Letné feederové dobrodružstvá – Návrat do ríše amurov
035 / 77 01 125 | obchod@goldcarp.sk

Letné feederové dobrodružstvá – Návrat do ríše amurov

Prečítali: 1308

Skutočné letné podmienky na seba nechali tento rok poriadne dlho čakať, ale ako horko-ťažko prichádzali, keď raz dorazili, horúčavy začali stabilne a nekompromisne kraľovať. Ako sa to v posledných rokoch stalo našou tradíciou, s kamošom a kolegom Gáborom Siposom odštartujeme v tomto období skutočné leto spoločnou rybačkou, čím sa zároveň dostáva náš spoločný seriál „Letné feederové dobrodružstvá” do svojej „ďalšej série”. A inak tomu nebolo ani tentoraz. Preto Vám s veľkou radosťou predstavujeme ďalší diel nášho rybárskeho seriálu! Tí, ktorí sa ponoria do textu na nasledovných riadkoch a odprevadia nás na našom spoločnom výlete, sa stanú účastníkmi fantasticky náladovej, vzrušujúcej rybačky. Atmosféra článku, fotky a filmík, veľmi presne zachycujú atmosféru, ktorú sme zažili na brehu. A ak by to všetko bolo málo, predstavia sa nám aj dve doposiaľ neuvedené Haldorádo novinky z našej ponuky pre rok 2020!

Práve tu som minulý rok, na jednej jesennej rybačke, dosiahli svoj amurový osobák, ktorým bolo 18,02 kilové torpédo. V tomto prípade sa pozrieme na jednu celodennú, od skorého rána až do noci zasahujúcu rybačku, ukážeme si, čo sa podarilo z tejto nesmierne plodnej vody uloviť, a popri tom, oboznámime ctených čitateľov s niekoľkými novými, zaručene aktuálnymi feederovými praktikami, ktoré budete môcť v záujme ešte úspešnejších výletov, zúročovať po celý zvyšok leta.

Lov na amuru
Ďalšie letné dobrodružstvo
Lov na amuru
Zvolené miesto

Počasie a teplota vody

Ku koncu rybačky nás chytil dážď. Okrem toho, v hodinách kedy nepršalo, bolo mimoriadne príjemné počasie. Rybárčili sme približne v teplotnom rozpätí 28-31 stupňov Celzia, teplota vody sa pohybovala okolo 23-24 stupňov Celzia. Nesmierne dusno a vysoký tlak sa síce ráno a doobeda trochu odzrkadlili na úlovkoch, stroj sa rozbiehal trochu lenivo, avšak poobede, vetrom a prehánkou osviežený vzduch, prebral k životu vodu aj ryby.

Základné zakŕmenie

Základné zakŕmenie zohralo veľmi dôležitú úlohu, preto sme jeho vytvoreniu venovali zvýšenú pozornosť. Zloženie zakŕmenia sme prispôsobili osobitostiam letného obdobia, preto sa do popredia dostali predovšetkým vnadidlá rastlinného pôvodu. Keďže v hľadáčiku sme mali hlavne amury, dôveru sme prejavili predovšetkým mliečne kvaseným semiačkam, pre ktoré sa idú amury zblázniť!

Lov na amuru
Rybačku sme začali základným zakŕmením
Lov na amuru
Kŕmenie sme pripravili na presne 50-tich metroch. Obaja sme na ňom lovili jedným prútom, druhými prútmi sme zas vykonávali prehľadávací lov v okolí kŕmenia

Dôležitou otázkou je, akým spôsobom a do akej vzdialenosti vytvoriť základné zakŕmenie! Keďže v tomto prípade nebola lovná vzdialenosť veľmi veľká, asi 50-60 metrov, vyriešili sme to asi pomocou tej najefektívnejšej metódy, ktorou sa dá zakŕmenie spraviť z brehu – Spombom! Veľkou výhodou spombu je, že umožňuje koncentrované zakŕmenie, v resp. sa dá namieriť veľmi presne. V tomto prípade sme používali stredne veľkú spomb raketu, tou sa dá dostať krmivo na miesto svojho určenia veľmi rýchlo a pohodlne.

