Method feederový lov vo veľkých vzdialenostiach!

Method feederový lov vo veľkých vzdialenostiach!

Prečítali: 265

Feederový lov vo veľkých vzdialenostiach sa teší čoraz väčšej popularite aj v našej domovine. Tým sa rybárom otvárajú vrátka nových a nových príležitostí. Tento spôsob lovu sa vynikajúco osvedčil na krátkych, selektívnych rybačkách, v resp. aj v najvyostrenejších situáciách, za súťažných podmienok. Napĺňa nás nesmiernou radosťou a hrdosťou, že sme pri popularizácii tejto metódy zohrali zásadnú úlohu aj my. S plným nasadením a maximálnou odbornosťou, zúročiac všetky naše skúsenosti a vedomosti, sme celé roky usilovne vyvíjali nevyhnutné príslušenstvo.

Bez akejkoľvek nadsázky môžem prehlásiť, že vďaka neustálim vývojovým prácam, dokážeme rybárom ponúkať čoraz lepšie nástroje. Po By Döme TEAM FEEDER Master Carp Pro Long Cast prútoch, k nim prislúchajúcich Long Cast navijakoch a krikľavo sfarbených, silných Long Cast vlascoch, prichádza do obchodov ďalší člen rodiny, rad krmítok Long Cast Method Feeder.

Nástrojová dieľňa diaľkového method feederového rybolovu sa rozrástla o ďalší užitočný kus
Long Cast
By Döme TEAM FEEDER Long Cast Method Feeder krmítka sú náročne vypracované, mimoriadne trvácne skvosty. Odzrkadľuje to aj ich balenie

Celkom určite sme už všetci zažili situáciu, že pri diaľkových rybačkách (nad 60 metrov), sa obsah obyčajného methodového krmítka stratil akonáhle sa krmítko treslo o vodu. Samozrejme, s týmto problémom si môžeme pomôcť tak, že namiešame lepkavejšie, vlhkejšie krmivo, ale potom stráca na efektivite celá metóda, lebo takto pripravené krmivo sa bude rozpúšťať príliš pomaly a v ňom schovaná nástraha bude pre ryby iba ťažko dostupná. Po dôkladnej analýze všetkých nedostatkov existujúcich krmítok, sa nám vykreslil jasný obraz čo treba zmeniť a akým aspektom by malo ideálne methodové krmítko pre lov vo veľkých vzdialenostiach vyhovovať. Tieto zdanlivo jednoduché, avšak o to účinnejšie vylepšenia vám teraz postupne predvediem.

1. Krmivo zostane zaručene v krmítku!
To sme vyriešili tak, že krmítko dostalo ochranný lem a tri rebrá. Vďaka tomu z krmítka okamžite po dopade do vody nevytresknú ani tie najjemnejšie stavané krmivá. Predné rebro slúži ako akýsi "nárazník", ktorý ochráni hodnotný náklad.

Krmítko prichádza v prevedení s troma rebrami, tým pádom v sebe stabilne udrží aj jemnejšie stavané krmivá
Tomu istému cieľu slúži aj bočný ochranný lem
Predné rebro funguje aj ako „nárazník”. Vďaka nemu krmivo z krmítka nevystreskne hneď po dopade do vody

