Najnovšie články

Najnovšie články

Rss
Prečítali: 195 Kommentáre: 0

Leto je v mnohých ohľadoch najkrajšie ročné obdobie. Hľadiac nato z rybárskej perspektívy, to platí dvojnásobne, nakoľko v lete nám príroda ukazuje svoju najprívetivejšiu tvár. Rovnako ako rozkvitne život na brehu, aj pod vodnou hladinou začnú byť naši obľúbenci čoraz aktívnejší a k háčiku sa dajú úspešne prilákať aj objemné kapry a amury. Na ich pochytanie existuje množstvo účinných techník a neustále sa objavujú nové, nápadité riešenia, ale základnou pravdou je, že favoritmi tohto ročného obdobia sú fermentované vnadidlá. S kamošom Gáborom Siposom sme sa k jazeru vydali v nádeji, že ulovíme vyššie spomínané ryby. Pridajte sa k nám na ďaľšiu túru a zoznámte sa s našimi obľúbenými FermentX praktikami!

Čítaj ďalej
Prečítali: 159 Kommentáre: 0

Presne tak, aj to je možné aby si rybár oddýchol a relaxoval pri love s feeder prútmi. Stalo sa to nedávno a bol to príjemný deň strávený s priateľmi pri vode.

Čítaj ďalej
Prečítali: 143 Kommentáre: 0

Feederový lov vo veľkých vzdialenostiach sa teší čoraz väčšej popularite aj v našej domovine. Tým sa rybárom otvárajú vrátka nových a nových príležitostí. Tento spôsob lovu sa vynikajúco osvedčil na krátkych, selektívnych rybačkách, v resp. aj v najvyostrenejších situáciách, za súťažných podmienok. Napĺňa nás nesmiernou radosťou a hrdosťou, že sme pri popularizácii tejto metódy zohrali zásadnú úlohu aj my. S plným nasadením a maximálnou odbornosťou, zúročiac všetky naše skúsenosti a vedomosti, sme celé roky usilovne vyvíjali nevyhnutné príslušenstvo.

Čítaj ďalej
Prečítali: 155 Kommentáre: 0

Milovníci methodovej techniky, majú takmer každý týždeň príležitosť, aby sa medzi sebou popasovali. Na populárnych, intenzívne zarybnených jazerách, sa totiž často usporadúvajú kaprárske feederové súťaže. Sú to skôr akcie s priateľskou atmosférou, avšak majú nespochybniteľný podiel na tom, ako sa táto metóda neustále a nezastaviteľne rozvíja. Ja aj Józsi Sisa, sme už neraz zavítali na nejaké podobné rybárske stretnutie, nie nevyhnutne motivovaný cieľom zvíťaziť, skôr v prvom rade vyskúšať nové produkty aj v súťažných podmienkach. Nové nástrahy a krmivá dostanú príležitosť sa predviesť v ostrej situácii a dokázať svoju opodstatnenosť na danej vode. Na preteky, kde už naozaj o niečo pôjde, si vďaka tomu môžem urobiť o vnadidlách lepší obraz a dôkladnejšie sa pripraviť.

Čítaj ďalej
Prečítali: 183 Kommentáre: 0

V krásnom jarnom počasí sa sezóna rozbehla sľubne. Už v doobedňajších hodinách sa o príjemný zážitok postarali nie len čerstvý vzduch, ale aj niekoľko pekných kaprov. Ako som sľuboval na konci včerajšej časti, dnes sa pozrieme na metódy aplikácie nástrahy, ktoré sú

Čítaj ďalej
Prečítali: 218 Kommentáre: 0

Milujem výzvy, užívam si súťaženie a keďže sa mi už podarilo vyjsť víťazne z nejednej ťažkej situácie všade po svete, len tak ma nič nevystraší. Ale tentoraz sa latka poriadne zatriasla...Vstupujúc do medvedieho brlohu som zatušil, že tu nemám žiadnu šancu. Čo si počnem na intenzívne zarybnenom anglickom kaprárskom jazere, kde poznajú prakticky všetky ryby po mene? Podarí sa mi methodovou...

Čítaj ďalej
Prečítali: 213 Kommentáre: 0

Feederový a v podstate aj celý športový rybolov, sa dnes rozvíjajú tempom s ktorým je ťažké držať krok. Najvýznamnejší výrobcovia, na rybárov len tak chrlia nové a nové krmivá a ďalšie chytľavé pomôcky. Právom sa vynára otázka, že načo to je všetko dobré. Hádam už metódy a praktiky, ktoré ešte minulý rok pomáhali rybárom k vynikajúcim úlovkom zrazu nefungujú? Samozrejme, tak to nie je. Ak si nájdete čas a pridáte sa ku mne, zavediem vás na studenovodnú rybačku, kde túto myšlienku ďalej rozvediem a taktiež predvediem ďalšiu chytľavú techniku, pomocou ktorej sa dá feederovým prútomm k háčiku prilákať aj kapitálne kapry!

Čítaj ďalej
Prečítali: 221 Kommentáre: 0

Skoro-jarné rybačky, otvárajúce rybársku sezónu, patria hádam medzi najočakávanejšie rybačky v roku. V roku 2017 to platilo dvojnásobne, keďže po dlhom vynútenom odpočinku, sa už rybári nemohli dočkať, kedy podržia v rukách prvého tohtoročného kapra. A hoci chytiť rybu v tomto období je viacnásobne zložitejšie, každý by chcel zaznamenať prvý úspech hneď pár dní po roztopení ľadu. Ak sme dostatočne odhodlaní, nie je to "mission impossible".  V nasledujúcom článku, by som chcel predviesť praktiky do skorého jarného obdobia, pomocou ktorých je úlovok prakticky vopred istý.

Čítaj ďalej
Prečítali: 255 Kommentáre: 0

Anglicko je rybárska superveľmoc. Je pravlasťou mnohých inovácií a metód, ktoré od základov zmenili rybársku kultúru aj u nás. Pochádza odtiaľ lov na boilies a s tým aj používanie koncovej slučky, lov match prútmi, alebo feederová technika...!

Čítaj ďalej
Nenechajte si ujsť

Novinky, kupóny, nové články, akcie...

Zbieraj

Kde nás nájdete Doprava a Platba Email Telefonné číslo
Rybárske Potreby - Gold Carp © 2015