Lov na amuru
Naozaj výdatná a zaručene čerstvá letná pochúťka pre ryby!
Lov na amuru
Presné zakŕmenie z brehu sme vyriešili pomocou stredne veľkej spomb rakety

Zostavenie výstroja

Povedzme si pár slov aj o nástrojoch, ktorými sme sa vydali po stopách rýb! Na túto rybačky sme si prichystali po dve zostavy. Ako vždy, aj v tomto prípade sme sa snažili zvoliť si výstroj, ktorý najviac vyhovuje daným podmienkam. V tomto prípade neboli za potreby ďaleké hody, avšak poznajúc osobitosti jazera a silu tunajších rýb, veľkú váhu sme kládli na zaťažiteľnosť výstroja. S kratšími prútmi sme obaja lovili na kŕmení, teda lovná vzdialenosť bola presne 50 metrov, kým dlhšími, 3,9 metrovými prútmi, sme hádzali trochu hlbšie do jazera a hľadali ryby za zakŕmenou oblasťou, v resp. laterálne, po bokoch kŕmenia. K týmto výzvam sa perfektne hodil nasledovný sortiment:

Prút: By Döme TEAM FEEDER Master Carp Pro 3,60 a 3,90 Heavy
Navijak: By Döme TEAM FEEDER Master Carp LCS Pro 6000
Vlasec: By Döme TEAM FEEDER Super Sensitive Line 0,20 mm + Haldorádó Braxx Long Cast 0,20 mm

Lov na amuru
Na túto rybačku sme si obaja priniesli 3,6 a 3,9 metrové prúty Master Carp Pro Heavy…
Lov na amuru
… na nich 6000-kové navijaky Master Carp LCS Pro nabité vlascom Sensitive Line

Gáborova montáž:

Tamásova montáž:

Lov na amuru
Zostavili sme dve rozdielne koncové montáže, Sipi si zvolil techniku Long Cast Method Feeder, ja som zas lovil s Pellet Feederovým krmítkom

Výber vnadidiel – predstavujeme letné novinky!

Mliečne kvasené vnadidlá si v posledných rokoch vybojovali na trhu impozantne veľký priestor. A nie náhodou! Svoju opodstatnenosť pri love kaprov a amurov jednoznačne potvrdili. V ponuke Haldoráda sa nadnes už sortiment týchto produktov rozrástol do závratných rozmerov. Medzi najrozličnejšími fermentovanými produktami si nájdeme vhodné vnadidlo do prakticky každej situácie. Popri ich úspešnosti, je ďalším dôvodom popularity týchto vnadidiel aj ich nesmierne jednoduchá použiteľnosť. Napríklad sáčok predvlhčeného kvaseného krmiva je možné po rozbalení okamžite naplniť do krmítka!

Lov na amuru
Miestnym rybám sme ponúkli dve super novinky! Do krmítok šli nové krmivo FermentX FX 1, v resp. kvasený mix semiačok FermentX Additive Micro

Haldorádó FermentX FX 1

Predstavujeme Vám absolútne nové krmivo FX1 ktoré patrí do série krmív s označením Haldorádó FermentX. Toto nové krmivo sa vyrába novou výrobnou technológiou, vyznačuje sa hlavne razantne oranžovou farbou a sladko - kyslou pomarančovou esenciou. Samozrejme aj toto krmivo je namiešané tak aby to bolo hneď po otvorení obalu ihneď použiteľné bez pridaní vody alebo tekutej zložky. Možno je práve toto nové krmivo jedinečné na celom svete lebo obsah alkoholu a kyseliny mliečnej ktoré krmivo obsahuje sa dosiahlo prírodnou cestou a to pomocou kvasiniek ( jednobunkové hubové mikroorganizmy ). Krmivo bolo vyrobené viacnásobnou fermentáciou pomocou ktorej sme dostali sladko – kyslú zmes ktorá je najkomplexnejšia z rady krmív FermentX. Táto zmes nám počas testovania fungovala od apríla až do konca októbra. Na krmivo FX1 sme nalákali na naše kŕmne miesto hlavne amurov a kaprov. Produkt je vyrobený na 100% z prírodných surovín a na 100% Made in Hungary!

