Oddych pri feeder prútoch

Oddych pri feeder prútoch

Prečítali: 243

Presne tak, aj to je možné aby si rybár oddýchol a relaxoval pri love s feeder prútmi. Stalo sa to nedávno a bol to príjemný deň strávený s priateľmi pri vode.

Nebudem ale predbiehať , začnem svoj príbeh pekne od začiatku.

Počasie je veľmi premenlivé a tento víkend som sa ani nachystal na rybačku ale mal som tušenie že mi niektorý kamarát zavolá a položí mi otázku: Peťo kam pôjdeme na rybačku? Ten spomínaný telefón zazvonil o dva dni a volal mi kamarát Jácint ktorý je začínajúcim rybárom a dohodli sme si rybačku a oddych pri vode. Ten oddych spočíval v tom že mi Jácint oznámil bude na rybačke aj jeho 6 ročný syn a ja som sa rozhodol že zoberiem so sebou moju sučku Amerického Staffordshírského Terriera ,, KYRU ,,. Tak sa aj stalo a nasledujúci deň sme sa stretli pri štrkovisku. Na mieste činu sme sa dohodli na tom že dnešný deň nebude o aktívnom love rýb ale hlavne o relaxe.

Tak som si namiešal iba jedno balenie kvalitného krmiva.
Toto krmivo je síce určené pre bodové zakrmovanie pri love na boilies ale svoju podstatu nájde aj pri love kaprov feeder technikou.
Jedná sa o úplnú novinku v ponuke firmy a je to krmivo Haldorádó Stick Mix s hrubou štruktúrou a silnou pečeňovou vôňou.

Pri miešaní treba dávať pozor na to aby ste pridávali vždy iba malé množstvo vody do krmiva a poriadne premiešali a nechali odstáť aspoň 3 minúty.

Ja som takto spravil asi 5 – 6 krát kým som dostal skutočne perfektné krmivo s ktorým som naplnil svoje kŕmidlo.

Na nástrahový osteň som nastražil jednu červenú umelú peletku s názvom Spéci Pellet s príchuťou Korenistá Pečeň a koncovú montáž som nahodil asi na 100 – 110 metrov od brehu.

Prečo tak ďaleko? Počítal som s tým že na brehu asi bude behať kamarátov syn Beni s mojim psom Kyrou a možno Beni bude hádzať kamienky do vody a aj to je možné že môj pes skočí do vody za tými kamienkami. Ako som vedel kŕmidlo s krmivom a s nástrahou nahodiť do takej diaľky s feeder prútom? Jednoducho, svoju výbavu som mal postavenú na ďaleké nahadzovanie.

Používal som 420 centimetrov dlhé feeder prúty s názvom By Döme Master Carp Pro Long Cast ktoré sú vyrobené z materiálu IMT 10 Power Carbon...
...a na ktorých sú špeciálne tvarované očká typu KW Low Rider SIC , navijaky s veľkou a kónickou cievkou...
...špeciálny feeder vlasec s označením Long Cast.
S takou zostavou sa dá opravdu nahodiť ďaleko. Na druhý nástrahový osteň som nastražil...
Fluo ananásovú peletku s priemerom 12mm...
..naplnil som kŕmidlo krmivom a nahodil približne tam kde som nahodil aj svoju prvú koncovú montáž.

Našponoval som vlasec a prúty som položil na vidličky tak že pravý prút som posunul dozadu a ľavý prút dopredu lebo som mal rovnako dlhé prúty. Medzi tým aj kamarát Jácint bol hotový s miešaním krmiva a s nahodením koncových montáží a tak sme si išli sadnúť a porozprávať sa. Jácintov syn si dobre porozumel s mojim psom a stali sa tak kamarátmi, myslím si že na celí život. Beni sa tešil asi najviac s toho že mu môj pes občas olízal ruku a že ho poslúchal na slovo. Ja som sa tešil zas z toho že Beni nehádzal kamienky do vody a mal som šancu na úlovok.

Ako sme si tak sedeli, rozprávali, sledovali špičky prútov tak sme si nevšimli ako ten čas letí a mi sme boli stále bez záberu pričom sme už asi 3 krát prehodili svoje koncové montáže. V tom prišiel Beni a oznámil svojmu otcovi že má hlad a veru aj ja som vyhladol tak sme sa išli najesť. Ako to už býva zvykom prvý záber prišiel práve vtedy keď som si prvé sústo dával do úst. Pribehol som k prútu a zasekol som. Cítil som iba malí odpor ryby ale to sa zmenilo za pár minút a začalo sa preťahovanie kto s koho. Vyhral som ja nad kaprom.

Z úlovku sa asi najviac tešil Beni ktorý sa s úlovkom aj rád odfotil.

Pri zdolávaní som mu vysvetľoval základy jemného zdolávania, podoberanie úlovku, uloženie úlovku na navlhčenú podložku, správne držanie úlovku pri fotení a samozrejme šetrné zaobchádzanie a púšťanie úlovku naspäť do vody. Ak sa to za mlada naučí a bude vedený k tomu aby si vážil prírodu a zvieratá tak sa z neho možno stane správny rybár so srdcom.

Kamarát mal tiež záber a v podberáku...

..sa ocitol asi pol kilový karas a za hodinu nachytal asi 8 karasov kým mu prišiel razantný záber od kapra s váhou 5,60kg.

Kamarát mal čo robiť aby ubrzdil kapra pri zdolávaní ale nakoniec sa mu podarilo zdolať kapra a ja som mu pomáhal pri podoberaní ryby a samozrejme jeho syn sledoval celé dianie a naše počínanie. Prvé zážitky s rybačkou a stretnutie s rybami už mal Beni za sebou a mohli sme pokračovať s obedom.

Po obede sme zdolali ešte pár kaprov a jedného jesetera.

Nemali sme veľa záberov ale keď si zoberiem v úvahu to že sme nezakrmovali tak sme celkom pekne zachytali. Pomaly sme si začali baliť veci a všetci sme sa vybrali domov ale dohodli sme sa na tam že si takúto akciu ešte zopakujeme a možno si aj niečo uvaríme.

Milý rybári, prichádza teplejšie obdobie a bude čas na to aby ste si svoju priateľku, manželku, deti zobrali k vode a venovali im svoj drahocenný čas a ukázali kúzlo rybolovu a naučili mladú generáciu k pokore k prírode a k všetkému živému.

Príjemný pobyt pri vode Vám prajem.

Doporučujeme:
- Team Feeder Master Carp Pro Long Cast prúty
- Team Feeder Method Feeder Krmítka
- Spro Team Feeder Special LCS 550M
- Haldorado Stick Mix
- Haldorado SpeciPellet
- Haldorado Fluo Rozpustny Pellet

Značky:
Nenechajte si ujsť

Novinky, kupóny, nové články, akcie...

Zbieraj

Kde nás nájdete Doprava a Platba Email Telefonné číslo
Rybárske Potreby - Gold Carp © 2015