Riečny lov s Big Riverom
035 / 77 01 125 | obchod@goldcarp.sk

Riečny lov s Big Riverom

Prečítali: 5061

Rybárčim na Dunaji už 30 rokov, takže by sa dalo povedať, že už mám nejakú porovnávaciu vzorku. Začiatok leta nepatrí na väčšine riek ani zďaleka medzi najlepšie obdobia. Voda je ešte strašne kalná, je plná nánosov, stav vody je veľmi vysoký a prúd veľmi rýchly...ALE, už aj v tomto čase sa dá pochytať obrovské množstvo rýb! Tento rok ma vítala rieka takou hojnosťou rýb, že aj po takej dobe to bolo pre mňa priam zarážajúce. Za ani zďaleka nie ideálnych podmienok, som behom niekoľkých hodín ukorystil nespočetné množstvo najrôznejších druhov pleskáčov a kaprov. A nie len ja. Rovnako pochodil takmer každý, kto si, nedbajúc o útoky komárov, dal tú námahu prísť na breh a aspoň sa o to pokúsiť. Na celom domácom úseku Dunaja, chytali, a ešte stále chytajú rybári obrovské množstvá rýb, prakticky na každom jednom mieste! Necelé 4 roky stačili, aby sa rieka opäť našla a jej rybia populácia bola opäť na vrchole. K tomu sa pridala tento rok aj prívalová vlna, ktorá prišla, z pohľadu čoskoro sa neresiacich rýb, práve včas. Záplavové územie sa naplnilo vodou, ktorá tam následne dlho zostala. Okrajové oblasti toku sa hemžia miliardami žubrienok. Podľa najskromnejších odhadov odborníkov, môžeme o 2-3 roky počítať s asi dvoj až trojnásobným počtom rýb, v porovnaní s ich dnešnou populáciou. V tých najodvážnejších prognózach sa zas hovorí už o tom, že onedlho, ak budeme chcieť loviť pekné sumce, alebo kapry, už nebudeme musieť chodiť na rieky ako Ebro, alebo Pád, ale práve sem, na maďarský úsek Dunaja. Aby sa tento, dnes naozaj utopisticky znejúci „sen” naplnil, máme naozaj tie najlepšie predpoklady.

Lov na řece s Haldorado big river
Napriek vysokému stavu vody, som už uprostred leta spovedal Dunaj

Takže prognostizujúce znamenia pre rok 2019 boli veľmi priaznivé, a to tá najlepšia časť riečnej sezóny sa ešte len začína. Najplodnejšími mesiacmi bývajú september, október a november. Hladina je už v týchto mesiacoch nízka, voda Dunaja (ako aj väčšiny iných riek) sa prečistí, spomalí, a ryby jedia ako kobylky.

Haldorado big river
Boli to iba niekoľkohodinové rapid rybačky

Už roky venujem veľa času a energie, aby som medzi širšími masami spopularizoval lov na divokej vode, obzvlášť na Dunaji. Avšak popri popularizačnej práci venujem veľa času aj vývoju vhodných nástrojov a vnadidiel. Túto jar debutoval ďalší člen rodiny prútov By Döme TEAM FEEDER, BIG RIVER, ktorý prichádza na pulty v štyroch rozličných dĺžkach a vrhacích hmotnostiach: 3 m – 300 RXH 100-250 g; 3,3 m – 330 RXH 100-300 g; 3,6 m – 360 RXH 100-300 g; 3,9 m – 390 RXH 100-350 g. Ten, kto sa chystá na method feederový lov na rieke, si tu nájde jeden z najlepších a najsilnejších prútov, aké sú dnes na trhu dostupné. Telo prúta (blank) bolo vyrobené zo špeciálnej karbónovej zliatiny, ktorá sa stará o štíhly, ale mimoriadne silný základ. Na ten sa následne dostali ďalšie dve extra silné karbónové tkaniny, ktoré telo ďalej spevňujú. Táto technológia vytvára materiál, vďaka ktorému zostane prút nezlomný, no napriek tomu potrebne pružný, aj pri nahadzovaní najťažších krmítok a zdolávaní kapitálnych rýb. Presné hody zabezpečujú mimoriadne tvrdé, dvojito vyviazané SiC očká, ktoré nájdeme nie len na tele prúta, ale aj na špičke. Najsilnejšia červená špička disponuje tvrdosťou 8 oz!

Novinky Team Feeder Big River feeder pruty
Po stopách rýb som sa vydal novými feederovými prútmi BIG RIVER
Haldorado big river
Obrovské množsvo rýb som registroval s absolútnym úžasom. Najviac sa to prejavovalo útokmi objemných pleskáčov
Haldorado big river
Dobrá správa sa šírila ako lesný požiar. Na breh Dunaja zavítalo nevídané množstvo rybárov. Mnohí si však myslia, že tu je dovolené všetko! Tak to teda NIE! Dohľad a ochrana rýb sa tu vykonávajú pravidelne. V hociktorú chvíľu tu môžeme, či na vode, alebo na pevnine, natrafiť na porybného!

