Predstavujem nové navijaky By Döme TEAM FEEDER Master Carp LCS Pro
035 / 77 01 125 | obchod@goldcarp.sk

Predstavujem nové navijaky By Döme TEAM FEEDER Master Carp LCS Pro

Prečítali: 3519

Rodina navijakov By Döme TEAM FEEDER sa na 2019 rozrástla o ďalšieho hodnotného člena. Jedná sa o staronové vylepšenie, ktoré predstavuje, v evolučnom rade týchto skvelých navijakov, ďalšiu vylepšenú, modernejšiu verziu populárnej rodiny Master Carp LCS. V nasledujúcom článku Vám detailne ukážem, ktoré sú tie technické parametre a zásadné vylepšenia, ktoré pozdvihujú tento navijak na novú, ešte vyššiu úroveň. Zoznámte sa s modelom Master Carp LCS Pro!

 

Často dostávam otázku, akú feederovú výbavu, presnejšie aký prút, navijak a doplnky odporúčam k zakúpeniu, so zreteľom na kritériá ako sú cenová dostupnosť, spoľahlivá kvalita a dlhá životnosť! V minulosti býval kameňom úrazu práve navijak, keďže bol odporúčaný model buď veľmi drahý, alebo ho záujemcovia nepovažovali za dostatočne dobrý. Tým bola úloha číslo jedna daná: vyvinúť navijak, či presnejšie navijaky, ktoré budú vyhotovené, so špecifickým zreteľom na rozličné segmenty a kritériá výslovne feederového rybolovu. Maximálne vyhovujúc týmto nárokom sa dostali vo februári 2016 na pulty obchodov navijaky By Döme TEAM FEEDER vo verziách s prednou brzdou v resp. baitrunnerom.

By Döme Team Feeder Master Carp LCS Pro naviják
Najnovším pokrokom na palete navijakov By Döme TEAM FEEDER je séria Master Carp LCS Pro
 

Jedným z nich bola séria navijakov Master Carp LCS, ktorej členovia, modely s baitrunnerom, boli vyvinutí pre špecifické potreby feedeorvého rybolovu. Táto séria bola určená na každodenné, rekreačné rybačky, predovšetkým pre rybárov, ktorí preferujú vyššiu kvalitu, no svojimi parametrami určite medzi obyčajné rekreačné navijaky nepatril. Tieto navijaky sa podobali na podobne konštruované Carp Fighter LCS a Pearl Carp LCS navijaky, ale disponovali podstatne väčšou technologickou výbavou. Pri vývoji tejto rodiny bolo hlavným kritériom, aby boli vhodné na realizovanie dlhých hodov, pri použití tenkých vlascov, no napriek tomu zostali relatívne malé, ľahko ovládateľné a precízne.

By Döme Team Feeder Master Carp LCS Pro naviják
Nech sa páči, predok a potomok! Navijak Master Carp Pro LCS si zachoval hlavné vzhľadové charakteristiky svojho predchodcu, ale došlo k niekoľkým jemným vylepšeniam!

Je triviálnou pravdou, že aj dobré sa dá stále ďalej zlepšovať. Preto sme usúdili, že dospel čas, aby sme využijúc nové nápady a stále napredujúce výrobné technológie, pokročili, a urobili ďalší krok pri vývoji rodiny prútov Masters. A tak Vám s hrdosťou predstavujem produkt našej tvrdej práce, ktorý dostal štýlový názov Master Carp LCS Pro!

Pozrime sa, v čom spočíva technický a kvalitatívny pokrok!
Potomok si bezpochyby zachoval hlavné vzhľadové charakteristiky svojho predchodcu, avšak došlo k niekoľkým jemným vylepšeniam! V prvom rade dostal prút úplne novučičkú rýchlobrzdu, stabilnejší rotor, a taktiež širšiu a väčšiu cievku a rotor. Telo navijaka, v resp. nesmierne odolná a trvácna konštrukcia zostali. V posledných troch rokoch už skúšky, ktorým ich denno denne vystavovali rybári, úspešne zložili, nie nadarmo patria navijaky Master Carp medzi naše najúspešnejšie navijaky! Telo bolo vyrobené z materiálu grafit-hybrid, skrýva sa v ňom celkovo 5+1 ložísk, vďaka ktorým sa jedným silným otočením kľučky otočí rotor až 16 (!) krát. O bezchybný profil vlasca – aj v prípade veľmi tenkého vlasca – sa stará systém na kladenie vlasca S-Curve. Má zosilnený oceľový preklápač, a vďaka jedinečnému, zosilnenému prevedeniu novej rolničky s ložiskami, zaujme vlasec zaručene ideálne miesto, v resp. sa nemusíme obávať jeho zauzlenia.