Lov na amuru
FermentX FX 1 je úplne novou výrobnou technológiou vytvorené, krikľavo oranžové, sladkou, pomarančovou esenciou ochutené, hotové, predvlhčené krmivo. Je možné, že ide o prvé krmivo na svete, ktoré obsahuje prirodzene (pomocou kvasiniek) vytvorený alkohol aj kyselinu mliečnu

Haldorádo kvasený mix semiačok FermentX Additive Micro

Krmivá FermentX netreba predstavovať lebo sú už roky v našej ponuke a tvoria základ kŕmenia v letných mesiacoch. Túto sériu krmív sme postupne doplňovali nástrahami, s prídavnými látkami alebo špeciálnymi krmivami určených na letné rybačky. Tento trend vývoja nepretržite trvá!

Medzi takéto na novo vyvinuté a vymyslené produkty určite patrí Micro Semienkový Mix kyselina mliečna. Jedná sa vlastne o semená osív ktoré sú viacnásobne fermentované. Pomocou viacnásobnej fermentácii sme dosiahli to že semienká majú intenzívnu vôňu aj chuť kyseliny mliečnej ktorá má silný vábiaci účinok na ryby hlavne v letných mesiacoch a amuri túto vôňu priam zbožňujú. Tento semienkový mix si môžete primiešať aj do method krmív a nemusíte sa báť o to že sa vám krmivo rozpadne ale samozrejme to môžete použiť aj do iných kŕmných zmesí a tým naplniť kŕmidlo Pellet Feeder.

Táto zmes micro semienok sa môže pridávať do všetkých krmív a tým pádom dostanete ešte viac lákavé krmivo pre ryby. Micro semienka sme zabalili do malých balení práve preto aby sa dalo namiešať práve s 1kg krmivom a takto dostanete presne to čo potrebujete.

Lov na amuru
Medzi výsledky našich najnovších vývojových prác patrí rodina produktov FermentX Additive, ktorej prvým, debutujúcim členom na regáloch bude kvasený mix semiačok Micro. Jedná sa v podstate o zmes tvorenú malými, dokonalo vyzretými, fermentovanými semiačkami

Kombinujúc tieto novinky sme vytvorili naozaj jednoduchý recept:

 

 

 

Lov na amuru
Krmivo FermentX FX1 sa nachádza v sáčku vo forme takýchto navlhčených hrudiek, preto ho treba v prvom rade predrviť cez sitko zo strednou veľkosťou očiek!
Lov na amuru
Nech sa páči, takto je jeho konzistencia dokonalo homogénna!
Lov na amuru
Potom môže nasledovať Kvasený Mix Semiačok FermentX Additive Micro! Dávkovanie nie je komplikované. K jednému sáčku krmiva pridáme jeden sáčok doplnku
Lov na amuru
Brutálne pôsobivé, perfektné letné vnadidlo, ktoré funguje ako v methodovom, tak aj obyčajnom krmítku!

Praktiky Gábora Siposa

Lov na amuru
Sipi dal najprv na spodok plnítka trochu krmiva…
Lov na amuru
… potom malú vrstvu mixu semiačok Micro. Môže nasledovať nástraha!
Lov na amuru
Nakoniec to celé uzavrel väčšou vrstvou krmiva
Lov na amuru
Náboj pripravený na zásah!
Lov na amuru
Na povrch nabitého methodového krmítka ešte kvapol pár kvapiek z aromatického koncentrátu prináležiacemu k BlendeX nástrahám

Praktiky Tamása Putza

Lov na amuru
Ja som používal svoju dobre osvedčenú montáž s Pellet Feederovým krmítkom. Sem som namiesil poriadnu dávku z oranžového semiačkového pokrmu
Lov na amuru
Pri tejto technike nesmieme nevyhnutne očakávať veľa záberov, ale ryby, ktoré dorazia, budú s dobrou pravdepodobnosťou urastené!
Lov na amuru
Po umiestnení nástrahy som vtlačil háčik späť do spodku naplneného krmítka
Lov na amuru
Pre vystupňovanie vnadiaceho účinku som na hotové krmítko pumpol zopár kvapiek BlendeX séra Kyselina Mliečna + Mango
Lov na amuru
Za mimoriadne intenzívnu a charakteristickú príchuť a arómu vďačí kyseline maslovej. Túto veľmi ostrú a prenikavú líniu skvelo doplňuje príjemná ovocná sladkosť manga. Kapry a amury ich na letnej vode zbožňujú!