Popri vhodnom náčiní, dozrel konečne čas uviesť na trh aj rodinu krmív, vyvinutú špecificky pre potreby riečneho rybolovu. Tak sa zrodilo krmivo Haldorádó BIG RIVER. Dôležitým hľadiskom pri vývoji bolo, aby dostali zákazníci do rúk takú výdatnú a komplexnú zmes, ku ktorej stačí priliať vodu a je pripravená do boja. Hneď po rozbalení sáčku je veľmi dobre viditeľné, že krmivo prekypuje všelijakými látkami, ničím sme tu veru nešetrili! Obsah krmiva sme optimalizovali k apetítu troch najpopulárnejších rýb, na aké na našich tokoch natrafíme, a tými sú kapor, pleskáč a mrena.

Haldorado big river
Haldorádó BIG RIVER je nová rodina krmív vyvinutá špecificky pre potreby riečneho rybolovu

Skvelo držia a rýchlo sa rozpúšťajú. Z hodnotných zložiek by som vyzdvihol ťažké semiačka, ktoré zaručene zostanú na dne aj v najsilnejšom prúde, zozbierajúc tým ryby okolo nášho krmítka. Vo všetkých troch zmesiach nájdeme nové, úplne výnimočné, výslovne k tomuto krmivu vyvinuté eliptické pelety. Jedná sa o ploché, sladké pelety, mimoriadne veľkej hustoty, sú ako kamienky na hádzanie žabiek. Keď ich ryby ochutnajú, zaručene im učarujú a rady si na nich pochutnajú aj znova. 

Haldorado big river
Nech sa páči, „Starý Kapor”, ničím sme tu veru nešetrili!
Haldorado big river
Chutné sústa koštovali pekné kapry

Variant s názvom „Starý Kapor” obsahuje červenú kukuricu, ktorá disponuje vysokým obsahom karoténu, ďalej štyri druhy rôzne upravenej kukurice, TTX, strúhanku, piškóty, sladké keksíky, a 3 milimetrové mikropelety. Dokonalú chuťovú harmóniu mierne sladkej zmesi sme skompletizovali aromatickým mixom kyseliny maslovej a manga.Vnadiaci účinok môžeme ďalej vystupňovať všelijakými peletmi, alebo varenou kukuricou, ktoré patria medzi výborné kaprárske nástrahy aj na háčiku. 

Haldorado big river
„Chamtivý Pleskáč” je z troch krmív to najvýdatnejšie
Haldorado big river
Vyselektuje tie veľké!

Chamtivý Pleskáč” je zo všetkých troch nových krmív to najkomplexnejšie a najvýdatnejšie. Popri starostlivo selektovaných, chuťovo a farebne rôznorodých peletách, tu nájdeme v hojnom množstve aj drvené olejnaté semiačka. Príjemne sladko chutiacu zmes sme ďalej „aromatizovali” výťažkom z korenia spekulatius. Toto korenie je také markantné, až dominantné, že neutralizuje prakticky každú inú arómu. Tým pádom je ďalšie aromatizovanie nepotrebné. Či vlastne nie tak celkom, ale jediná aróma, ktorou môžeme túto zmes ďalej zintenzívniť, je Haldorádó Aroma Tuning Veľký Pleskáč, keďže aj táto aróma obsahuje koncentrovaný výťažok z korenia spekulatius. Vnadiaci účinok môžeme ďalej vystupňovať malým množstvom nakrájaných dážďoviek, ktoré sú pri love pleskáčov veľmi efektívne aj na háčiku.

Haldorado big river
„Svižná Mrena ” je takisto veľmi výdatná zmes
Haldorado big river
Popri mrenách obľubujú túto zmes aj jalce a podustvy

Svižná Mrena” prekypuje všetkými zložkami, ktoré dokážu upútať pozornosť tejto najsvižnejšej ryby našich vodných tokov. A keď ju upútali, tak ich dokáže aj udržať na mieste. Ani tu nesmú chýbať rozlične sfarbené a chutiace pelety, drvené semiačka a samotnú esenciu zmesi predstavujúca aróma syr + kyselina maslová. Táto prenikavo „voniaca”, slano chutiaca zmes, sa okrem mrien mimoriadne pozdáva aj jalcom a podustvám. Dá sa pekne vypozorovať, že ako prvé na ňu vrhnú práve tieto ryby, avšak akonáhle dorazia mreny, nik iný tam už nemá na ružiach ustlané. Vnadiaci účinok sa dá ďalej vystupňovať malým množstvom kostnáčov, ktoré patria zároveň medzi najchytľavejšie mrenárske nástrahy.

Haldorado big river
Samozrejme v našom sortimente ponúkame aj 85-300 gramové, špeciálnymi úchytnými pazúrikmi vybavené riečne krmítko BIG RIVER
Haldorado big river
Hotová záplava komárov! Bez poriadneho odpudzovača radšej ani nikam nechoďme!!!