2. Bezpečné zaseknutie
Pri diaľkových feederových lovoch, používame monofilný vlasec hrubší ako 0,22 mm iba v najzriedkavejších prípadoch. Ináč by bolo dostať montáž do 80-100 metrovej diaľky prakticky nemožné. Avšak aj pri napnutom špici, je vlasec do takej miery natiahnutý, že kým záber zacítime, už väčšinou ryba samú seba zasekla. Samozrejme, iba keď je montáž dobre zhotovená. Na mnohých testovacích rybačkách sme si vyskúšali a jasne sa to potvrdilo, že krmítku treba dopriať iba minimálny priestor na kĺzanie (hornou zarážkou), alebo ho treba zafixovať, aby bol záber 100%-ný. Práve preto sme Long Cast Method Feeder vybavili tesne napasovaným obratlíkom, vďaka ktorému je polo-fixovaný. Ryba vsrkne nástrahu a keď sa pokúša ujsť (v tejto chvíli je ešte montáž fixovaná), musí nevyhnutne pohnúť aj krmítkom, ktoré svojou hmotnosťou napomôže dokonalému zaseknutiu. Následne, zúfalá ryba tým ako sa obracia a trasie hlavou, prakticky vždy vytiahne obratlík z konca krmítka, ktoré sa vďaka tomu od ryby vzdiali. V najkritickejšej chvíli pred podobratím to zabráni, aby krmítko rybe vybilo háčik z úst. Tam, kde je používanie fixovaných, alebo polo-fixovaných krmítok zakázané, môžeme odstránením obratlíka z konca krmítka získať veľmi jednoducho prvok do kĺzavej montáže..

Každé jedno z nových krmítok disponuje tesne pasujúcim obratlíkom, vďaka ktorému fungujú ako polo-fixované

3. Stabilný let, presný lov
Väčšina methodových krmítok je na lov vo veľkých diaľkach nevhodná, nakoľko pri dynamických náhodoch vo vzduchu rotujú. Princíp predlženého ramena, čo je vlastne nad krmítkom umiestnená umelohmotná trubička, sme už úspešne akplikovali pri Method Flat Feeder a Pellet Feederových krmítkach. Je až udivujúce, ako dobre sa dá pomocou tohto jednoduchého doplnku let zastabilizovať. Maximálny dohod krmítka sa tým dá navýšiť o cenné metre. Každé z nových krmítok sme vybavili +13-14 cm dlhou trubičkou, ktorá okrem zväčšenia diaľky, taktiež napomáha presnejším hodom.

V záujme maximálnej stability a vzdialenosti, sme krmítka novej série vybavili predĺženým ramenom

4. Rýchle rozpúšťanie
Rýchlemu rozpúšťaniu krmiva napomáha, že krmítko nie je úplne uzavreté ani zdola. Vybavili sme ho takzvaným otvorom na urýchlenie rozpúšťania, pomocou ktorého dostáva náplň vodu aj zo spodu.

Spodná časť krmítka je vybavená takzvaným otvorom na urýchlenie rozpúšťania, vďaka ktorému bude rozpúšťanie krmiva prebiehať intenzívnejšie

5. Ochrana životného prostredia, materiál
Pri výrobe moderných krmítok, čoraz viac výrobcov začína dbať aj na ochranu životného prostredia a zhotovovať najnovšie krmítka využitím tzv. non-toxic, čiže nejedovatých materiálov. Deje sa to hlavne upustením od využívania škodlivých derivátov olova. Dobré alternatívne riešenia predstavujú plasty, kameň a rôzne kovové zliatiny. Naše krmítko aj týmto očakávaniam maximálne vyhovuje. Je vyrobené z bezolovnatej zliatiny, v mimoriadne pôsobivom prevedení.

Materiál nového modelu krmítka je pre životné prostredie úplne neškodný. Vonkajší povrch je pokrytý bahnito hnedou farbou
Nie sú len na pohľad elegantné, ale aj mimoriadne trvácne. Zaručene sa pod tlakom nepokryvia

6. Jednoduché použitie
Krmítko sa dá najjednoduchšie naplniť ručne. Avšak tí, ktorí obľubujú moderné riešenia, určite ocenia gumené plnítko, ktoré je súčasťou balenia. Pomocou neho môžeme vytvoriť pekne vyformovanú, aerodynamickú kôpku krmiva. V tomto plnítku sa krmivo zaručene neprilepí, čo prospeje aj našim nervom. Procesu plnenia krmítka ďalej napomáha aj to, že v plnítku sa nachádza aj priehlbinka pre nástrahu.