Nástraha

Spomedzi všetkých inovácií Haldoráda pre rok 2019, sprevádzal od začiatku najväčší záujem produkty s príchuťou Kyselina Maslová + Mango. Táto pozoruhodná kombinácia debutovala na našej palete v tomto roku, a okamžite sa stala súčasťou mnohých rodín vnadidiel. A určite to nebola náhoda. Čo sa o nej oplatí vedieť? Za mimoriadne intenzívnu a charakteristickú príchuť a arómu vďačí kyseline maslovej. Túto veľmi ostrú a prenikavú líniu skvelo doplňuje, a do určitej miery aj zjemňuje, príjemná ovocná sladkosť manga. Každý typ vnadidla, – rodiny BlendeX Serum, Hydro a Pop Up –, v ktorom nájdeme túto variáciu, charakterizuje aj veľmi živá, svieža farebná zostava, ktorá sa vyznačuje oranžovou a bielou. Práve teraz nastal ten správny čas pre tieto dobroty. V prvom rade sa odporúčajú práve na lov v ohriatých vodách! Brutálne kyslé a ovocné zároveň...ani v najmenšom by nemalo nikoho prekvapiť, že ich amury zbožňujú. Preto sme si teda vzali na dnešnú rybačku na breh sortiment, ktorý bol vyskladaný práve z týchto tutoviek.

Lov na amuru
Čo sa týka nástrah, priniesli sme si rôzne typy z rodiny BlendeX Kyselina Maslová + Mango
Lov na amuru
Sipi ponúkal guličky BlendeX Hydro, v resp. Pop Up na nástrahovom ostni
Lov na amuru
Dokonalo zladený, koncentrovaný systém v akcii. Nástraha je presne tam, kde má byť, teda uprostred vábivej kôpky krmiva!
Lov na amuru
Ja som skúšal šťastie s väčšou nástrahovou kombináciou. V mojom prípade sa ukázal byť najúspešnejším systém, keď som navliekol extra veľký varený tigrí orech, v resp. 14 mm-ovú BlendeX Pop Up nástrahu s príchuťou Kyselina Maslová + Mango
Lov na amuru
Toto enormné sústo som ponúkal na náväzci, o trošičku viac povolené od háčika ako obvykle
Lov na amuru
Nástraha je v úplne najdokonalejšej pozícii. Jemne nadľahčená sa prezentuje v blízkosti vábivej kôpky krmiva. Máloktorá ryba jej dokáže odolať, keď sa vyskytne v jej blízkost!

Návrat do ríše amurov

Po veľmi včasnom odchode dorazila naša malá družinka na breh ešte pomerne skoro ráno. Najprv sme veci z auta preložili do vozíka, potom sme sa vydali na prechádzku smerujúcu k opačnému koncu jazera, keď sme dorazili na miesto, postavili sme stanovište, vymerali vzdialenosť a pustili sa do základného zakŕmenia. Poriadne som sa rozcvičil hádzaním spombu, nemohol som sa dočkať, aby som konečne nahodil aj feederový prút s nabitými špičkami! Netrvalo dlho a leteli aj prvé montáže. Prúty sme dali na miesta a plný vzrušenia sme čakali, čo si pre nás voda schováva.

Lov na amuru
Konečne na brehu!
Lov na amuru
Feedervé špičky čakajúce na záber
Lov na amuru
Prvý záber sa ohlásil u mňa. Špičku ohol pekný šupináč

Behom ďalšieho priebehu dopoludnia sa nám z toho vykľula celkom pekná rybačka. Ryby prichádzali čoraz častejšie, na brehu bolo veľmi čulo. Kapry sa hlásili so železnou pravidelnosťou. Áno, kapry... Vôbec nám to nevadilo, veľmi nás ich prítomnosť tešila. No zas na druhej strane, po každom ďalšom úlovku nám po rozume behala myšlienka, kedy už dorazí na kŕmenie aj družina amurov. Kedy už prídu, aby odtiaľ vyhnali fúzačov?

