Najnovšie články

Najnovšie články

Rss
Prečítali: 129 Kommentáre: 0

Keď sa povie method feederový rybolov, mnohým sa vybaví efektívny spôsob lovu kaprov na malých intenzívne zarybnených jazerách. Avšak ako naše rybárske životy napredujú a krmítko čľapne do vody na stále nových a nových miestach, neustále získavame nové skúsenosti. Po nespočetných rybačkách na divokých vodách môžem s čistým svedomím prehlásiť, že na každej vode, kde žijú kapry (nezávisle od hustoty zarybnenia) je táto metóda neuveriteľná efektívna!

Čítaj ďalej
Prečítali: 127 Kommentáre: 0

První a asi i nejčastější otázkou feederových rybářů bývá: "Co do krmítka?" Bezradnost ještě dále stupňuje zmatek z hojnosti. Zatímco dobrých pár let dozadu byla na pultech pouze 2-3 feederová krmiva, příliš mnoho jsme nad touto otázkou dumat nemuseli! Zato teď, pokud není na domácím trhu alespoň 1000 různých krmiv, tak ani jedno! Máme na výběr jako pudrově jemná, tak i hrubá krmiva, krmiva obohacená pelety, semínky ... Tuším že nastal čas, abych pro nejasnou situaci ve světě feederových krmiv našel nějaký systém a pokusil se čtenářům poskytnout praktické rady, které povedou k úspěšnějším rybařením.

Čítaj ďalej
Prečítali: 196 Kommentáre: 0

Milujem leto, je to moje obľúbené ročné obdobie. Príroda nám v tomto čase ukáže svoju najkrajšiu, najbohatšiu tvár. Noci sú kratšie, dni dlhšie a život je v tomto období jednoducho krajší a ľahší...Intenzívnejšie hemženie je badať aj na brehoch. Ako pod, tak aj nad hladinou šumí život na vyšších obrátkach. Jednou z najobľúbenejších rýb tohto obdobia je amur. Kto už okúsil, akou silou dokáže na háčiku zápasiť toto bylinožravé torpédo, ten si nemôže pomôcť a priam posadnuto tieto ryby vyhľadáva.

Čítaj ďalej
Prečítali: 214 Kommentáre: 0

Väčšina rybárov nemá na svoj koníček dostatok času lebo sa musí venovať každodennej práci, rodine a neodkladným povinnostiam, aspoň si to myslím ja. Ja osobne pracujem 6 dní v týždni a na rybačku sa dostanem iba v nedeľu a to mi niekedy nestačí a tak som sa rozhodol že budem chodiť na rybačku aj cez týždeň aspoň na pár hodín. Tento môj článok vlastne bude o tom ako sa mi darilo na tých 3 hodinových rybačkách a pokúsim sa Vám dať pár užitočných rád ako uspieť pri tak krátkodobých vychádzkach.

Čítaj ďalej
Prečítali: 301 Kommentáre: 0

Napriek tomu, že jej praktizovanie je náročnejšie a časovo nákladnejšie ako v predchádzajúcich článkoch predvedený methodový lov, je to hádam najrozšírenejšia technika lovu amurov. Jednak je za potreby väčšie množstvo vnadidla a taktiež sú nevyhnutné aj hlbšie technické znalosti. Napriek tomu sa netreba zľaknúť. Pokúsim sa ako sortiment krmív tak aj samotnú techniku natoľko zjednodušiť, aby sa ňou dal pri brehu stráviť príjemný rybársky deň. Verme, že partnermi nám pri tom budú aj samotné ryby.

Čítaj ďalej
Prečítali: 197 Kommentáre: 0

Bez štipky nadsázky môžem povedať, že feederové prúty označené mojim menom, patria v Maďarsku už roky medzi najvyhľadávanejšie a najpredávanejšie. A nie len v Maďarsku! Cestu si našli aj do okolitých krajín, ba čo viac, patria medzi najobľúbenejší typ prútov aj v ďalekej Južnej Afrike! V každom prúte sa zhmotňujú desaťročia skúseností a nespočetné hodiny strávené na brehu, v kombinácii s korektnou cenou. Tentokrát sa dostane predstavenia najnovším, najjemnmejším členom z palety prútov  By Döme TEAM FEEDER. Klikni si na článok a zoznám sa zo sériou Fine Carp!

Čítaj ďalej
Prečítali: 193 Kommentáre: 0

Konečne sa mi podarilo dostať na svojrázne rybárske jazero Akasztó. Je slávne vďaka miestnym emblematickým rybám, ktorých oranžovasté plutvy, prekypujúce zdravie a živočíšna sila sú známe široko ďaleko. S veľkou radosťou som sa ráno pustil do feederovej rybačky.

Čítaj ďalej
Prečítali: 176 Kommentáre: 0

Stabilná a praktická rybárska krabica môže rybačky nie len spohodlniť, ale ich aj výrazne zefektívniť. Platí to dvojnásobne, ak sa jedná o súťažný rybolov, alebo si metóda jednoducho vyžaduje precizitu a organizovanosť. Ako výsledok neustálych vývojových prác a vylepšení, sa ponuka  By Döme TEAM FEEDER rozrástla o jeden (práve s týmto súvisiaci) veľmi pôsobivý nástroj, ktorého názov..

Čítaj ďalej
Prečítali: 291 Kommentáre: 0

Leto je v mnohých ohľadoch najkrajšie ročné obdobie. Hľadiac nato z rybárskej perspektívy, to platí dvojnásobne, nakoľko v lete nám príroda ukazuje svoju najprívetivejšiu tvár. Rovnako ako rozkvitne život na brehu, aj pod vodnou hladinou začnú byť naši obľúbenci čoraz aktívnejší a k háčiku sa dajú úspešne prilákať aj objemné kapry a amury. Na ich pochytanie existuje množstvo účinných techník a neustále sa objavujú nové, nápadité riešenia, ale základnou pravdou je, že favoritmi tohto ročného obdobia sú fermentované vnadidlá. S kamošom Gáborom Siposom sme sa k jazeru vydali v nádeji, že ulovíme vyššie spomínané ryby. Pridajte sa k nám na ďaľšiu túru a zoznámte sa s našimi obľúbenými FermentX praktikami!

Čítaj ďalej
Nenechajte si ujsť

Novinky, kupóny, nové články, akcie...

Zbieraj

Kde nás nájdete Doprava a Platba Email Telefonné číslo
Rybárske Potreby - Gold Carp © 2015