Pár tipov v pred príchodom jari
035 / 77 01 125 | obchod@goldcarp.sk

Pár tipov v pred príchodom jari

Prečítali: 1119

Uplynulá zima bola k rybárom obzvlášť nemilosrdná. Jazerá boli takmer do konca pokryté ľadovým pancierom, ale tak zima, aby sme si mohli zachytať na diere, zas nebola. Preto sa niet čomu diviť, že mnohí už netrpezlivo čakajú na prvú rybačku v roku. Obdobie na začiatku jari ešte nebýva o maratónskych túrach, baženie po úlovkoch dokáže v štipľavej zime nasýtiť aj niekoľkohodinový methodový lov. S kamarátom Tomim Putzom sme to už nevydržali a odskočili sme si na strieborné jazero na jednu takúto bleskovú návštevu.

Na takýchto „rapid” rybačkách je najlepšie, že sa na ne v podstate ani netreba nejako zvlášť pripravovať, nároky na výstroj a vnadidlá sú úplne minimálne. Nakoľko väčšina rybárov sa rozhodne odštartovať rok na dobre známom, intenzívne zarybnenom jazere v blízkosti ich bydliska, majú jasno, s akým dlhým prútom a akou montážou sa oplatí na túto rybačku vybrať. V článku s názvom „Method feeder lov na okraji mesta” som už predsatvil sériu prútov By Döme TEAM FEEDER Pro Method Feeder, ktoré sú dostupné v širokej škále veľkostí, preto je zaručené, že nájdeme aj dĺžku, ktorá vyhovuje presne našim požiadavkám.

Tipy na lov na jar
Ľady sa roztopili, konečne nám nič nebráni, aby sme si poriadne zachytali!
Tipy na lov na jar
Prúty By Döme TEAM FEEDER Pro Method Feeder sú pre jarné rybačky s jemnou montážou ako stvorené
Tipy na lov na jar
Prvé podobratie v roku je vždy obrovská radosť!
Tipy na lov na jar
Hlavne ak je to takýto krásny, zdravý šupináč
Tipy na lov na jar
Takýto kapor by zahrial pri srdci aj v lete, nieto ešte teraz, hneď čo zmizol ľad

Aj čo sa týka montáží, hlavným kritériom je jednoduchosť a pohotovosť. Krmítka By Döme TEAM FEEDER Vario a Long Cast Method Feeder sa dajú namontovať behom niekoľkých sekúnd. Kým to prvé je účinným pomocníkom pre rybačkách v menších vzdialenostiach, s Long Cast variantom dosiahneme s ľahkosťou aj na vzdialenejšie miesta. Po uviazaní montáží nám už v podstate nezostáva nič, len zafixovať náväzec a rybačka sa môže začať. Pre tých, ktorým sa nechce veľmi piplať ani s viazaním háčika, sú k dispozícii aj hotové montáže s napred uviazaným nástrahovým ostňom.

Tipy na lov na jar
Pomocou krmítok By Döme TF Vario a Long Cast Method Feeder sa dajú chytľavé montáže zhotoviť ľahko a rýchlo
Tipy na lov na jar
Neradi viažete háčiky? Použite hotové, napred uviazané háčiky!

 Haldorádó SpéciMethod Rig je k použitiu okamžite pripravený, s nástrahovým ostňom kombinovaný háčik na pletenom náväzci, kým ďalšia šikovná vychytávka s názvom Guru QM1 Bayonet s napred uviazaným ostňom , je methodový náväzec na monofilnej šnúre. Dôvodom, že som vyzdvihol práve tieto dva modely je, že ich variant vybavený háčikom veľkosti 10 je práve ideálny k tej najjednoduchšej predstaviteľnej nástrahe - BlendeXCorn-u.