Lov na amuru
Lov na amuru
Tohto pekného kapra zlákal Gábor na háčik s jednou BlendeX guličkou
Lov na amuru
Method feederové krmítko lietalo veľmi často!
Lov na amuru
Toto je už ozaj pekný kapor!
Lov na amuru
Na nástrahu sa ulakomil pekný lysec

Bylinožravé torpéda boli predsa len našou primárnou cieľovou rybou. Preto nás nesmierne potešilo, keď konečne poobede, dorazil Sipimu prvý amur! Avšak amury nebolo to jediné, čo v tomto čase prichádzalo. Veľmi nebezpečne sa začala približovať aj ohromitánska, nič dobrého neveštiaca čierňava. To nás „trochu” znepokojovalo...

Lov na amuru
Sipimu sa podarilo uloviť prvého amura celej rybačky
Lov na amuru
Búrkové mračná sa nebezpečne približovali. Neveštilo to nič dobrého!

Čoraz viac a stmievalo, svetla ubúdalo tempom, ako by sa už blížila noc... Najprv sa zdvihol silný vietor, potom sa k poslom búrky pridali aj silné dunenie a hromobitie. Spočiatku sme ich počuli iba z diaľky, ale po pol hodine sme už mali problém na krku, búrka nám dorazila nad hlavy! Práve vo chvíli, keď sa z tmavomodrej oblohy spúšťal dážď, zaujalo moju pozornosť aj niečo iné - ohnutá špička! Trochu som navinul, ale špička sa okamžite narovnala. Pred ňou sa hrbiaci vlasec dával tiež veľmi jednoznačne najavo, že niečo sa vybralo s nástrahou smerom k brehu! Po zaháknutí som dúfal, že aj mne sa konečne pošťastil prvý amur. Výsledok však predčil všetky moje očakávania. Nielenže sa mi splnilo prianie, zdolával som najväčšie torpédo celého nášho malého výletu! Fantasticky krásna, herkulovsky silná ryba!

Lov na amuru
V rukách som držal fantasticky krásne, silami prekypujúce strieborné torpédo
Lov na amuru
Nesmierne ma potešilo. Navyše, šlo o vôbec najväčšiu rybu celej rybačky!

Našu radosť ďalej stupňovalo aj to, že za pár minút prišiel ďalší záber. Aj Sipi stihol pred búrkou ešte jedného amura! Behom zdolávania sme videli blesky a počuli hromy z takej blízkosti, že sme museli prepnúť na vyššie obrátky a celú operáciu trochu posúriť. Metať karbónovým prútom smerom k oblohe, keď udierajú všade okolo blesky, veru nie je žiadna sranda. Ak dopadnete ako my, a na brehu Vás zastihne takéto počasie, okamžite ukončite rybačku a vyhľadajte úkryt! Po vypustení ryby sme tak spravili aj my. Vytiahli sme montáže a šli sme sa ukryť pred dažďom.

Lov na amuru
Intenzívne pršalo!
Lov na amuru
Vody sa ušlo všade!
Lov na amuru
Kým zúrila búrka, rybačku sme dočasne prerušili
Lov na amuru
Po búrke a hodiny trvajúcom daždi by trochu šťastia bodlo

O pár sekúnd sa strhlo nebo a nasledovali dve hodiny intenzívneho dažďa. Hoci sme sa skôr dohodli, že dáme šancu aj noci, sledujúc duniaci lejak sme sa predsa len zamysleli, či by nebolo lepšie ísť domov... Kým sme sa však dostali spod filagórie, už sa aj tak začalo stmievať. Aj keby sme sa boli rozhodli, že ideme domov, aj tak by sme sa nikam nepohli, lebo na pobalenie vecí v daždi nebola ani šanca. Kým dážď prestal, bola už takmer tma a myšlienky na odchod už boli bezpredmetné. Do noci sme sa pustili s vynoveným nadšením a odhodlaným! Na držiaky sme namontovali elektronické signalizátory záberu TEAM FEEDER a v tichosti sme čakali, kým zapadne slnko. Na prvý nočný záber nebolo treba dlho čakať. Delikvent na háčiku najprv Sipiho prút mohutne potiahol a potom na chvíľu povolil. Okamžite sme vedeli, že máme dočinenia s ďalším amurom, o čom sme sa onedlho aj na vlastné oči presvedčili, keď sme v svetle čelovky zazreli objemné torpédo! Kamošovi som pomohol s podberákom, v ktorom bola naozaj prekrásna ryba. Nočná rybačka sa teda začala veľmi dobre!