Gumené plnítka sú veľmi účinnými doplnkami. Sú dokonalo prispôsobené danej veľkosti krmítka
Pomôcka obsahuje aj priehlbinku pre nástrahu, čo pomáha nastaviť nástrahu do správnej pozície
Keď je nástraha na svojom mieste, treba naplniť plnítko až po okraj
… následne doňho zhora strčiť krmítko
Je dôležité, aby sme krmivo do krmítka napasírovali rovnomerne!
Naplnené krmítko vyberieme tak, že okraje plnítka trochu poodtiahneme a predĺžené rameno krmítka ťukneme smerom k sebe
Na konci celého procesu získame pekne vytvarovanú, aerodynamickú kopku krmiva, v ktorej je nástraha presne tam, kde má byť!
Po dopade do vody sa krmivo rozpúšťa rýchlo a rovnomerne
Nástraha sa vždy dostane vedľa krmítka, na vrch lákavej kopky krmiva, takže sa do rebier nikdy nezasekne
Long Cast Method Feeder sa dá samozrejme použiť aj rozličnými Micro Method Feed Pelletmi, alebo Pellet Packom !
Výsledkom bude koncentrovaná zmes dokonalo prezentovanej chytľavej nástrahy a celé krmítko micro peletov

7. Veľkosti
Čo sa týka kapacity, prichádza krmítko na trh vo dvoch verziách, s označeniami L a XL. Tie sú dostupnú dokopy v piatich hmotnostiach:
Verzia L je na predaj v troch hmotnostiach: 25 g; 35 g; 45 g.
A verzia XL vo dvoch: 55 g; 65 g.

Rad krmítok By Döme TEAM FEEDER Long Cast Method Feeder nateraz obsahuje 5 rozličných krmítok a dve plnítka
Čo sa týka kapacity, prichádza krmítko na trh vo dvoch verziách, s označeniami L a XL
Sortiment s označením L ponúka 3 veľkostí
… kým XL ďalšie dva
Nové krmítka je možné dostať v dvoch rôznych baleniach. To prvé obsahuje jedno samostatné krmítko, druhá možnosť je balenie s dvoma krmítkami a jedným plnítkom
Ak potrebujeme krmítko štandardnej veľkosti, ktorým sa dá zároveň ďaleko dohodiť, ideálnou voľbou je variant L
Long Cast Method Feedery s označením XL už vládnu úctyhodnejšími rozmermy a kapacitou. Sú perfektným doplnkom k silnejším prútom pre ďaleké nahadzovanie
Na spodku každého krmítka nájdeme veľmi jasné označenie veľkosti…
… ktoré je navlas presné!

8. Komu odporúčame By Döme Long Cast Method Feedery ?
V prvom rade rybárom, ktorí by chceli poľahky dobíjať veľké vzdialenosti. Ale rovnako tak ich odporúčame do pozornosti všetkým, ktorí radi skúšajú novinky a prepracované inovatívne produkty.

Jednoduchá a zároveň veľmi účinná polo-fixovaná methodová montáž
Mimoriadna účinnosť celého systému sa ukáže na ďiaľkových rybačkách na veľkých jazerách. Táto fotka bola zhotovená tento rok v Apríli na súťaži na jazere Sóstó
Stalo sa aj, že som mal záber na oboch prútoch prakticky naraz!
Chytal som 110-120 metrov od brehu a uloviac najviac rýb z celého štartového poľa, som túto jarnú súťaž vyhral!

Každúmu prajem úspešnú rybačku a veľa pekných rýb!

Doporučené produkty:
- Team Feeder Long Cast Krmítko
- Team Feeder Rotary Box - Stolička
- Spro Team Feeder Special LCS 550M - naviják na daleké hody
- Team Feeder Long Cast 4500 - naviják na daleké hody
- Team Feeder Master Carp Pro LC - pruty na daleké hody

Značky:
Nenechajte si ujsť

Novinky, kupóny, nové články, akcie...

Zbieraj

Kde nás nájdete Doprava a Platba Email Telefonné číslo
Rybárske Potreby - Gold Carp © 2015