Nový, moderný navijak Master Carp LCS Pro má najnovšie technické parametre ktoré sa hodia k modernej dobe a k lovu s technikou feeder:

- K.C.D. – Kevlar Cloth Dragwasher – Najkvalitnejšie brzdové lamely
- A.C.R. – Airlite Carbo Rotor – Ľahký a vyvážený rotor
- L.P.S. – Line Protection System – Systém ktorý zabráni aby navijak navíjal vlasec pod cievku
- A.L.S. – Aluminium Long Cast Spool – Hliníková cievka na ďaleké hody
- D.S.L – Double Steel Line Clip – Dva kovové klipy na vlasec
- L.B.A. – Long Life Bail Arm – Trojnásobne zosilnená oceľová kľuka
- G.H.B. – Graphite-Hybrid Body – Grafit-Hybrid telo navijaka
- P.R.B. – Protected Roll Bearing – Celkom uzavreté ložisko
- B.B.R. – Ball Bearing Line Roller – Rolnička s ložisko proti krúteniu sa vlasca
- CNC Handle – Na CNC obrábaná kľuka

Myslím, že celkom bije do očí, že tento navijak dostal v porovnaní s predchádzajúcim Master Carpom plochejšiu, širšiu cievku. Pri svojom najširšom rozmere má hliníková cievka priemer 63 mm, špeciálne stvárnenie bočného lemu zas zabezpečí ľahké odvíjanie vlasca, čo je základným predpokladom pre ďaleký let montáže. Všetko to dokopy teda umožní ľahší a vzdialenejší náhod, kým naklonený lem a širšia cievka výrazne šetria vlasec, znižujúc riziko zauzlenia na nulu.

By Döme Team Feeder Master Carp LCS Pro naviják
Došlo k mnohým zmenám, ale telo navijaka a masívna, nesmierne odolná a trvácna konštrukcia zostali
By Döme Team Feeder Master Carp LCS Pro naviják
Dobre viditeľný rozdiel. Nový navijak dostal v porovnaní s predchádzajúcim Master Carpom plochejšiu, širšiu cievku
By Döme Team Feeder Master Carp LCS Pro naviják
Kým predchádzajúca veľkosť 5000 mala cievku s priemerom 60 mm, nový 6000-ový variant sa pýši cievkou s priemerom 63 mm
By Döme Team Feeder Master Carp LCS Pro naviják
O bezchybný profil vlasca – aj v prípade veľmi tenkého vlasca – sa stará systém na kladenie vlasca S-Curve

Kedy a komu bude tento navijak vyhovovať?

Na každodennú feeder rybačku a je to úplne jedno či sa jedná a začínajúceho alebo pokročilého alebo profesiálného rybára.

Určite sa hodí aj na lov v tečúcich vodách, v zarastených vodách, na lov v blízkosti prekážok. Môže sa používať aj splietaná šnúra ako kmeňová šnúra. Tieto 2 veľkosti navijakov sú ideálne na feeder prúty s dĺžkami 3,3; 3,6; 3,9 a 4,2m.

-Master Carp Pro LCS 6000: priemer cievky: 63 mm, 89 cm vlasca navinie na jedno otočenie kľukou , váha: 460 g, kapacita: 0,20 mm / 300 m
- Master Carp Pro LCS 5000: priemer cievky: 58 mm, 80 cm vlasca navinie na jedno otočenie kľukou, váha: 440 g, kapacita: 0,20 mm / 280 m


Podľa týchto parametrov sa dokáže každý rozhodnúť, ku ktorému prútu by si dokázal ten ktorý navijak predstaviť a použiť.

