlastne bude o tom ako sa mi darilo na tých 3 hodinových rybačkách a pokúsim sa Vám dať pár užitočných rád ako uspieť pri tak krátkodobých vychádzkach.

 

Keď už padlo to rozhodnutie že pôjdem pár krát po práci na rybačku tak som mal na výber z 2 miestnych jazier ktoré mám od svojho bydliska vzdialené asi 10 kilometrov.

Voľba padla na jazero pri obci Levkuška z toho dôvodu že sú tam väčšie ryby.

Na toto jazero chodí dosť veľa rybárov na viacdňové rybačky a tí rybári zvyknú z člna zakrmovať stred jazera a svoje koncové montáže zavážajú. Tak som sa tomu musel prispôsobiť a zobral som si so sebou 420 centimetrov dlhé feeder prúty aby som vedel nahodiť do blízkosti stredu jazera.

Aby moja koncová montáž letela čo najďalej a najpresnejšie tak som použil method kŕmidlo so štabilizačnou tyčkou. Tá spomínaná plastová tyčka slúži na to aby sa kŕmidlo počas letu nekývala, držala svoj smer aj vtedy ak by fúkal vietor. K tomuto method kŕmidlu je pribalená aj nová silikónová plnička pomocou ktorej sa dá kŕmidlo naplniť krmivom a tak vznikne koncová montáž ktorá má aerodynamický tvar a dobré letové vlastnosti. Pri týchto svojich trojhodinových rybačkách som vôbec nezakrmoval iba som naplnil svoje kŕmidlo fluo krmivom a to celé som poriadne postriekal tekutou arómou s názvom Method Spray. Nástrahy som používal malé ale výrazné svojimi farbami, rôznymi vôňami a príchuťami.

Tieto nástrahy sa menujú Method pelety a sú to plávajúce nástrahy určené práve na tento štýl lovu.

Pár riadkov by som napísal aj o presnom nahadzovaní do diaľky. Aby som vždy nahadzoval do rovnakej diaľky tak som svoju koncovú montáž nahodil čo najďalej a vyšponoval som vlasec,

...následne som vlasec zaklipoval do kovového klipu ktorý sa nachádza na cievke navijaka...

a potom som svoju koncovú montáž vytiahol, na nástrahový osteň som nastražil jednu malú method peletku, spolu s háčikom som ju vložil do plničky

zasypal som to krmivom

...a následne som kŕmidlo pritlačil mirnou silou do plničky...

...a mal som dokonale naplnené kŕmidlo s nástrahou v strede.
Postriekal som to všetko Method Sprayom a pripravil som sa na nahadzovanie.
Dal som do toho všetku moju silu a švihol som.

Počas letu kŕmidla som svoj feeder prút prudko potiahol dozadu aby špička smerovala k nebi. Prečo som to spravil? Preto lebo som mal stále zaklipovaný vlasec aby moja koncová montáž dopadla do tej istej vzdialenosti ako pri prvom nahodení a tým že špička prúta smeruje do neba tak tlmí náraz kŕmidla o vodnú hladinu a tak sa nikdy nemôže stať že sa pretrhne kmeňový vlasec.

Method kŕmidlo má tendenciu sa zaboriť do bahna a...

tak som svoju koncovú montáž vždy po dopade na dno jazera opatrne potiahol po dne..

...aby som mal istotu že kŕmidlo leží na bahne a moja nástraha je aj tak plávajúca a tak sa pekne vznáša aj s háčikom presne nad krmivom a čaká na prvú rybu ktorá sa ulakomí na maškrtu a môžem Vám prezradiť že som nemusel dlho čakať na prvý záber. Aróma ktorú som nastriekal na naplnené kŕmidlo s nástrahou účinkuje okamžite, posiela silný potravinový signál rybám ktoré na to reagujú dosť rýchlo.

Za posledné dva týždne som bol päťkrát na trojhodinovej rybačke a skoro vždy som chytal na inom mieste a iba raz som zaznamenal slabú aktivitu rýb.
Obvykle som zdolával kapry od 50 do 60 centimetrov ale občas ma navštívili aj kapry cez 10kg a pár amurov ktoré mali asi 70 centimetrov.
Každú rybu som pokladal do podložky a aj menším rybám som pomocou Baktostopu dezinfikoval ranku po vpichu háčika.

Tento môj článok bol trocha odlišný od tých ktoré som zvykol písať ale dúfam že som Vám vedel dať aj takto užitočné informácie. Prajem Vám úspešné krátke rybačky.

Doporučené produkty:
- Hybrid Method Pelet
- Haldorado Fluo Energy - Modrá Fuzia
- Team Feeder Long Cast naviják
- Method Spray
- Method Feeder Long Cast Kmrítko

Značky:
Nenechajte si ujsť

Novinky, kupóny, nové články, akcie...

Zbieraj

Kde nás nájdete Doprava a Platba Email Telefonné číslo
Rybárske Potreby - Gold Carp © 2015