Tipy na lov na jar
Medzi napred uviazanými náväzcami nájdeme aj množstvo takých, ktoré boli vyrobené výslovne pre method feederový lov s nástrahovým ostňom

Najnovším členom rodiny SpéciCorn je BlendeXCorn, čo je vlastne v aróme sa kúpajúca, farebná silikónová kukurica. Jej aróma je totožná s príchuťami  nástrah BlendeX Pop Up a Hydro, takže sa dá povedať, že rybári sú už s ňou dobre oboznámení. Čo je však najväčším aktívom tejto rodiny nástrah, je ich farba. Keďže zdokonaľovaniu nástrah venujeme nesmierne množstvo času, na skúšobných rybačkách sme si všimli, že z nástrahy s rovnakou arómou a rovnakou vztlakovou silou, berú ryby často iba jednu konkrétnu farbu, raz jednu, inokedy zas inú. Preto je skvelé, že v tejto rodine nástrah máme na výber  z 9 rozličných farieb (citrónovo žltá, oranžová, biela, červená, zelená, fialová, modrá, zelená, červená). Nie je náhoda, že sa táto nástraha dostala do hlavnej úlohy môjho jarného method feederového článku, nakoľko v studenej vode, pri striedmo sa kŕmiacich kaproch, zohráva veľmi veľkú úlohu, ako sa dokážeme prispôsobiť k existujúcim podmienkam.

Tipy na lov na jar
BlendeXCorn prichádza do obchodov v 6 chuťových prevedeniach
Tipy na lov na jar
Rybám môžeme ulahodiť nielen príchuťami, ale aj farbami. BlendeXCorn je dostupný v dvoch farbách pri každej príchuti, celkovo deviatich príchutiach
Tipy na lov na jar
Perfektne vybalansovaná nástraha sa väčšinou zahákne do spodku rybiej papuľky

V takomto čase, v kalnej jarnej vode a s tmavšími krmivami, sú favoritmi skôr krikľavejšie, výstrednejšie farby ako napr. citrónovo žltá, oranžová, biela, poprípade červená, kým v lete, na svetlejších krmivách, sa viac vynímajú tmavšie farebné tóny. Aplikovanie nástrahy BlendeXCorn sa žiadnym spôsobom neodlišuje od jej predchodcu, keďže aj táto sa dá najjednoduchšie ponúknuť na nástrahovom ostni. Keďže na vztlakovej sile sa nič nezmenilo, najlepšie sa bude dať táto drobná imitácia kukurice  použiť pri háčikoch veľkosti 10.

Tipy na lov na jar
BlendeXCorn je jednoduchá a chytľavá nástraha. Najlepšie sa ponúka na nástrahovom ostni!
Tipy na lov na jar
Jednoduchá, ale o to znamenitejšia technika

Túto rodinu nástrah najviac odporúčam hlavne tým, ktorí majú vo zvyku sa občas vybrať na rybačku iba s minimálnym výstrojom. Vlastne sa dá povedať, že jedna šesťková krabička BlendeXCornu vyrieši väčšinu situácií, navyše sa nám aj zmestí do vrecka.

Tipy na lov na jar
TIP: V prípade pleteného náväzca sa oplatí nástrahu poziciovať na vrch knedlíka, kým v prípade meravých, monofilných náväzcov, ju radšej ukryme do stredu knedlíka!

Popri nástrahe sa dá aj obsah krmítka zvoliť tak, aby sme sa s ním nemuseli veľa babrať. Krmivá Wintera Spring z rodiny produktov Haldorádó Ready Method Pellet sú mimoriadne účinné už aj takto skoro na jar, navyše sú doslova stelesnením jednoduchosti, keďže po rozbalení sáčku ich môžeme rovno naplniť do krmítka a už aj môže ísť medzi ryby.

Tipy na lov na jar
Je paradoxné, že v niekoľkostupňovej vode pred zamrznutím sa kapry sotva stravujú, naproti tomu po roztopení ľadu na jar, sa končí prakticky každý náhod záberom. Darmo, je jar!
Tipy na lov na jar
Prvá rybačka v roku si viac nástrah a krmiva ani nevyžaduje
Tipy na lov na jar
Celú zimu sme čakali na teno moment!