 

By Döme Team Feeder Master Carp LCS Pro naviják
Vďaka jedinečnému, zosilnenému prevedeniu novej rolničky s ložiskami, zaujme vlasec vždy ideálne miesto, v resp. sa zabráni jeho zauzleniu.
By Döme Team Feeder Master Carp LCS Pro naviják
Nie len že je mimoriadne účinný, ale ja nesmierne odolný! Tento navijak sa dá bez problémov použiť aj s pleteným vlascom, a s prehľadom zvládne aj zvýšené zaťaženie!
By Döme Team Feeder Master Carp LCS Pro naviják
Vynovili sme aj rukoväť kľučky
By Döme Team Feeder Master Carp LCS Pro naviják
Formou aj veľkosťou sa zhoduje so svojim predchodcom, ale nové povrchové prevedenie zabezpečuje oveľa stabilnejší, nekĺzavý úchop, a to aj v situácii, keď otáča rybár kľučkou mokrými rukami

Hlavná predná brzda je mimoriadne jemne laditeľná, zaručene sa nezasekne a bude fungovať bez akýchkoľvek porúch! Baitrunner zapíname na zadnom konci navijaka, tým sa dostane do voľnobežnej polohy. Silu baitrunnera môžeme jemne ladiť otočným regulátorom, čo má veľký význam hlavne na vlniacej, prúdiacej vode, keďže ho môžeme nastaviť tak, aby prúdenie ešte vlascom nepotiahlo, ale zaberajúca ryba už hej. Je dôležité, že pred zaseknutím je potrebné baitrunner opäť vypnúť, prepnutím páčky, alebo pootočením kľučky.

By Döme Team Feeder Master Carp LCS Pro naviják
Hlavná predná brzda je mimoriadne jemne laditeľná, zaručene sa nezasekne a bude fungovať bez akýchkoľvek porúch!
By Döme Team Feeder Master Carp LCS Pro naviják
Nová hlavná brzda je estetickejšia a aj technicky oveľa výhodnejšia
By Döme Team Feeder Master Carp LCS Pro naviják
Zo 6 kevlarových lamiel pozostávajúca brzda dávkuje vlasec dokonalo za každých podmienok
By Döme Team Feeder Master Carp LCS Pro naviják
Dôležitou a užitočnou pomôckou je aj systém s baitrunnerom
By Döme Team Feeder Master Carp LCS Pro naviják
O hladký, ľahučký beh navijaka sa stará 5 + 1 nehrdzavejúcich ložísk
By Döme Team Feeder Master Carp LCS Pro naviják
Prevod je 4,6:1, navinutie vlasca na jedno otočenie kľučky: 80 cm (5000-ová veľkosť), v resp. 89 cm (6000-ová veľkosť)
By Döme Team Feeder Master Carp LCS Pro naviják
Ako si už mohli rybári pri navijakoch By Döme zvyknúť, ani pri tomto type nechýba zaokrúhlený kovový odpružený klip, ktorý nájdeme na navijaku dokonca dvakrát

Človek nemusí byť odborník, aby videl, že došlo naozaj k výraznému pokroku, a nové modely disponujú naozaj úctyhodnou technologickou výbavou a technickými parametrami. No mnohí pozorní rybári si už v tomto bode asi všimli, že tieto vlastnosti sú im už od niekadiaľ povedomé...! Nuž, nie je to žiadna náhoda, keďže pri vývoji navijakov Master Carp LCS Pro, sme existujúci základ spojili s  najlepšími charakteristikami navijakov Fine Carp a Pro Method, ktoré sa na pulty dostali už na jeseň 2018! Prečo padla voľba práve na tieto? To je jednoduché! Vy, rybári, ste zložili svoj hlas jednoznačne pri týchto. Spätná väzba od zákazníkov, ako aj štatistiky predaja nám jednohlasne ukazujú, že od ich uvedenia na trh, patria tieto navijaky medzi absolútne najpopulárnejšie! Ako výsledok tohto spojenia vznikol moderný, špičkový produkt, ktorý je každým svojim drobným detailom povolaný k tomu, aby vyhovel na 100% požiadavkám dnešného feederového rybára, ktorý si viac ako hocičo, želá špičkový, moderný výstroj!

By Döme Team Feeder Master Carp LCS Pro naviják
Pri vývoji navijakov Master Carp LCS Pro, sme existujúci základ spojili s najlepšími charakteristikami navijakov Fine Carp a Pro Method, ktoré sa na pulty dostali už na jeseň 2018! Výsledkom je podobným technologickým vybavením disponujúci, moderný, špičkový navijak
By Döme Team Feeder Master Carp LCS Pro naviják
Pri oboch veľkostiach navijaka, 5000-ovej aj 6000-ovej, majú cievky úplne totožné rozmery
By Döme Team Feeder Master Carp LCS Pro naviják
Ak chceme, môžeme ich aj vymeniť, poprípade, cievky dvoch navijakov môžu slúžiť ako náhradná cievka pre ten druhý. Na navijak Master Carp LCS Pro môžeme kľudne hľadieť, ako na voľnobežného súrodenca navijakov Fine Carp a Pro Method!
By Döme Team Feeder Master Carp LCS Pro naviják
Meno zaväzuje…!