Lov na amuru
Sipiho nočný amur. Úsmev na tváry je úplne pochopiteľný!

Pokračovanie ale také dobré nebolo. Po amurovi nasledovala hodinová prestávka. Už-už sme sa zmierovali s faktom, že to bol kapurkový. Našťastie, všetko bolo inak! Na 3,9 metrovom prúte som zaznamenal silný, ťahavý záber. Po zaháknutí sa ryba do prútu oprela naplno! Ak ma toto a sprievodný adrenalín neprebrali s polospánku, šialený bzukot brzdy poslúžil ako veľmi dobrý budíček! Ryba na háčiku sa po zaháknutí pustila do dobrého 30 metrového šprintu! Bolo to veľmi utešené a vzrušujúce zdolávanie, potrvalo mi dobrých 20 minút, kým sa mi podarilo pritiahnuť protivníka k brehu! Pred očami sa nám zjavil prekrásny, obrovský šupináč, bola to neuveriteľná radosť sledovať, ako vkĺzla Sipimu do podberáka. Šťastnejší som bol už iba keď som ho držal v rukách, a následne, po krátkom pokochaní sa, vypustil v plnom zdraví naspäť!

Lov na amuru
Na podložke sa nachádza môj nový rekordný kapor z tohto jazera!
Lov na amuru
Chodievam sem už roky, ale takéhoto kapra som tu ešte nechytil. Bol som nesmierne šťastný, že ma jazero obdarilo takým krásavcom
Lov na amuru
Spločná práca, spoločná radosť!

Obidvaja sme odkývli, že už to nemá zmysel ďalej naťahovať. Veď predsa najkrajšie je skončiť na vrchole! Poriadne sme sa unavili, boli sme na nohách pomaly 24 hodín. Preto sme niekoľkými myšlienkami na zhrnutie rybačku uzavreli a vybrali sa domov..

Zhrnutie

Počasie sa opäť pekne vyfarbilo, ale nevadí, ráta sa konečný výsledok! A ten bol veľmi priaznivý, pochytali sme veľa pekných rýb. Ako do počtu úlovkov, tak aj do veľkosti sme dnes zaznamenali veľmi vydarený deň. Veľmi zaujímavou otázkou je, ako sa vyvinul súboj medzi koncovými montážami. Rozdiel bol očividný v tom, že Sipiho method feederová montáž priniesla čo do počtu oveľa viac úlovkov, mal pochopiteľne aj oveľa viac záberov, teda absolvoval veľmi intenzívnu dynamickú rybačku. Ja, na druhej strane, s Pellet Feederovými krmítkami a väčšími nástrahovými kombináciami, som mal zábery oveľa zriedkavejšie. No keď ten záber prišiel, ryba, ktorá ho spáchala, bola spravidla väčším kusom! Dobre to podtrhuje aj fakt, že ako kapra, tak aj amura, som chytil najväčšieho ja! Čo sa ďalej oplatí zdôrazniť je, že krmivo FX 1, a aj Mix Semiačok Micro zložili skúšku na jedničku. Hoci sme sa v prvom rade sústredili a zameriavali na amury, viditeľne veľmi dobre na novinky reagovali aj kapry. Preto si myslím, že každý, kto by si chcel vyskúšať tunajšiu rybačku, či už využije techniku na method feeder, alebo pelet feederové krmítko, pomocou FX 1 krmiva a Mixu semiačok FermentX Additive Micro, zažije úspešnú rybačku a môže si podľa chuti zvoliť, akú techniku a metódu sa pri tom rozhodne zužitkovať!
Ak túžite po jednoduchom, letnom feederovom dobrodružstve, ktoré je navyše aj úlovkovo úspešné, smelo vyskúšajte niektorú z metód, ktoré sme vyššie predviedli. Prajeme Vám veľa úspechov! Lovu zdar, do toho!