Tieto krmivá prichádzajú do obehu v nadpriemernom 1,5 kilovom balení, ktoré bohato postačí na poobedňajšiu rybačku, a týmto spôsobom môžeme ponúknuť aj priaznivejšiu jednotkovú cenu. Rybár smerujúci na rieku nepotrebuje nič viac, iba si vybrať variant, ktorý sa špecializuje na jeho cieľovú rybu, a potom si už môže iba užívať ovocie dobre odvedenej práce!

Haldorado big river
Toto bol minulý rok môj najväčší kapor z Dunaja. Jeho presná hmotnosť: 17,44 kg. Tohtoročný cieľ je chytiť ešte väčšieho!

Najlepšie mesiace sú ešte len pred nami. Ak ste si ešte rybačku na veľkých tokoch nevyskúšali, teraz je ten správny čas!

Novinky:
- Feeder prúty na lov na rieke: Team Feeder Big River
- Krmivá na rieke: Haldorado Big River

Doporučené produkty:
- Krmítko na rieke: Haldorado Big River
- Naviják: Team Feeder Long Cast LCS
- Podberáková hlava: Team Feeder
- Podložka: Team Feeder Rapid

Značky:
Populárne články
Vo Februári 2017, sa rodina navijakov TEAM FEEDER výrazne rozrástla a dovtedy osamotený SPRO Team Feeder Special LCS 550M, dostal štyroch nových súrodencov. Za tú dobu sa už s nimi stihli zoznámiť tisícky rybárov a používajú ich...
Čítaj ďalej
Pri predstavovaní prútov By Döme TEAM FEEDER Power Fighter, ktoré sa dostali do obchodov iba nedávno som spomínal, že vďaka neustále prebiehajúcim vývojovým prácam sa nové vylepšené prúty...
Čítaj ďalej
Neustále napínam svoje hranice a ak mi to dovolia, tak aj hranice druhých... Deň čo deň sa aktívne podieľam na vývoji mnohých produktov, občas je toho až priveľa. Zapálene hľadám nové, často až...
Čítaj ďalej
Rád by som sa s Vami rybármi podelil o svoje skúsenosti s lovom na veľké vzdialenosti s feeder prútmi lebo sa táto technika v posledných rokoch stáva čoraz populárnejším. Dúfam že moje rady Vám pomôžu...
Čítaj ďalej
Články o lov na feeder
Pre vytrvalých, lovom pobláznených rybárov, ktorí holdujú svojmu koníčku aj v zime, môže aj studená voda ukrývať mnoho príležitostí na ulovenie vytúženej, snovej ryby! Ani ja som nelenil a hneď niekoľ...
Čítaj ďalej
Je január, nachádzame sa uprostred zimy, a generál Mráz poriadne pritvrdil. Zo svojho zovretia nepopustí ani cez deň, čo znamená, že všetky jazerá v okolí pokrýva hrubý ľadový pancier. Akokoľvek neuve...
Čítaj ďalej
Rok 2019 nám priniesol úspechy, o akých, a tu si myslím, že môžem hovoriť v mene nás všetkých, sme si dovolili iba snívať. Teraz nastal čas, aby sme sa pod lupou dobre pozreli, ako sa nám podarilo fan...
Čítaj ďalej
Lov v zime je naozaj jedinečná a pozoruhodná výzva. Na brehoch panuje v tomto období často hrobové ticho a ulovené ryby majú, nezávisle od druhu a veľkosti, vždy cenu zlata. Priznávam sa, popri veľkor...
Čítaj ďalej

Zanechať komentár

Captcha


Cena dopravy
Slovensko

- Objednávky do 20€ - 4.8€

- Objednávky 21-65€ - 4.2€

- Objednávky 65-150€ - 2.4€

- Objednávky nad 150€ - zdarma

Ceny sú uvedené s DPH

Česká republika

- Objednávky do 2500Kč - 185Kč

- Objednávky 2500-5000Kč - 95Kč

- Objednávky nad 5000Kč - 30Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

Dodánie objednávok

- dobírkou prostrednictvom UPS spravidla do 1-3 pracovné dny 

Viac informácie

Skladové zásoby

×
Skladové zásoby

Sú aktualizovaný

Objednávku dostanete

×
Objednávku dostanete

1-3 pracovné dny

×
Špecializovaný na Feeder

Eshop zameraný na feeder

×
Cena dopravy
Slovensko

- Objednávky do 20€ - 4.8€

- Objednávky 21-65€ - 4.2€

- Objednávky 65-150€ - 2.4€

- Objednávky nad 150€ - zdarma

Ceny sú uvedené s DPH

Česká republika

- Objednávky do 2500Kč - 185Kč

- Objednávky 2500-5000Kč - 95Kč

- Objednávky nad 5000Kč - 30Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

DODACIA LEHOTA

×
DODACIA LEHOTA

1-3 pracovné dny

×
×