Ak potrebujete kvalitný, moderný navijak na feeder prút a zároveň za prijateľnú cenu tak Vám odporúčame práve navijak Master Carp LCS Pro.

Ďalej na Master Carp LCS Pro navijaky

Ďalej na Master Carp LCS Pro navijaky

Značky:
Populárne články
Vo Februári 2017, sa rodina navijakov TEAM FEEDER výrazne rozrástla a dovtedy osamotený SPRO Team Feeder Special LCS 550M, dostal štyroch nových súrodencov. Za tú dobu sa už s nimi stihli zoznámiť tisícky rybárov a používajú ich...
Čítaj ďalej
Pri predstavovaní prútov By Döme TEAM FEEDER Power Fighter, ktoré sa dostali do obchodov iba nedávno som spomínal, že vďaka neustále prebiehajúcim vývojovým prácam sa nové vylepšené prúty...
Čítaj ďalej
Neustále napínam svoje hranice a ak mi to dovolia, tak aj hranice druhých... Deň čo deň sa aktívne podieľam na vývoji mnohých produktov, občas je toho až priveľa. Zapálene hľadám nové, často až...
Čítaj ďalej
Rád by som sa s Vami rybármi podelil o svoje skúsenosti s lovom na veľké vzdialenosti s feeder prútmi lebo sa táto technika v posledných rokoch stáva čoraz populárnejším. Dúfam že moje rady Vám pomôžu...
Čítaj ďalej
Články o lov na feeder
Zlý čas na rybačku neexistuje. Myslím, že väčšina z nás to cíti takto, avšak, priznajme si, sú také podmienky, ktoré čas strávený na brehu, ani trochu, mierne povedané, neuľahčia. Z tohto pohľadu je n...
Čítaj ďalej
Mal som to šťastie, si už zaloviť v mnohých svetových destináciách, ale myslím si, že posledný výlet s kamarátom dr.Istvánom Pulaim, všetky predchádzajúce zážitky prekonal. Dale Hollow bol ozajstným K...
Čítaj ďalej
Syn každú sobotu navštevuje programátorskú školu v Segedíne. Vozíme ho sem na striedačku buď ja, alebo žena. Kým on tlačí do hlavy vedomosti v škole, ja trávim čas na brehu Tisy. Milujem debaty s rybá...
Čítaj ďalej
Milujem výzvy a rovnako tak aj rozmanitosť. Preto sa usilujem neustále vyhľadávať nové príležitosti, pri ktorých sa mi naskytá možnosť nadobudnúť nové skúsenosti a nezabudnuteľné zážitky, a v neposled...
Čítaj ďalej

Zanechať komentár

Captcha


Cena dopravy
Slovensko

- Objednávky do 20€ - 4.8€

- Objednávky 21-65€ - 4.2€

- Objednávky 65-150€ - 2.4€

- Objednávky nad 150€ - zdarma

Ceny sú uvedené s DPH

Česká republika

- Objednávky do 2500Kč - 185Kč

- Objednávky 2500-5000Kč - 95Kč

- Objednávky nad 5000Kč - 30Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

Dodánie objednávok

- dobírkou prostrednictvom UPS spravidla do 1-3 pracovné dny 

Viac informácie

Skladové zásoby

×
Skladové zásoby

Sú aktualizovaný

Objednávku dostanete

×
Objednávku dostanete

1-3 pracovné dny

×
Špecializovaný na Feeder

Eshop zameraný na feeder

×
Cena dopravy
Slovensko

- Objednávky do 20€ - 4.8€

- Objednávky 21-65€ - 4.2€

- Objednávky 65-150€ - 2.4€

- Objednávky nad 150€ - zdarma

Ceny sú uvedené s DPH

Česká republika

- Objednávky do 2500Kč - 185Kč

- Objednávky 2500-5000Kč - 95Kč

- Objednávky nad 5000Kč - 30Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

DODACIA LEHOTA

×
DODACIA LEHOTA

1-3 pracovné dny

×
×