 

Doporučené produkty:
- Novinka: Haldorado FX1
- Novinka: FermentX Additive
- Oblečenie: Team Feeder
- Krmná raketa: Spomb
- Navijáky: Team Feeder Master Carp LCS Pro 6000
- Prúty: Team Feeder Master Carp Pro
- Krmítko: Team Feeder Method Feeder Long Cast
- Šnúra: Haldorado Braxx Pro
- Krmítko: Haldorado Pellet Feeder
- Tekutá aroma: Blendex serum
- Nástraha: Blendex Pop Up
- Držáky: Haldorado Quick Feeder
- Držáky: Team Feeder Dřzáky
- Obratlík: Guru Speed Beads

Značky:
Populárne články
Vo Februári 2017, sa rodina navijakov TEAM FEEDER výrazne rozrástla a dovtedy osamotený SPRO Team Feeder Special LCS 550M, dostal štyroch nových súrodencov. Za tú dobu sa už s nimi stihli zoznámiť tisícky rybárov a používajú ich...
Čítaj ďalej
Pri predstavovaní prútov By Döme TEAM FEEDER Power Fighter, ktoré sa dostali do obchodov iba nedávno som spomínal, že vďaka neustále prebiehajúcim vývojovým prácam sa nové vylepšené prúty...
Čítaj ďalej
Neustále napínam svoje hranice a ak mi to dovolia, tak aj hranice druhých... Deň čo deň sa aktívne podieľam na vývoji mnohých produktov, občas je toho až priveľa. Zapálene hľadám nové, často až...
Čítaj ďalej
Rád by som sa s Vami rybármi podelil o svoje skúsenosti s lovom na veľké vzdialenosti s feeder prútmi lebo sa táto technika v posledných rokoch stáva čoraz populárnejším. Dúfam že moje rady Vám pomôžu...
Čítaj ďalej
Články o lov na feeder
Zlý čas na rybačku neexistuje. Myslím, že väčšina z nás to cíti takto, avšak, priznajme si, sú také podmienky, ktoré čas strávený na brehu, ani trochu, mierne povedané, neuľahčia. Z tohto pohľadu je n...
Čítaj ďalej
Mal som to šťastie, si už zaloviť v mnohých svetových destináciách, ale myslím si, že posledný výlet s kamarátom dr.Istvánom Pulaim, všetky predchádzajúce zážitky prekonal. Dale Hollow bol ozajstným K...
Čítaj ďalej
Syn každú sobotu navštevuje programátorskú školu v Segedíne. Vozíme ho sem na striedačku buď ja, alebo žena. Kým on tlačí do hlavy vedomosti v škole, ja trávim čas na brehu Tisy. Milujem debaty s rybá...
Čítaj ďalej
Milujem výzvy a rovnako tak aj rozmanitosť. Preto sa usilujem neustále vyhľadávať nové príležitosti, pri ktorých sa mi naskytá možnosť nadobudnúť nové skúsenosti a nezabudnuteľné zážitky, a v neposled...
Čítaj ďalej

Zanechať komentár

Captcha


Cena dopravy
Slovensko

- Objednávky do 20€ - 4.8€

- Objednávky 21-65€ - 4.2€

- Objednávky 65-150€ - 2.4€

- Objednávky nad 150€ - zdarma

Ceny sú uvedené s DPH

Česká republika

- Objednávky do 2500Kč - 185Kč

- Objednávky 2500-5000Kč - 95Kč

- Objednávky nad 5000Kč - 30Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

Dodánie objednávok

- dobírkou prostrednictvom UPS spravidla do 1-3 pracovné dny 

Viac informácie

Skladové zásoby

×
Skladové zásoby

Sú aktualizovaný

Objednávku dostanete

×
Objednávku dostanete

1-3 pracovné dny

×
Špecializovaný na Feeder

Eshop zameraný na feeder

×
Cena dopravy
Slovensko

- Objednávky do 20€ - 4.8€

- Objednávky 21-65€ - 4.2€

- Objednávky 65-150€ - 2.4€

- Objednávky nad 150€ - zdarma

Ceny sú uvedené s DPH

Česká republika

- Objednávky do 2500Kč - 185Kč

- Objednávky 2500-5000Kč - 95Kč

- Objednávky nad 5000Kč - 30Kč

Ceny jsou uvedeny s DPH

DODACIA LEHOTA

×
DODACIA LEHOTA

1-3 pracovné dny

×
×