Je to veľmi zvláštny pohľad, pozrieť sa na tácku a vidieť tam iba jednu malú krabičku vnadidla a pár téglikov nástrah, pritom úlovok je pôsobivejší ako kedykoľvek predtým. Ak sa pri dočítaní týchto riadkov nachádzate v blízkosti nejakej „vlniacej sa” vodnej plochy, vyskúšajte to, oplatí sa stráviť pár hodín rybačkou aj takto skoro. Verím tomu, že Vám moje rady pomôžu a čoskoro sa dočkáte prvej ryby v novom roku.

Doporučené produkty:
- Naviják: Team Feeder Pro Method
- Pruty: Team Feeder Pro Method
- Podberáková hlava: Team Feeder Method Carp 1
- Krmítka: By Döme Team Feeder Vario Method
- Krmítka: By Döme Team Feeder Method Feeder Long Cast
- Nástraha: Haldorado Blendexcorn
- Montáž: SpeciMethod Rig
- Montáž: Guru QM1 Bayonet Rig
- Ihla: Team Feeder 001
- Kreslo: Team Feeder Rotary Box
- Krmivo: Haldorado Ready Method Pellet

Značky:

Zanechať komentár

Captcha


Populárne články
Vo Februári 2017, sa rodina navijakov TEAM FEEDER výrazne rozrástla a dovtedy osamotený SPRO Team Feeder Special LCS 550M, dostal štyroch nových súrodencov. Za tú dobu sa už s nimi stihli zoznámiť tisícky rybárov a používajú ich...
Čítaj ďalej
Pri predstavovaní prútov By Döme TEAM FEEDER Power Fighter, ktoré sa dostali do obchodov iba nedávno som spomínal, že vďaka neustále prebiehajúcim vývojovým prácam sa nové vylepšené prúty...
Čítaj ďalej
Neustále napínam svoje hranice a ak mi to dovolia, tak aj hranice druhých... Deň čo deň sa aktívne podieľam na vývoji mnohých produktov, občas je toho až priveľa. Zapálene hľadám nové, často až...
Čítaj ďalej
Rád by som sa s Vami rybármi podelil o svoje skúsenosti s lovom na veľké vzdialenosti s feeder prútmi lebo sa táto technika v posledných rokoch stáva čoraz populárnejším. Dúfam že moje rady Vám pomôžu...
Čítaj ďalej
Cena dopravy
Slovensko

- Objednávky do 20€ - 4.8€

- Objednávky 21-65€ - 4.2€

- Objednávky 65-150€ - 2.4€

- Objednávky nad 150€ - zdarma

Ceny sú uvedené s DPH

Česká republika

- Objednávky do 2500Kč - 185Kč

- Objednávky 2500-5000Kč - 95Kč

- Objednávky nad 5000Kč - 30Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

Dodánie objednávok

- dobírkou prostrednictvom UPS spravidla do 1-3 pracovné dny 

Viac informácie

Skladové zásoby

×
Skladové zásoby

Sú aktualizovaný

Objednávku dostanete

×
Objednávku dostanete

1-3 pracovné dny

×
Špecializovaný na Feeder

Eshop zameraný na feeder

×
Cena dopravy
Slovensko

- Objednávky do 20€ - 4.8€

- Objednávky 21-65€ - 4.2€

- Objednávky 65-150€ - 2.4€

- Objednávky nad 150€ - zdarma

Ceny sú uvedené s DPH

Česká republika

- Objednávky do 2500Kč - 185Kč

- Objednávky 2500-5000Kč - 95Kč

- Objednávky nad 5000Kč - 30Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

DODACIA LEHOTA

×
DODACIA LEHOTA

1-3 pracovné dny

×
×